W krainie dinozaurów

Okładka książki W krainie dinozaurów Marek Marcinowski
Okładka książki W krainie dinozaurów
Marek Marcinowski Wydawnictwo: Anatta literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Anatta
2023-04-17
2023-04-17
32 min.
dinozaury tyranozaur dinozaury diplodok świat dinozaurów

Okładka książki Kupa faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać Edward Kay, Mike Shiell
Kupa faktów o ... Edward Kay, Mike Sh...
Okładka książki Najgorszy tydzień życia. Poniedziałek Eva Amores, Matt Cosgrove
Najgorszy tydz... Eva Amores, Matt Co...
Okładka książki Edek idzie do zoo Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Edek idzie do zoo Thomas Brunstrøm, T...

Bardzo fajna koncepcja książki o dinozaurach. Sen dzieci, w którym czują się bezpiecznie niezależnie, którego dinozaura oglądają. Po lewej stronie jest śliczny obrazek a po prawej opowieść. Idealna na dobranoc.

Dzięki tej historii można spełnić swoje ukryte marzenia o zabawie z małymi dinozaurami. Bohaterowie odbywają podróż w czasie i mogą na własnej skórze przekonać się, jak różnorodne stwory zamieszkiwały naszą planetę.
Książeczka ma wartość edukacyjną.

Książeczka ma wartość edukacyjną.

Książka ma wiele, wiele zalet. Uczy poprzez zabawę, rozwija wyobraźnię, pobudza nas do logicznego myślenia, sprawia, że utożsamiamy się z najmłodszymi bohaterami - przeżywamy ich emocje, dopingujemy im, aby nic im się nie stało podczas niebezpieczeństwa. Poza tym mieszanie się dwóch światów: pradawnego i teraźniejszego jest tutaj strzałem w 10.

Więcej w recenzji:

Więcej w...

Latem Wojtuś już tak chętnie nie chce czytać 🤣Jest tyle świetnych zabaw i piękna pogoda, że czytamy tylko do spania.
Wczoraj dokończyliśmy bardzo ciekawą pozycję od @pisarzmarek
,,W krainie dinozaurów" to dobry kąsek dla miłośników tychże zwierząt, które już dawno wyginęły, a jednak ciągle są na czasie. Mało tego, autor zawsze tworzy swoje książki tak, aby były ciekawe i uczyły, a nie ma nic lepszego niż nauka przez zabawę.
Tym razem przenosi nas do ery dinozaurów, gdzie wraz z Zuzią i Wojtusiem, mały czytelnik będzie poszerzał wiedzę na temat prehistorii. Będzie podążał śladami różnych dinozaurów, ucząc się ich nazw, miejsc, w których żyją, a także znajdziemy tu powiązanie z naszym smokiem wawelskim.
Poza tym książeczka jest pięknie i kolorowo ilustrowana. W łatwy sposób dzieciaki zdobędą potrzebną wiedzę.
Dziękujemy za egzemplarz i polecamy

Wczoraj dokończyliśmy bardzo ciekawą pozycję od @pisarzmarek

Dinozaury - dziś chce wam przedstawić książkę o tych prehistorycznych gadach. Gdy o nich pomyślimy, przedstawiają nam się w głowie ogromne zwierzęta o wielkich zębach, długich ogonach i najróżniejszych kształtach. Dzieci, zwłaszcza te młodsze, mają na ich temat znikomą wiedzę, a pomimo tego, są nimi zafascynowane. Myślę że stąd wziął się pomysł autora na książeczkę o nich.

"W krainie dinozaurów" jest opowieścią, w której Zuzia i Wojtuś zwiedzają muzeum paleontologiczne. Wycieczka daje im tyle wrażeń, że podczas snu przenoszą się do czasów, gdy żyły te stwory. Przeżywają w nim różne przygody, mniej lub bardziej bezpieczne. Na własne oczy widzą różne gatunki dinozaurów oraz poznają ich nazwy oraz środowisko.

Autor stworzył kolejną, ciekawą książeczkę dla dzieci. Nasze pociechy mogą dzięki niej bardziej zaznajomić się ze światem dinozaurów. Żeby lepiej wczuć się w tą historię, perypetie Zuzi i Wojtka zostały przedstawione na pięknych ilustracjach. Książka kryje w sobie quiz, dzięki któremu można sprawdzić swoją wiedzę. Mamy w niej także propozycje kilku zabaw związanych z tym zagadnieniem. Oczywiście polecam.

