Lotnictwo. Przewodnik encyklopedyczny.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
83-7150-819-0
technika
Adam

Autor książki przekazuje podstawowe informacje o najpopularniejszych samolotach i śmigłowcach używanych na świecie przez lotnictwo wojskowe i cywilne, poczynając od małych jedno- lub dwuosobowych lekkich awionetek po superwielkie samoloty pasażerskie i transportowe, a także samoloty bojowe różnych armii. W przewodniku zamieszczono zdjęcia i rysunki sylwetek omawianych pojazdów lotniczych oraz podstawowe dane techniczne dotyczące wielkości, osiągów, przeznaczenia i wyposażenia (także bojowego). Ciekawostką jest prezentacja najnowocześniejszych samolotów i śmigłowców, których wyprodukowano dotąd razie po kilka sztuk, nadal bowiem trwają prace nad ich ulepszeniami oraz badania nad zapotrzebowaniem rynku.

Adam | 2010-08-31
Na półkach: Lotnictwo, Przeczytane, Posiadam