Uczciwa kłótnia małżeńska: Jak rozwiązywać konflikty

Wydawnictwo: Inco-Veritas
Faires Streiten in der Ehe: Partnerkonflikte besser lösen
83-211-1053-3
Małżeństwo
poradniki
agasta

Nie bójmy się konfliktów w małżeństwie. O tym, że są one nieuniknione nie trzeba nikogo przekonywać, lecz że mogą pozytywnie wpływać na związek- trzeba przekonywać wielu. Po prostu konflikt - by użyć terminu F. Fischalecka: "Uczciwa kłótnia" jako świadome działanie - musi być "nagrywany" ze zrozumieniem i znajomością techniki sporu. Ułatwia wtedy wyrażenie własnych uczuć i potrzeb, uwrażliwia na drugą osobę, a w rezultacie pomaga budować wspólnotę. Od nas zależy czy damy się wciągnąć w wir wzajemnych oskarżeń, czy ujawnioną - i nie stłumioną - różnicę zdań i temperamentów uczynimy konstruktywnym budulcem więzi małżeńskiej. Tego właśnie uczy autor- psycholog, wieloletni pracownik poradnictwa małżeńskiego. Proponowany przez niego obszerny program ćwiczeń pomoże wykorzystać tę wiedzę w praktyce.

Grzegorz | 2012-07-02
agasta | 2010-03-28