Zepsute Miasto

Marek Kaczmar Wydawnictwo: TIMES NEW WARSAW literatura piękna
TIMES NEW WARSAW
2023-04-26
2023-04-26

Ksiazka ukazujaca zepsucie dzisiejszego swiata. Na poczatku czyta sie bardzo latwo i nie wydaje sie, ze autor jest w stanie czyms zaskoczyc - ma sie wrazenie, ze zna sie koniec....ale im dalej w las...tym nic nie staje sie jasne. Zaskakujaca koncowka, ktora sprawila, ze jeszcze dlugo po skonczeniu myslalam o calej opisanej historii. Fakt, ze w ksiazce sa zawarte elementy, ktore wydarzyly sie naprawde jeszcze bardziej przyprawia o ciarki...
Polecam, bo cudze chwalicie a swego nie znacie!

Dobra historia od której ciężko się oderwać. Na końcu książki jest informacja o tym, że niektóre wydarzenia zdarzyły się naprawdę, jest napisana w taki sposób, że ciężko wywnioskować które bo mam wrażenie, że jest napisana prawdziwie, bez pretensjonalnego podejścia do "warszawki" czy gloryfikowania takiego życia, naprawde dobrze się czyta i mam nadzieje, że jeszcze będę miał okazję czytać kolejne książki Marka. Pozdrawiam

Przyjemnie było rozgościć się w tej książce i wkroczyć w każdy jej wymiar. Na kilka ładnych godzin wgniotła mnie w kanapę. Świetnie skrojone postacie, zatopione w prawdziwych emocjach i rozterkach , aż ma się wrażenie, że skądś się je zna. No i Warszawa….w wielu wydaniach: ta na co dzień, ale tez i ta brudna, mroczna, tajemnicza i rozpustna. Całość skłania do refleksji. Zdecydowanie polecam!

Tytuł książki: "Otwórz oczy"

Recenzja:

"Otwórz oczy" to dramat społeczny osadzony w współczesnych czasach, który ukazuje Warszawę z zupełnie innej perspektywy. Autor, poprzez historię grupy bohaterów pochodzących z różnych środowisk społecznych, rzuca niepokojące światło na drugie oblicze tego miasta. Książka porusza tematy rozpusty, zepsucia, korupcji, morderstwa, reprywatyzacji kamienic i rozbitych rodzin, ukazując upadek społeczeństwa, które choć się bogaci, to jednocześnie stacza się na dno.

"Akcja powieści "Otwórz oczy" to kompletny obraz życia w Warszawie, który przenosi czytelnika w świat pełen brutalnej prawdy i tabu. Autor pokazuje, jak pieniądze, które miały przyczynić się do sukcesu miasta, stały się jego nowotworem. Przez pryzmat bohaterów, czytelnik zostaje skonfrontowany z problemami społecznymi, które są często pomijane lub ukrywane."

Jednym z najbardziej poruszających aspektów tej powieści jest jej pełen zwrotów akcji. Autor zręcznie konstruuje intrygującą fabułę i wciąga czytelnika od pierwszej strony do samego końca. Momentami można odczuć szok i zdumienie związane z przebiegiem wydarzeń, co tylko dodaje dynamiki i emocji historii.

Autorytet autora slamuje opowiadanie "Otwórz oczy" jako wartościową książkę do refleksji. Przez opisanie tak szerokiego spektrum problemów społecznych, jakie dotyczą współczesnej Warszawy, autor daje impuls do wielu rozważań i debat na temat kondycji społeczeństwa.

Mimo że "Otwórz oczy" jest druzgocącym obrazem życia w Warszawie, opartym na rozpuście, zepsuciu, korupcji i morderstwach, nie można zapomnieć o sile historii. Książka jest pełna humanistycznych przemyśleń, które skłaniają do refleksji nad wartościami, moralnością i opresjami, z jakimi mierzy się społeczeństwo.

Podsumowując, "Otwórz oczy" to wstrząsający dramat społeczny, który poprzez losy różnych bohaterów ukazuje ciemną stronę Warszawy. Pełna zwrotów akcji historia wzbudza emocje i rzuca światło na trudne tematy, pobudzając refleksję nad kondycją współczesnego społeczeństwa. Książka jest niezwykle ważną lekturą dla wszystkich, którzy pragną zgłębić problemy, z jakimi boryka się dzisiejsza stolica.
Ps : Poproszę o napisanie następnej,tak mocnej książki. Pozdrawiam :)

Tytuł książki: "Otwórz oczy"

Recenzja:

Imprezowa Warszawa. Hipnotyzująca, dobrze poprowadzona, chce się więcej.

Minęło kilka dobrych dni odkąd ją skończyłam, a wciąż o niej myślę.

Imprezowa Warszawa. Hipnotyzująca, dobrze poprowadzona, chce się więcej.

Minęło kilka dobrych dni odkąd ją skończyłam, a wciąż o niej myślę.

Doskonały przekaz istoty egzystencji; wciągająca, umiejętnie przedstawienie postaci i ich wrażliwości, niekiedy ukrytej. Lektura daje do myślenia i przypomina o wartościach jakie powinniśmy pielęgnować. Ostatnie zdanie książki jest esencją.

Dobrze się czyta (nie chce się odłożyć). Ciekawa historia, z mocnym zakończeniem. Daje do myślenia. Interesujący sposób narracji. Warszawa pokazana okiem warszawiaka, a a nie przypadkowej osoby.

Interesujaca książka gdzie autor fajnie kreuje napięcie tworząc przy tym interesujacą historię. Książkę czyta się łatwo pomimo niełatwego tematu.
Ksiażka godna polecenia. Czekam na kolejne tytuły autora.

Ksiażka godna polecenia. Czekam na kolejne tytuły autora.

• .. priorytetowo!
  • Nie