Jej dusza

ARKANA
2022-11-15
2022-11-15
Romans Erotyk Fantasy Lucyfer Dusza Tajemnica Pakt z diabłem Miłość Zagadka

Nie mam najmniejszego pojęcia skąd "Jej dusza" ma tak wysoką ocenę. Mnie nie przypadła do gustu, chociaż wiązałam z tą książką wielkie nadzieje. Niby podejście do tematu w pewien sposób innowacyjne, jednak samo wprowadzenie w akcję ciągnęło się jak flaki z olejem. Do tego narracja prowadzona w moim odczuciu płytko - nie miałam możliwości "utonięcia" w wydarzeniach, żadne z wydarzeń nie porwało, bo jakby opowiadano o nich po łebkach. Do tego główna bohaterka, która jest "co to nie ona i jaka świetna", no i oczywiscie męskie postaci muszą za nią szaleć. No nie, nie przypadła do gustu i nie zapałałyśmy do siebie miłością. I to zakończenie, gdzie musiałam się zatrzymać i dojść do tego, co się dokładnie tam wydarzyło. Wielkie rozczarowanie.

Książka zapowiadała się naprawdę super - szkoda że końcówka była tak po macoszemu potraktowana; zero ładu i skłdu, a do tego otwarte zakończenie...

Zachęciły mnie dobre recenzje a książka okazała się największym rozczarowaniem minionego roku, ba! chyba ostatnich kilku lat. Nie pamiętam książki, która tak strasznie by mnie wymęczyła, bohaterowie są sztuczni i jednowymiarowi, pomysł może był dobry ale wykonanie jest całkiem "po łebkach". Sceny erotyczne pominę bo nawet nie warto ich wspominać a na pewno pamiętać. NIE POLECAM!

W końcu znalazłam trochę czasu na urlopie aby poczytać :) czytało się przyjemnie i z ciekawością. Myślę, że ta historia nadawałaby sie na film 🙂 świetne połączenie romansu z Science fiction

Nie wiem, co napisać żeby nie być wredną. Ale to druga zła książka tego wydawcy. Nie wiem, może to wina tego, że autorka jest założycielka arkany, a wcześniej szła w vanit? Nie wiem, próbuję znaleźć powód tej ciężkiej stylistyki i naprawdę irytującej bohaterki. Czekam na więcej książek tego wydawcy bo naprawdę liczę na poprawę

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

🔥J.G. Beker "Jej dusza"
Wyd. @wydawnictwo_arkana 🔥
------------------------------------------------------------
Scarlett poznaje Anthonego i na początku dziwi się, że ich losy tak szybko się łączą. Jednak po krótkim czasie także wychodzi na jaw, że mężczyzna jest ciężko chory. A dowiaduje się tego przez to, że trafia do szpitala. Lekarze niestety nie dają mu dużo szans na przeżycie. Dziewczyna jest zrozpaczona. Ale nagle dostaje propozycję nie od odrzucenia. Życie mężczyzny za jej życie.
Kochani jest to moje pierwsze spotkanie z autorką ale już wiem, że napewno nie ostatnie. Jest to tak dobra książka, że jestem pod wrażeniem talentu pisarskiego. Ja jak wiecie kocham romanse ale także i fantastykę. Dlatego tak bardzo się ucieszyłam, że właśnie te dwa wątki będą ze sobą połączone. Tym bardziej, gdy jeden z bohaterów zaczął mi kogoś przypominać. A mianowicie Lucyfera z serialu, który napewno dużo osób zna. Ja przepadłam i dla serialu ale teraz i dla tej właśnie książki. Tak bardzo chcę aby autorka napisała ciąg dalszy, bo kto by się zgodził na takie zakończenie ? Autorka napewno nas z tym nie zostawi 🤭 Wracając do książki to powiem, że na początku byłam zła, że Scarlett tak szybko uległa Aidenowi i spędziła z nim noc mimo, lecz im byłam dalej tym bardziej chciałam aby właśnie to z nim była. Całość czyta się bardzo szybko i ciągle coś się dzieje, więc nie ma tu ani chwili na przemyślenia. Bardzo się cieszę, że to właśnie w taki sposób autorka napisała tą historię. Mamy tutaj różne zwroty akcji , chwilę smutku czy nawet strachu. Dlatego chcę wam bardzo ją polecić. Cieszę się ogromnie, że jest ona w mojej kolekcji i mogę się nią cieszyć cały czas. Gratulacje kochana udanego debiutu . Strzał w dziesiątkę ♥️🔥

🔥J.G. Beker "Jej dusza"
Wyd. @wydawnictwo_arkana 🔥
------------------------------------------------------------

Na punkcie tej historii totalnie zwariowałam!!
Takiego zwrotu akcji się nie spodziewacie! Gwarantuję.

Cieszę się, że nie przeczytałam opisu przed lekturą, dzięki temu miałam niespodziankę i każdą kolejną stronę czytałam z otwartą ze zdziwienia buzią.

Teraz przedstawię ogólny zarys fabuły, dlatego jeśli nie chcesz psuć sobie frajdy z poznawania książki po swojemu, proszę pomiń ten fragment. Zacznij czytać po gwiazdkach.

Scarlett, po wielu latach życia jako wolny strzelec, postanawia się ustatkować.
Jej serce skrada przystojny, niesamowity mężczyzna imieniem Anthony.
Oczywiście ta miłość nie była zaplanowana, zdobył jej serce w bardzo specyficzny sposób, co bardzo wyróżnia ich związek.
Pewnego tragicznego dnia dowiaduje się, że jej ukochany umiera. Boi się, że nie dożyje następnego dnia. Nie wierzy w cuda, magiczne uzdrowienia, stara się pogodzić ze swoją nadchodzącą stratą.