Książka przeznaczona dla nieco większych dzieci przekazuje informacje o różnych gatunkach dinozaurów. Znajdziemy tutaj piękne ilustracje przedstawiające każdego dinozaura. Z tyłu książeczki znajduje się również quiz oraz pomysły na spędzenie wspólnego czasu z najmłodszymi. Gorąco polecam!❤

"W krainie dinozaurów" Marka Marcinowskiego to pozycja obowiązkowa dla każdego wielbiciela dinozaurów (choć nie tylko)! Autor po raz kolejny staje na wysokości zadania, a przy okazji pokazuje, że o tych wymarłych zwierzętach można pisać i pisać... Jeśli ktoś miał okazję sięgnąć po "Kosmoliski" lub "Ekoliski" to tej pozycji nie trzeba szczególnie "reklamować" (podobnie jak tam, cenne wiadomości są podane w niezwykle interesującej formie). A wspomniane tytuły to tylko nieliczne spośród efektów pracy autora...

"W krainie dinozaurów" to książka, której głównymi bohaterami są Zuzia i Wojtuś. Pozycja wciąga, edukuje, pozwala sprawdzić zapamiętane informacje oraz daje mnóstwo radości i satysfakcji podczas realizacji pomysłów autora na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem. Młody czytelnik ma okazję obserwować jak świat realny przeplata się z elementami wykreowanymi przez autora. Zabiegi te dają niesamowity efekt. Fabuła jest dynamiczna, a ciekawostkom jakby nie było końca.

Piękne ilustracje stworzone przez Martynę Nejman wspaniale dopełniają całości, a motyw w prawym dolnym rogu każdej strony wręcz uwielbiam. Ilustratorka wyraźnie zaznacza emocje towarzyszące bohaterom, co daje dodatkowe możliwości, jeśli chodzi o rozmowy o książce i jej bohaterach.

Muszę przyznać, że pomimo interesującej treści największą radość sprawiło mi to, że mój pięciolatek fantastycznie poradził sobie z wszystkimi pytaniami zawartymi w quizie. Uważam, że ten fakt świadczy o tym, że forma zaproponowana przez autora sprawdziła się wyśmienicie. Wymiar edukacyjny i fantazja Marka Marcinowskiego są naprawdę godne podziwu. Już się nie mogę doczekać, by się przekonać, jaki kolejny temat autor postanowi poruszyć. Super jest również to, że po przeczytaniu książki nie da się jej odłożyć całkiem na bok, ponieważ zadania do wykonania są tak interesujące, że dziecko nie jest w stanie odpuścić dopóki nie wykona ich wszystkich. Wskazówka przed lekturą: zarezerwujcie sobie dodatkowy czas na zabawy!

Uwielbiamy i polecamy!!! :)

Moi Kochani czy mamy tu jakichś fanów prehistorii?

Młodsi miłośnicy dinozaurów, mam tu właśnie coś idealnego dla Was, a to wszystko za sprawą Pana Marka Marcinowskiego. Wraz ze sympatycznym rodzeństwem (Zuzią i Wojtusiem) udamy się w nietuzinkową podróż do pradawnego świata.

Dzieci po intensywnej i niesłychanie interesującej wycieczce po muzeum paleontologicznym, gdzie wraz z przewodnikiem odkrywały tajemnice prehistorycznych stworzeń, w nocy zapadły w dziwny sen… Zuzia i Wojtuś budzą się w nietypowym miejscu. „Przejdą” przez erę mezozoiczną, od triasu, jurę aż do kredy, gdzie na swojej drodze spotkają nie jednego dinozaura i staną z nimi oko w oko. Czytelnicy zaś dzięki temu dowiedzą się, jak się nazywały, które z nich żywiły się roślinnością, a które były mięsożerne, które osobniki żyły pod wodą, a które potrafiły latać.

