Melania. Magiczny dzień w Dubai Mall

Okładka książki Melania. Magiczny dzień w Dubai Mall George Mario, Marta Tomaszewska
Okładka książki Melania. Magiczny dzień w Dubai Mall
George MarioMarta Tomaszewska Wydawnictwo: myinfinitychild literatura dziecięca
44 str. 44 min.
literatura dziecięca
myinfinitychild
2022-01-01
2022-01-01
44 min.
wyobraźnia dziecko dubai rozwój pozytywne wsparcie

Książka dla młodszych czytelników, która zabierze ich w niezwykły świat Emiratów Arabskich. Główna bohaterka, Melania, wybiera się z mamą do centrum handlowego. Zwykłe wyjście na zakupy zmienia się w przygodę, a to dzięki pomysłowości mamy i kreatywności dziewczynki. Każda okazja jest dobra do tego, żeby pobawić się wyobraźnią i popracować nad pewnością siebie. Dziewczynka ma pełną uwagę i wsparcie ze strony mamy, dzięki czemu nieśmiała i wrażliwa bohaterka staje się coraz silniejsza. Melania uważnie obserwuje rzeczywistość, potrafi z niej czerpać i reagować na to, co dzieje się wokół niej. Urzekająca jest jej delikatność i wyczucie na otoczenie, a przy tym siła i poczucie sprawczości. Niepewna i małomówna dziewczynka z upływem historii zaczyna korzystać ze swojej mocy sprawczej, a wszystko to w bezpiecznej obecności rodzica.
Warto również wspomnieć o niezwykłym dopracowaniu książki - ilustracje są zachwycające, a czcionka na tyle duża, że będzie wygodna również dla początkujących czytelników. Wrażenie robią również złocenia, dzięki którym mamy poczucie, że naprawdę przenosimy się do innej części świata. Polecam.

• Dzieci

Dodaj cytat z książki Melania. Magiczny dzień w Dubai Mall