Fotograficzny atlas Księżyca

The Hatfield Photographic Lunar Atlas
83-7255-060-3
atlas, Księżyc
Barbara

Pierwszy i jedyny w Polsce atlas widocznej strony Księżyca. Zawiera 88 zdjęć oraz 16 szczegółowych map srebrnego globu z zaznaczonymi i nazwanymi (wg oficjalnego katalogu NASA) cechami jego powierzchni. Mapom i zdjęciom towarzyszy szczegółowy indeks, podający rozmiary utworów powierzchniowych oraz ich współrzędne selenograficzne. Każde zdjęcie zostało wyposażone w informację, w jakim wieku...

Mapom i zdjęciom towarzyszy szczegółowy indeks, podający rozmiary utworów powierzchniowych oraz ich współrzędne selenograficzne. Każde zdjęcie zostało wyposażone w informację, w jakim wieku znajdował się Księżyc i jaka była libracja w czasie fotografowania.

Fotograficzny Atlas Księżyca to niezbędna pomoc dla każdego miłośnika astronomii.

Wojtek | 2015-12-25
Marzanna | 2013-04-15