Filozofia krytyczna Kanta: doktryna władz

Okładka książki Filozofia krytyczna Kanta: doktryna władz
Gilles Deleuze Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria Seria: Minerwa. Biblioteka Filozofii i Historii Filozofii filozofia, etyka
filozofia, etyka
1999-01-01
Bogdan Banasiak
filozofia esej Kant władza

więcej Więcej

Deleuze bez wątpienia jest filozofem trudnym w odbiorze. Chociaż filozofia bywa trudniejsza, to jednak można mieć problem z odczytaniem. Pomocny jest oczywiście google. Deleuze rozbraja wroga na części pierwsze. Polemizuje z jego twierdzeniami za pomocą przeciwstawiania transcendencji - immanencji. Głównym celem autora jest odnalezienie odpowiedzi na pytanie: co to znaczy...

Zdecydowanie nie jest to książka dla zwykłych ludzi. Może jakiś zaawansowany student filozofii potrafi przetrawić tę książkę. Ja cudem uniknąłem zwarcia w mózgu a iskrzyło i dymiło mi z czaszki przy każdym zdaniu. Ta książka dla mnie to jakiś logiczny bełkot i filozofia dla samej filozofii. Odradzam wszystkim

• Muszę zdobyć
  • Nie-piękna