Filozofia krytyczna Kanta. Doktryna władz

La philosophie critique de Kant
filozofia, esej, Kant, władza
filozofia i etyka
Snoopy

Deleuze, jeden z najbardziej wpływowych filozofów drugiej połowy XX wieku, napisał tę książkę językiem przejrzystym i precyzyjnym, bez uproszczeń, ale i bez zbędnych słów, ponieważ pisał ją dla swoich studentów. Jest to wstęp do filozofii Kanta i przewodnik po niej. Praca zawiera komentarze do wszystkich podstawowych definicji filozofii Kantowskiej oraz analizę miejsca i funkcji każdej z trzech Krytyk w całości systemu, wskazuje na jego najgłębsze motywacje i określa najważniejsze odkrycia.

źródło opisu: http://terytoria.com.pl/

źródło okładki: http://terytoria.com.pl/

Ela91 | 2017-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2017

Deleuze bez wątpienia jest filozofem trudnym w odbiorze. Chociaż filozofia bywa trudniejsza, to jednak można mieć problem z odczytaniem. Pomocny jest oczywiście google. Deleuze rozbraja wroga na części pierwsze. Polemizuje z jego twierdzeniami za pomocą przeciwstawiania transcendencji - immanencji. Głównym celem autora jest odnalezienie odpowiedzi na pytanie: co to znaczy myśleć? - w tym przypadku według Kanta.

jaczylion0 | 2012-05-15
Przeczytana: 15 maja 2012

Zdecydowanie nie jest to książka dla zwykłych ludzi. Może jakiś zaawansowany student filozofii potrafi przetrawić tę książkę. Ja cudem uniknąłem zwarcia w mózgu a iskrzyło i dymiło mi z czaszki przy każdym zdaniu. Ta książka dla mnie to jakiś logiczny bełkot i filozofia dla samej filozofii. Odradzam wszystkim

maus | 2017-04-23
Bartek | 2017-02-22