Smak raju

A Taste of Heaven
8371202288
dziedziczka, romans
dona

Ester Fletcher, młoda Amerykanka, dziedziczka ogromnej fortuny, udaje się wraz z matką do Paryża, aby odwiedzić salony wielkich krawców. Na pokładzie statku poznaje fascynującego mężczyznę jej życia. Tymczasem Europa stoi w przededniu wojny. Niemiecka inwazja na Francję sprawia, że szalony, romantyczny świat Esther wali się w gruzy. Na naszych oczach lekkomyślna dziewczyna zmienia się w zdecydowaną, dojrzałą kobietę.
Jest to powieść, którą Masterton napisał razem z żoną - Wiescką (na okładce Vicki).

źródło opisu: Dom Wydawniczy Rebis, 1996

Przy_kawie_z_ksiazka | 2017-10-07
Przeczytana: 07 października 2017

Książka ta pierwotnie była przypisana żonie Mastertona - Wiesce. Ona to, ze względu na trudne do wymowy imię o polskich korzeniach, przybrała pseudonim Vicky Masterton. W Polsce ze względu na dużą popularność Grahama, ksiażkę przypisano obojgu autorom. Inspiracją do napisania tej książki był wyjazd do francuskiej Szampanii. Romantyczny nastrój udzielił się tej parze i Wiescka stwierdziła, że chciałaby napisać historię miłosną osadzoną w takim miejscu. Dodatkiem miało być to, że historia ta miała dziać się podczas II Wojny Światowej.

Esther Flecker jest młodą amerykanką, która odziedziczyła po matce ogromną fortunę - śpiewaczce operowej, a także ojcu - właścicielu kolei, która dobrze prosperowała. Poznajemy ją podczas morskiej podróży do Paryża, gdzie z matką chcą kupić najnowsze kolekcje znanych projektantów. Na samym początku Esther poznaje fascynującego i przystojnego Sachę i zakochuje się w nim. Nim będą jednak mogli oddać się miłosnym uniesieniom, wydarzy się wiele.

Europa...

Kachusek | 2012-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2012

Dziwna książka, niby zaczyna się jak romasidło, ale potem gdy pojawiają się czasy wojenne nabiera głębi i staje się nawet trochę ciężka. Przeczytałam, ale już do niej nie wrócę.

Nefra-Nafteta | 2012-06-28

Czytanie tej książki wiąże się z nad wyraz mocnym pragnieniem sięgnięcia po dobrego szampana :)

anka21kr5 | 2013-02-10
Przeczytana: maj 2012

Bardzo ciekawa książka, czytałam ją z zapartym tchem. Ciekawa fabuła. Nie jest to typowe romansidło, gdzie wszystko jest do przewidzenia.

DominikaW | 2013-04-02

Fajna. Tylko tyle :)