„W krainie dinozaurów” to bajka, która bawi i uczy jednocześnie. Przepiękne i kolorowe ilustracje przyciągają nie tylko najmłodszych, ale także i tych troszkę starszych czytelników. Moje pociechy pokochały tę książkę całym serduchem, synek z prawdziwym zaciekawieniem śledził każdy obrazek. Ci z Was, którzy już od jakiegoś czasu „śledzicie” moje wpisy, doskonale wiecie, że to nie moje pierwsze spotkanie z twórczością autora. Pan Marek za każdym razem w fenomenalny sposób przemyca bardzo ciekawe, skondensowane informacje, w przystępnym stylu i języku, młody czytelnik nie jest przytłoczony nawałem „suchych” informacji, których i tak w większości by nie zapamiętał. Oprócz samych informacji o zwierzętach dowiemy się również, dlaczego zniknęły one z powierzchni Ziemii. Razem z moimi pociechami bawiliśmy się naprawdę świetnie podczas lektury. Przyznaję, że o niektórych rzeczach nie miałam bladego pojęcia. Podobnie do innych książek autora na końcu książeczki znajduje się krótki sprawdzający naszą wiedzę i zrozumienie przeczytanego tekstu quiz oraz kilka propozycji na wspólne spędzenie czasu.

Przygoda Zuzi i Wojtusia to obowiązkowa lektura nie tylko dla fanów dinozaurów, ale również idealnie sprawdzi się dla osób, które dopiero poszukują swoich zainteresowań. To także idealna propozycja dla rodziców, którzy cenią sobie naukę swoich pociech za pomocą zabawy. Nie wspomnę nawet o tym, że wspólne czytanie z dzieckiem to również ekstra sposób na spędzenie czasu razem. My oczywiście polecamy gorąco.

Za możliwość poznania tej bajki oraz objęcia jej patronatem bardzo dziękuję autorowi.

Moi Kochani czy mamy tu jakichś fanów prehistorii?

Kolejna propozycja Autora dla małych czytelników. Czego tym razem dowiemy się z lektury? Jakie przygody przed nami? Zapraszam do zapoznania się z moją opinią ;)

Tym razem wraz z Zuzią i Wojtusiem udajemy się do świata dinozaurów. Dzieci podczas snu, trafiają do ery mezozoicznej. Następnie przechodząc przez jej trzy grupy ( Trias, Jura, Kreda) mamy możliwość bliższego poznania różnego rodzaju dinozaurów🦖🦕. Tak więc przed nami, między innymi spotkanie ze : stegozaurem, diplodokiem, Smokiem z Lisowic czy z allozaurem. Jakie rodzaje jeszcze zobaczą dzieci? Czy będą wiedziały, czym żywią się poszczególne gatunki dinozaurów🦖🦕? W jaki sposób będą podróżować? Te wszystkie informacje znajdziecie właśnie podczas czytania.

Autor jak zwykle, stanął na wysokości zadania. Już od pierwszej strony porywa zarówno młodszego jak i starszego czytelnika w wykreowany przez siebie świat. Dodatkowo, piękne ilustracje wykonane przez Panią Martynę Nejman pięknie dopełniają całości.

Dzięki tej książeczce, małym czytelnikom doskonale rozwija się wyobraźnia. Ponadto podczas czytania, zdobywają wiedzę na temat tego, jak nazywa się poszczególny gatunek, czym się żywi oraz w jakim okresie żył.

Również starszy czytelnik może wynieść z tej pozycji coś dla siebie. Bowiem nie wszystkie nazwy dinozaurów🦖🦕, mogą być nam znane. Jest to zatem świetne uzupełnienie wiedzy.

Pan Marek, poza samą historią postawił również na pełne zaangażowanie całej rodziny. Postanowił, by przy jego książeczce, wszyscy wspólnie spędzili aktywnie czas. Bowiem na końcu historyjki, znajdziemy quiz z pytaniami dotyczącymi treści książki. Jest tez nie lada gratka! Mamy coś takiego, jak pomysły na wspólne chwile. Dzięki temu, razem z dziećmi, możemy dowiedzieć się jak zrobić np. origami czy ulepić figurki dinozaurów🦖🦕 z plasteliny.

