Optyka struktur półprzewodnikowych

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej
4 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
yokopoko

W książce przedstawiono zagadnienia dotyczące oddziaływania fali elektromagnetycznej z materiałami półprzewodnikowymi, stanowiącymi podstawę konstrukcji wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych i optoelektronicznych. Zaprezentowano zjawiska takiej, jak odbicie, transmisja, absorpcja i rozpraszanie fali elektromagnetycznej oraz fotoluminescencja, czyli wtórna emisja światła przez półprzewodnik. Przedstawiono niskowymiarowe struktury półprzewodnikowe, takie jak studnie czy kropki kwantowe, wraz z ich podstawowymi właściwościami. Dokonano też przeglądu najważniejszych technik eksperymentalnych, wykorzystujących oddziaływanie światła z ciałem stałym, stosowanych do badania struktur półprzewodnikowych.
Opracowanie przeznaczone jest dla studentów takich kierunków, w ramach których poruszane są zagadnienia dotyczące zjawisk optycznych w półprzewodnikach, jak elektronika czy fizyka, a szczególnie fotonika i fizyka ciała stałego.

yokopoko | 2011-06-15
Przeczytana: 08 czerwca 2011

Mogła być lepsza. Sens zagadnień fizycznych ginie gdzieś pomiędzy strasznymi wzorami. Dobra, ale nie wystarczająco.

Mirosław Bródka | 2010-06-16
Na półkach: Teraz czytam