Ślady kryminalistyczne

Wydawnictwo: Difin
978-83-7251-741-8
kryminalistyka, prawo, zbrodnia, ślady, csi
technika
Wiewiórska

Opracowanie zawiera charakterystykę poszczególnych działów współczesnej techniki kryminalistycznej ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych metod wizualizacji (ujawniania i zabezpieczania) śladów na miejscach przestępstw oraz ich badań z zastosowaniem najnowszej aparatury laboratoryjnej i wykorzystania w procesie karnym. Przedstawiono także funkcjonowanie kryminalistycznych skomputeryzowanych baz danych (np.daktyloskopijna, genetyczna, łusek i pocisków).
Książka adresowana jest zarówno do praktyków (technicy i eksperci kryminalistyki, biegli sądowi, policjanci, prokuratorzy i sędziowie), jak i do szerokiego grona nauczycieli akademickich, studentów prawa oraz innych osób zainteresowanych tematyką kryminalistyczną.
Liczące blisko 500 stron, bogato ilustrowane opracowanie zawierające 14rozdziałów poświęconych poszczególnym działom techniki kryminalistycznej zostało napisane przez kilkunastu najbardziej doświadczonych ekspertów Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego KGP oraz dwóch profesorów uniwersyteckich, prawników, a zarazem biegłych sądowych. Redaktorzy naukowi pracy to także biegli sądowi, dr Mieczysław Goc był ponadto wieloletnim dyrektorem Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego KGP, dr Jarosław Moszczyński pełnił funkcję naczelnika Wydziały Daktyloskopii w CLK KGP.

Triplee | 2016-06-19
cenceksowa | 2016-03-25