Autor kolejny raz potrafił zaciekawić zarówno młodszego jak i starszego czytelnika. Od jego książeczek bardzo trudno jest się oderwać. Ponadto, z każdej z jego lektur, można wynieść wiele ciekawych informacji oraz znaleźć pomysły na wspólne spędzenie czasu z dziećmi. Zarówno ja, jsk i młodsza recenzentka jesteśmy bardzo zadowolone z lektury. Jeśli wasze pociechy lubią dinozaury 🦕🦖 lub w w ciekawy sposób chcą się o nich czegoś dowiedzieć, to z całego serduszka polecamy Wam tę książeczkę. Dla mnie to też ogromna przyjemność i zaszczyt, że mogę być jedną z patronek medialnych tak wartościowych książeczek dla małych czytelników 😍❤ Bardzo dziękuję Autorowi za zaufanie, możliwość objęcia książki patronatem medialnym oraz za egzemplarz do recenzji. Przyznaję w pełni zasłużone 10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów!!! 😍🦖🦕

Jeśli uważnie śledzicie mój blog to zapewne dobrze wiecie, że pokazało się już tutaj kilka pozycji Marka Marcinowskiego dla dzieci. Dzisiaj przychodzę do was z kolejną, ale jakże ciekawą, bo opowiadającą o dinozaurach. Wspólnie z naszymi małymi bohaterami Zuzią i Wojtusiem każdy mały odkrywca będzie miał okazję podążyć śladami tych stworzeń.

Nie wiem dlaczego, ale dużo dzieci w młodym wieku fascynuje się właśnie dinozaurami. Pamiętam, że mój chrześniak jak był mały ciągle mówił, że chce „łeła”, a my z bratową nie mogłyśmy rozgryźć z początku co to takiego. Owy „łeł” okazał się właśnie dinozaurem. Jak dobrze pamiętam ja sama w dzieciństwie miałam w domu figurki tych stworzeń.

Dinozaury z całą pewnością potrafią przyciągnąć wzrok i wzbudzić zainteresowanie wśród dzieci. Nie oszukujmy się, większość z nich jest sporych rozmiarów i najzwyczajniej w świecie fascynuje. Dzięki książeczce autora mali odkrywcy poznają nazwy tych wszystkich żyjących niegdyś istot w muzeum paleontologicznym i będą mogli odkrywać ich szkielety. A w nocy podczas snu przeniosą się w odległe czasy, gdzie na własne oczy zobaczą wszystkie dinozaury.

„Jeszcze podziwiali sprawne ruchy zwierzęcia, gdy naraz powietrzna bańka, w której się znajdowali, uniosła się, wyleciała z wody, przemierzyła plażę, wylądowała w samym środku lasu, po czym… zniknęła.”

Zuzia i Wojtuś odbędą w śnie podróż pełną wrażeń po erze mezozoicznej, w której to żyły dinozaury. Na własne oczy zobaczą stworzenia żyjące triasie, jurze i kredzie. Nasi czytelnicy przekonają się jak dziwne, a czasem trudne nazwy nosiły te istoty. Niektóre z nich były mięsożerne, inne roślinożerne. Niektóre latały w powietrzu, inne doskonale pływały w wodzie.

Pięknym dodatkiem tej pozycji są przepiękne ilustracje wykonane przez Marynę Nejman. Na każdej stronie znajdziemy bowiem innego dinozaura. Oczywiście takie ilustracje pomagają naszym małym czytelnikom, aby opisy dinozaurów stały się realnym obrazem. Dodatkowo w książeczce najdziemy quiz z pytaniami dotyczącymi przeczytanej pozycji, a także pomysły na zabawy.

„- Ale mamy szczęście. Zobacz, kto nam się trafił! – zawołała Zuzia.
- To triceratopsy, dinozaury „z trzema rogami na twarzy”. Są roślinożercami z późnej kredy. Mamy w domu takie figurki.
- Na żywo wyglądają zdecydowanie lepiej.”

"W krainie dinozaurów" to niezwykle ciekawa pozycja dla najmłodszych czytelników zabierająca ich w pradawny świat żyjących dinozaurów. Gorąco polecam.

Nie wiem dlaczego, ale dużo...

• Patronat medialny
  • Chcę dać w prezencie
  • W mojej domowej bibliotece
  • PRZECZYTANE 2023
  • Z autografem
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki W krainie dinozaurów