Lista obecności.Szkice o dwudziestowiecznej prozie brytyjskiej i irlandzkiej

Seria: Konstatacje
Wydawnictwo: Rebis
Agnieszka

Lista obecności" to zbiór szkiców, które czyta się jak barwną, wielowątkową historię prozy brytyjskiej i irlandzkiej XX wieku, od Virginii Woolf po Jeanette Winterson. Jerzy Jarniewicz nie tylko omawia znane z polskich przekładów powieści, ze szczególnym uwzględnieniem dokonań ostatniego dwudziestolecia, ale też prezentuje sylwetki pisarzy i umiejscawia ich twórczość w szerokim kontekście kulturowym i historycznym. Książkę uzupełniają wywiady, które autor przeprowadził z wybitnymi prozaikami: Davidem Lodge'em, Martinem Amisem, Salmanem Rushdiem i Ianem McEvanem

Przemysław Jurek | 2015-02-09
junie | 2012-03-22