Filozofia krytyczna Kanta. Doktryna władz

La philosophie critique de Kant
filozofia, esej, Kant, władza
filozofia i etyka
Snoopy

Deleuze, jeden z najbardziej wpływowych filozofów drugiej połowy XX wieku, napisał tę książkę językiem przejrzystym i precyzyjnym, bez uproszczeń, ale i bez zbędnych słów, ponieważ pisał ją dla swoich studentów. Jest to wstęp do filozofii Kanta i przewodnik po niej. Praca zawiera komentarze do wszystkich podstawowych definicji filozofii Kantowskiej oraz analizę miejsca i funkcji każdej z trzech Krytyk w całości systemu, wskazuje na jego najgłębsze motywacje i określa najważniejsze odkrycia.

źródło opisu: http://terytoria.com.pl/

źródło okładki: http://terytoria.com.pl/

jaczylion0 | 2012-05-15
Przeczytana: 15 maja 2012

Zdecydowanie nie jest to książka dla zwykłych ludzi. Może jakiś zaawansowany student filozofii potrafi przetrawić tę książkę. Ja cudem uniknąłem zwarcia w mózgu a iskrzyło i dymiło mi z czaszki przy każdym zdaniu. Ta książka dla mnie to jakiś logiczny bełkot i filozofia dla samej filozofii. Odradzam wszystkim

Chaoticreader | 2016-04-13
książek: 1909