The Last Ship

The Last Ship
Plume
2014-05-28
2014-05-28
beletrystyka wojna fikcja fantastyka naukowa post apokaliptyczny fikcja wojskowa dystopia kryminał przerażenie survival marynarka wojenna statki

[...]
„Wyjątkowy powieść o ludziach na wojnie, wspaniały portret dowództwa morskiego, Ostatni statek to potężna i ekscytująca powieść, której nie będziesz chciał przegapić”
[...]
William Brinkley szczegółowo opisuje życie na morzu… Czytelników zainteresuje ta ambitna opowieść, która czerpie ze spuścizny Melville’a i Conrada, ale jest pełna własnych rozterek i okropności ery nuklearnej.
𝑻𝒉𝒆 𝑵𝒆𝒘 𝒀𝒐𝒓𝒌 𝑻𝒊𝒎𝒆𝒔

„𝗧𝗵𝗲 𝗟𝗮𝘀𝘁 𝗦𝗵𝗶𝗽” opowiada historię niszczyciela rakietowego marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych , fikcyjnego USS Nathan James (DDG-80) , patrolującego Morze Barentsa podczas wojny nuklearnej na pełną skalę między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim .
Może to dla niektórych plus a dla niektórych minus, gdyż w obliczu zaistniałej pandemii idealnie wpisuje się w panujący nastrój, więc jeśli masz niedosyt to proszę nie krępuj się ciesz się lekturą 😎
𝗣𝗿𝘇𝗲𝗰𝘇𝘆𝘁𝗮𝗷 𝘁𝗼 𝗻𝗮 𝘄ł𝗮𝘀𝗻𝗲 𝗿𝘆𝘇𝘆𝗸𝗼 𝘄 𝘀𝘄𝗼𝗶𝗺 𝘁𝗲𝗺𝗽𝗶𝗲, 𝗯𝗼 𝗷𝗲ś𝗹𝗶 𝘀ł𝘂𝗰𝗵𝗮𝘀𝘇 𝗮𝘂𝗱𝗶𝗼𝗯𝗼𝗼𝗸𝗮 𝘁𝗼 𝗺𝗮𝗺 𝗻𝗮𝗱𝘇𝗶𝗲𝗷ę, ż𝗲 𝗽𝗼𝗱𝗰𝘇𝗮𝘀 𝘀ł𝘂𝗰𝗵𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗿𝗼𝗯𝗶𝘀𝘇 𝗰𝗼ś 𝗶𝗻𝗻𝗲𝗴𝗼, 𝗽𝗼𝗻𝗶𝗲𝘄𝗮ż 𝘁𝗼 𝗽𝗿𝗮𝘄𝗶𝗲 𝟯𝟬 𝗴𝗼𝗱𝘇𝗶𝗻 𝘁𝘄𝗼𝗷𝗲𝗴𝗼 ż𝘆𝗰𝗶𝗮 😉

_____________________

Dʟᴀ Cɪᴇᴋᴀᴡsᴋɪᴄʜ :
W lipcu 2012 roku amerykańska telewizja kablowa TNT zamówiła pilotażowy odcinek serialu opartego na powieści. Serial jest produkowany przez Platinum Dunes Partners, a Michael Bay , Hank Steinberg i Steven Kane są producentami wykonawczymi . Steinberg i Kane napisali scenariusz pilotażowy, a Jonathan Mostow wyreżyserował pilota. Adaptacja różni się znacznie od oryginalnej powieści. Światowe zniszczenie ludzkości, poza tym, że dzieje się na początku pierwszej połowy XXI wieku, jest wynikiem pandemii, na którą załoga musi znaleźć lekarstwo, a nie rezultatem wojny nuklearnej między supermocarstwami. Pilot został nakręcony w wielu miejscach w San Diego, w tym na pokładzie USS Halsey (DDG-97) , który zastąpił fikcyjny USS Nathan James. Były liniowiec Atlantyku RMS Queen Mary, obecnie zacumowany w Long Beach, był również szeroko używany. Gwiazdy programu: Adam Baldwin , Rhona Mitra , Charles Parnell , Sam Spruell , Travis Van Winkle , Marissa Neitling i Christina Elmore. Eric Dane gra dowódcę USS Nathana Jamesa , komandora Toma Chandlera.
W maju 2013 roku TNT zamówiło 10 odcinków The Last Ship , który został wyemitowany w 2014 roku. Serial został nakręcony w wielu miejscach w San Diego, w tym na pokładzie USS Halsey (DDG-97) i USS Dewey (DDG- 105) , który zastępuje fikcyjny USS Nathan James (DDG-151) z serialu . Drugi sezon (z 13 odcinków) został zamówiony w 2014 roku i wyemitowany w 2015 roku, a trzeci sezon (również z 13 odcinków) został zamówiony w 2015 roku i wyemitowany w 2016 roku. Czwarty sezon z 10 odcinkami został wyemitowany w sierpniu 2017 roku i 10- odcinek piąty i ostatni sezon wyemitowany we wrześniu 2018.
USS Iowa muzeum statek był używany w filmowania do reprezentowania rosyjskiej Kirowa -class krążownika 😎👍
info z internetu i wiki.

• Sci-fi
  • 2021 seryjny