Przygody Gucia. Gucio uczy się wybaczać

Okładka książki Przygody Gucia. Gucio uczy się wybaczać Aurélie Chien Chow Chine
Okładka książki Przygody Gucia. Gucio uczy się wybaczać
Aurélie Chien Chow Chine Wydawnictwo: Debit Seria: Przygody Gucia opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
2022-11-23
32 min.
Bożena Sęk

Okładka książki Jeden, dwa, trzy, idziemy na party! Leanne Miller, Sara Miller
Jeden, dwa, tr... Leanne Miller, Sara...
Okładka książki Złodziej liści Alice Hemming, Nicola Slater
Złodziej liści Alice Hemming, Nico...
Okładka książki Rok w lesie. Niedźwiedź Emilia Dziubak, Katarzyna Piętka
Rok w lesie. N... Emilia Dziubak, Kat...
Okładka książki Mrukol i Żeglarz Will Buckingham, Thomas Docherty
Mrukol i Żeglarz Will Buckingham, Th...

Nieumyślnie wyrządzoną szkodę (krzywdę) trzeba wybaczyć nawet bez użycia świczeń oddechowych, ooo!

Na rynku pojawiła się kolejna książeczka z serii o tęczowym jednorożcu, dzięki której mali czytelnicy rozwijają kompetencje emocjonalno- społeczne.

Gucio uczy się wybaczać to nowość autorki Aurelie Chien Chow Chine i Wydawnictwa Debit.

Tego już za wiele... Najpierw wpada jak tornado do szklarni, potem popycha Gucia, a ten oblewa się wodą. Poukładane torebki z ziarenkami porozrzucała na ziemię. A na koniec stłukła doniczkę z makami... Gucio miał dość już swojej kuzynki, która po prostu wszystko niszczyła dookoła. Bardzo się zdenerwował i obraził. W tej złości nie chciał słuchać przeprosiń Jolki. Co się stało potem? Czy Gucio wybaczył kuzynce?

Książeczka uczy, czym jest wybaczanie. Pokazuje też zrozumienie dla emocji w tak trudnej dla dziecka sytuacji. Seria książek o Guciu ukazuje pozytywny sposób na poradzenie sobie z różnymi sytuacjami.

Są doskonałe do wykorzystania na zajęciach edukacyjnych w przedszkolu, czy na zajęciach w ramach pomocy psychologiczno- pedagogicznej.

Publikacja ta zachwyca nie tylko ciekawą historią, ale i ilustracjami, które z pewnością zainteresują małego czytelnika. Podoba mi się to, że opowiadanie jest bliskie doświadczeniu dziecka, dzięki czemu, łatwiej mu nauczyć się poprawnego zachowania.

Polecam!

• Dla dzieci