Operacja Ninja

Okładka książki Operacja Ninja Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Okładka książki Operacja Ninja
Jørn Lier HorstHans Jørgen Sandnes Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Biuro Detektywistyczne nr 2 (tom 28) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Biuro Detektywistyczne nr 2 (tom 28)
Operasjon Ninja
Media Rodzina
2023-04-12
2023-04-12
Katarzyna Tunkiel
literatura norweska Katarzyna Tunkiel Hans Jørgen Sandnes opowiadania mali detektywi

Okładka książki Operacja Król Kempingu Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Operacja Król ... Jørn Lier Horst, Ha...
Okładka książki Operacja gra pozorów Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Operacja gra p... Jørn Lier Horst, Ha...
Okładka książki Ofiary Thomas Enger, Jørn Lier Horst
Ofiary Thomas Enger, Jørn ...
Okładka książki Operacja Burzowa Chmura Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Operacja Burzo... Jørn Lier Horst, Ha...

Okładka książki Operacja Tajemnica zamku Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Operacja Tajem... Jørn Lier Horst, Ha...
Okładka książki Tajemnica maskarady Martin Widmark, Helena Willis
Tajemnica mask... Martin Widmark, Hel...
Okładka książki Operacja Czerwona Kokardka Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Operacja Czerw... Jørn Lier Horst, Ha...

Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes „Operacja Ninja” Wydawnictwo Media Rodzina.
PLASK! Prosto pod nogi Tiril, Oliviera i Ottona spada gruba księga z dziwnymi znakami i zamaskowaną postacią na stronie tytułowej. Czy książka rzeczywiście wypadła? A może ktoś ją wyrzucił?
Członkowie Biura Detektywistycznego nr 2 przystępują do misji o kryptonimie -„Ninja”.
„Ninja znaczy – niewidoczny człowiek. Wojownicy ninja byli tajnymi agentami, których wyszkolono tak, aby nie dali się wykryć. Nikt nie wiedział kim są, kiedy się zjawią, ani gdzie się podzieją.”
Okno z którego wypadła książka znajduje się na drugim piętrze biurowej kamienicy. Mieści się tam biuro japońskiej tłumaczki Ruiko Hansen. Okazuje się, że z pokoju zniknęła podpórka w kształcie smoka🐉 do podtrzymywania książki. Była to bardzo rzadka i cenna pamiątka rodzinna. W Japonii smok🐲 symbolizuje dostatek, siłę i szczęście. Złodziej kradnąc podpórkę wiedział, że jest warta jakieś siedem tysięcy euro, czyli ponad trzydzieści tysięcy polskich złotych.
Tiril i Olivier przypomnieli sobie, że wchodząc do budynku, aby zwrócić książkę prawie zderzyli się z wybiegającym mężczyzną. Pomyśleli …
„Mamy sprawę i podejrzanego. Teraz wystarczy go tylko odnaleźć.”
Są też poszlaki:
🔍 znak na koszulce,
🔍 portret pamięciowy
🔍 kolekcja kamieni
🔍 słup elektryczny
🔍 awaria bezpieczników
Czy ktoś z mieszkańców Elvestad rozpozna mężczyznę z portretu pamięciowego wykonanego specjalną techniką?
Może zidentyfikują go bliscy Ruiko Hansen, pan z dziecięcym wózkiem, Dorris właścicielka sklepu, Stein Eriksen, lub dziadek Franz?
Aby rozwikłać zagadkę zniknięcia tajemniczej podpórki do książki mali detektywi będą musieli być jak Ninja niewidzialni, nieustraszeni i nieuchwytni.
Pomogą im w tym czarne stroje oraz znajomość wschodnich sztuk walki.
„Czy jesteś detektywem”? Biała flaga z czerwonym kołem, miecz ninja, czerwony smok, to tylko wybrane przedmioty kojarzące się z Japonią, które specjalnie przed Wami ukrył Otto. Bądźcie sprytni, dociekliwi i spostrzegawczy.
Mimo, że to 19 część Operacji, bawiłam się świetnie 🥳 .
Niezmiennie gorąco polecam 👌. Dorosła fanka kryminalnych powieści dla dzieci😉

„Ninja znaczy –...

