83-915649-1-6
życie, miłość
poezja
kasiaman55

"To wiersze na jeden wieczór lub na całe życie" [Marian Knobloch] "I z tą nadzieją oddaje je Tobie. Bo jeżeli cokolwiek daje mi prawo ujawnienia tych słów układających się w opowieść o najkrótszych i zarazem najbardziej wartych życia chwilach, to nadzieja, że słowa mają magiczną moc olśniewania i pozwalają wyrażać miłość, a w ten sposób nigdy nie przestają wypełniać zachwytem. Piękne jest...

"To wiersze na jeden wieczór lub na całe życie" [Marian Knobloch]

"I z tą nadzieją oddaje je Tobie. Bo jeżeli cokolwiek daje mi prawo ujawnienia tych słów układających się w opowieść o najkrótszych i zarazem najbardziej wartych życia chwilach, to nadzieja, że słowa mają magiczną moc olśniewania i pozwalają wyrażać miłość, a w ten sposób nigdy nie przestają wypełniać zachwytem. Piękne jest życie i piękne jest przemijanie. Teraz, gdy wystarczyło mi odwagi, by ułożyć tę maleńką książkę, wiem prawie na pewno, że pisząc, przed samym sobą składałem świadectwo przywiązania do wszystkiego, co stanowi urodę życia i bezpowrotnie mija, co jest nieugaszoną tęsknotą i żarem. Ale wiem także i to, że ulegając fascynacji przemijaniem, coraz bardziej żyłem. I że życie nie może być niczym innym, tylko miłością." [Jacek Kurek]

źródło opisu: ze wstępu [Centrum Usług Drukarskich - Henryk Miler, 2001]

źródło okładki: zdjęcie autorskie