Sowa Sonia. Interaktywna książka dla 2–4-latka

2024-03-05
2024-03-05
32 min.
literatura dziecięca

Krokodyl Ksawery i Sowa Sonia to interaktywne książeczki stymulujące mowę i zdolności manualne.

Co czyni te książeczki wyjątkowymi, to ich interaktywność. Maluch może dotykać, przesuwać i eksplorować różne elementy na każdej stronie.

Nacisk położony jest na kreatywność, spostrzegawczość, umiejętność rozwiazywania problemów.

Treść książek dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań dzieci. Dodatkowo, kolorowe I atrakcyjne ilustracje, sprawiają, że książeczki są niezwykle interesujące

Treść książek dostosowana jest do potrzeb i...

#książeczkiinteraktywne #krokodylksawery i #sowasonia od @wydawnictwosbm to świetny sposób na połączenie kilku ważnych w rozwoju dziecka aspektów.

Po pierwsze - i według mnie najważniejsze - mamy tu fajny pomysł na wspólną zabawę z dzieckiem. Czas spędzony razem jest niezbędnym elementem budowania więzi, poczucia bezpieczeństwa i własnej wartości u maluchów. Dzięki takim pozycjom mamy pod ręką sposób na kilkanaście ciekawie i radośnie spędzony chwil, które nie tylko bawią, ale i rozwijają.

Drugi element to różne zadania do wykonania - pracujemy paluszkami, całymi dłońmi, wykonujemy proste czynności lub naśladujemy dźwięki. Wszystko to łatwe, proste i na tyle krótkie, by utrzymać uwagę maluchów w wieku od 2 do 4 lat.

Trzecia zaletą jest pokazanie młodemu człowiekowi, że książka to fajna przygoda. A jak wiadomo, czym skorupka nasiąknie za młodu... 😉

Książeczki mają bardzo fajne grafiki, na białym tle - co uwydatnia elementy, na których należy się skupić. Same postacie krokodyla i sowy są urocze w swej prostocie.

Kartki są grube i śliskie - co jak wiemy przy małych, często ciągle mokrych rączkach jest na wagę złota. Okladka jest miękka, a rozmiar kieszonkowy - bez problemu więc zmieszczą się do torebki, by wyjąć je w potrzebie niczym królika z kapelusza i przegnać nudę.

Dużą zaletą jest również ich cena, opiewająca na kilka złotych za sztukę.

Z córeczką uwielbiamy czytać, a raczej aktywnie pomagać sowie Soni w różnych zadaniach. Nie ma nudy, książeczka angażuje w pełni dziecko oraz rozwija motorykę i aparat mowy. Wielka polecajka!

Dodaj cytat z książki Sowa Sonia. Interaktywna książka dla 2–4-latka