Literatura detektywistyczna to jeden z naszych ulubionych gatunków literackich. Cenimy ją przede wszystkim za brak nudy, ciągłe trzymanie w napięciu i konieczność uruchomienia własnych szarych komórek, aby odkryć kto kryje się za niecnymi postępkami.

Biuro Detektywistyczne nr 2 gwarantuje wszystkie te komponenty składające się na ekscytującą lekturę, a przy tym są to książki bardzo naturalne, bez udziwnień i nadprzyrodzonych mocy, co również lubimy. A gdy ciekawą serię połączy się z nową fascynacją dziecka, to od razu wiadomo, że to będzie nowy czytelniczy hit!

„Operacja Ninja” szturmem podbiła naszą biblioteczkę i wciąż utrzymuje się wśród najchętniej czytanych książek na dobranoc. Akcja, intrygująca zagadka i popisowe ciosy karate to zdecydowanie to, co nas do niej przyciąga. Podane w przyjaznej formie – poręczny format, twarda okładka, doskonałe proporcje pomiędzy ilością tekstu a ilustracjami.

Tiril i Oliverowi nowa sprawa niemal dosłownie spadła na głowę. Okazuje się, że upadek książki z okna nie był przypadkiem, a efektem zuchwałej kradzieży cennej japońskiej pamiątki. Młodzi detektywi bezzwłocznie podejmują się misji wytropienia złodzieja. Pomoże im w tym: portret pamięciowy, tropy i poszlaki, obserwacja, a w finale pojedynek ninja z zaskoczonym złodziejem.

To bardzo przyjemna, może nieco przewidywalna historia, ale jestem pewna, że zadowoli niejednego młodego fascynata wątków detektywistycznych, a i niejednego może zachęcić do sięgania właśnie po ten gatunek.

Zabawa w detektywów to wciąż jedna z ulubionych rozrywek dzieci. Ciężko im się zresztą dziwić, bo przecież i my, dorośli lubimy rozwiązywanie zagadek.

Właśnie dla miłośników przygód i tajemnic powstała seria o Biurze Detektywistycznym nr 2.

Dla mnie jest to już drugie spotkanie z Tiril, Olivierem i psem o imieniu Otto i przyznam, że chociaż zaskoczyła mnie forma, która znacznie odbiega od poprzedniej części, to i tutaj bawiłam się wyśmienicie.

Tym razem kluczową sprawą jest zaginiona i bardzo rzadka japońska podpórka do książek. Któż może pomóc rozwikłać taką tajemnice jeśli nie nasi bohaterowie.

Kolejny raz ogromnie spodobały mi się końcowe zagadki- które już po zakończeniu czytania dają nam szansę cofnąć się raz jeszcze do początku historii.

Sama fabuła jest wciągająca, a tekst został podzielony na krótkie rozdziały. O ile pracujemy z młodszym czytelnikiem jest to bardzo pomocne, ale przyznam, że wiele dzieci prawdopodobnie będzie chciało czytać wszystko za jednym zamachem 🙂

Biuro detektywistyczne nr 2 to jedna z ciekawszych serii dla młodych czytelników. Można ją czytać z dziećmi, albo podsunąć już do samodzielnego czytania. Wielkim plusem tych książek jest ćwiczenie zdolności logicznego myślenia, dedukcji, rozwiązywania zagadek. Świetny trening umysłu!

