Metody statystyczne

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
832081247X
biznes, finanse

Głównym celem książki jest przekazanie studentom umiejętności stosowania nowoczesnych metod statystycznych do rozwiązywania różnorakich problemów gospodarczych. Szczegółowo omówiono, istotę i przedmiot statystyki, charakterystyki pozwalające na syntetyczny opis i analizę wyników badanych zbiorowości statystycznych, metody analizy korelacji i regresji, a także metody analizy dynamiki zjawisk ekonomicznych, pojęcia z teorii prawdopodobieństwa, rozkłady teoretyczne zmiennych losowych skokowych i ciągłych oraz zagadnienia z teorii estymacji parametrów i weryfikacji hipotez statystycznych w klasycznym ujęciu. Książka jest adresowana do studentów wszystkich kierunków studiów w akademiach ekonomicznych. Może być ona przydatna praktykom, dla których umiejętność przeprowadzania badania zgodnie z wymogami teorii statystyki oraz posługiwania się metodami statystycznymi jest niezbędna.

Irmina | 2014-12-10
Łukasz | 2012-11-04