Tym razem nasi bohaterowie Tiril, Oliver i pies Otto będą poszukiwać tajemniczego złodzieja japońskiej sztuki. Sprawa znajdzie ich przypadkowo sama, gdy o mały włos książka prosto z nieba nie wyląduje im na głowie. W dodatku nie byle jaka książka bo o wojownikach ninja. Ustalili skąd książka wypadła, a także, że z tego lokalu zginęło coś jeszcze. Podpórka pod książki ze smokiem. Pamiątka rodzinna pewnej tłumaczki. Postanawiają odkryć co się stało. Kto okaże się tym tajemniczym złodziejem ?

Bardzo lubię tą serię za to, że sprawy nie są skomplikowane i nawet mój przedszkolak potrafi sam wiele wywnioskować.

Wydanie jest małe, w twardej oprawie i ma całkiem sporo ilustracji. Jednak tekstu jest dużo, więc trzeba mieć to na uwadze czytając z młodszymi dziećmi. Podział na rozdziały na pewno pomoże, jeśli będziecie chcieli czytać na raty.

Przed Wami najnowsze przygody bohaterów Biura Detektywistycznego nr 2! ,,Operacja NINJA" autorstwa Jorn Lier Horst od @mediarodzina.wydawnictwo to prawdziwa perełka wśród detektywistycznych książek dla dzieci.

Wyobraźcie sobie cenną i rzadko spotykaną japońską podpórkę do książek, która pewnego dnia ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Prawdziwe dzieło sztuki, które było również prezentem od dziadka właścicielki liczy sobie ponad sto lat i warta jest milion jenów. Istnieje tylko pięć takich egzemplarzy na całym świecie.

Nasi bohaterowie postanawiają odszukać cenny przedmiot i zwrócić go właścicielsce. Z pewnością nie będzie to łatwe zadanie ale w ninja stylizacjach dzieci mogą więcej!

Ciekawa i wciągająca detektywistyczna książka, którą polecamy każdemu :)

Wydawca: @mediarodzina.wydawnictwo
Seria: Biuro Detektywistyczne nr 2
Data premiery: 12.04.2023
Wiek: 6-8

#kids #booksforkids #bookstagram #bookstagrampl #kidbookstagram #książki #ksiazkidladzieci #książkidladzieci #ksiazeczkidladzieci #dladzieci #instadziecko #instamama #kids #dlamaluszków #dlamaluchów #pierwszaksiążka #polecam #polecajka #czytamdziecku #czytamcodziennie #operacjaninja #ninja #mediarodzina

Dwoje małych detektywów, pies tropiący, nadmorskie miasteczko w Norwegii i mnóstwo zagadek do rozwiązania. Zdecydowanie nie ma czasu na nudę. Zatem lupy w dłoń i zaczynamy.

Tiril, Olivier i Otto po raz kolejny staną przed ważnym zadaniem. Nowa zagadka czeka na rozwiązanie. Spadająca z okna książka ląduje tuż przed nimi. Postanawiają sprawdzić, kto jest aż tak nieodpowiedzialny. Szybko okazuje się, że książka wpadła przez przypadek, a raczej za sprawą złodzieja, który ukradł niezwykle rzadką i cenną japońską podpórkę do książek.

Detektywi nie tracą czasu. Ponieważ nie ma świadków zdarzenia, sami postanawiają sporządzić portret pamięciowy. Bardzo szybko okaże się, że przyczajony smok, napięcie elektryczne i wojownicy ninja mają ze sobą bardzo dużo wspólnego. Oj, będzie się działo.

Razem z bohaterami książki czytelnik rozwiązuje zagadki i przeżywa niesamowite przygody. Ta niezwykle interesująca książka detektywistyczna spodoba się młodszym czytelnikom. Znajdą oni tutaj świetną historię i wciągającą akcję. Na samym początku pokazano mapkę miasteczka oraz przedstawiono bohaterów tej części, zaś na końcu umieszczone są przedmioty, które mali detektywi mogą znaleźć w książce podczas czytania. To będzie doskonała okazja, by sprawdzić się w roli detektywa.

Ze względu na duże litery polecamy dzieciom samodzielnie już czytającym.

• Przeczytane 2023
  • Dla szkrabów