Wtenczas przybywa do niej zjawa, oferując podpisanie swoją krwią cyrografu. Pakt z diabłem oznacza, że kobieta zaprzeda mu swoją duszę w zamian za wydłużenie życia w zdrowiu jej narzeczonemu.

Lucyfer nie jest cierpliwy. Bardzo szybko wyciąga rękę po to, co od teraz należy do niego. Następuje to dokładnie dzień przed ślubem Scarlett Anthony'ego.

Jakie plany ma diabeł wobec kobiety?

******
Nic w tej powieści nie jest oczywiste, niczego nie da się przewidzieć.
Bohaterzy są tak niesamowitymi osobowościami, że na długo pozostaną w mojej pamięci.
Nigdy nie czytam fantasy, jednak tutaj ten wątek jest tak idealnie wkomponowany, tak bardzo dobrze pasujący, że brak mi słów i chyba polubię ten rodzaj literatury!
Szczerze polecam Jej duszę, mam nadzieję, że Wam także przypadnie do gustu!

Na punkcie tej historii totalnie zwariowałam!!
Takiego zwrotu akcji się nie spodziewacie! Gwarantuję.

Myśleliście kiedyś o sprzedaniu własnej duszy w zamian za to, czego chcielibyście najbardziej?
Otóż tak właśnie postąpiła bohaterka naszej dzisiejszej opowieści, Scarlett, młoda prawniczka u progu kariery z ciętym jak brzytwa językiem. Pewnego dnia, będąc na urlopie poznaje niesamowicie przystojnego Anthony'ego, w którym zakochuje się z wzajemnością, a wspólne zamieszkanie jest początkiem wspólnej miłosnej przygody. Wszystko byłoby piękne gdyby nie ciężki wypadek kobiety, po którym przyjdzie jej walczyć, a sam diabeł 😈 złoży jej pewnej nocy wizytę i złoży ofertę, która pozwoli jej uratować ukochanego. Scarlett bez wahania podpisze umowę, która będzie miała szybki i niełatwy sposób spłaty, bo jeszcze przed ślubem. Dopełnieniem całości problemów okaże się niełatwa sprawa rozwodowa tajemniczego klienta, który w jakimś stopniu odegrać ważną rolę w jej życiu.
Do jakich rozrywek posłuży się dusza Scarlett?
Jaką rolę odegra tajemniczy klient?
Czy uczucie Scarlett i Anthony'ego znajdzie swój happy end?
Zapraszam was w podróż do opowieści gdzie romans przeplata się z fantastyką, a autorka @j.g.beker umiejętnie łączy tę dwa gatunki w spójną całość i przenosi nas w magię, gdzie nawet sam Lucyfer wobec siły miłości ma mało do powiedzenia. Dajcie się porwać tej historii, którą czyta się niezwykle szybko, a akcja rozpisana jest w taki sposób że ciężko odłożyć książkę na bok.

Jesli chcecie przeczytać dobry romans z dodatkiem fantasy i ogromu emocji to ta książka jest idealna!Już opis książki mnie zafascynował,jednak to co się dzieje w tej lekturze trudno opisać….Pomieszanie kilku gatunków-romans,fantasy a nawet nuta kryminału sprawia,że w żaden sposób czytelnik nie przewidzi fabuły i zakończenia tej książki.
Dusza Scarlett jest istotnym elementem historii,która jest zagubiona na ziemskiej ziemi.Niby kocha i ma ukochane osoby,lecz brakuje jej porywu serca oraz rozkoszy pragnącej przeżyć niezwykle chwile.Z pojawieniem się Aiden’a dziewczyna gubi się….przez uratowanie męża akcja w książce nabiera tempa.Od tego momentu czytelnik zabierany jest w otchłań piekła.Lawiruje pomiędzy ziemià i piekłem…
W tej powieści nic nie jest oczywiste.A zakończenie?Nie tak miało być 🤷‍♀️
W życiu nie spodziewałam się tego.Jednocześnie dzięki niemu książka na długo zostanie w mojej pamieci.
Nasuwa mi się myśl,gdy przeczytałam powieść,otóż:::Nie warto podejmować nierozważnych i samolubnych decyzji.Trzeba być cierpliwym i cieszyć się z każdej chwili,która daje nam los.Pamiętać także o tym komu ufamy,ponieważ najbliższa dla nas osoba może chcieć naszej krzywdy🙀

Jeśli szukasz książki porywającej i nieprzewidywalnej wraz z ciekawymi bohaterami z nadprzyrodzonymi mocami to jest to książka dla Ciebie.Ja gorąca wam ją polecam i czekam na kolejne książki spod pióra autorki.

Dusza Scarlett jest istotnym...

Młoda pani prawnik, która kocha to co robi. Wyjeżdża na wakacje gdzie poznaje Anthonego. Po powrocie mężczyzna nie może zapomnieć Scarlett i postanawia ją odnaleźć. Obydwoje nie są sobie obojętni. Mężczyzna proponuje Scarlett wspólne zamieszkanie i tak właśnie się zaczyna ich sielankowe życie...

Do czasu, aż on traci przytomność...

Wtedy pojawia się Anoku z ofertą, kupienia duszy kobiety, za życie mężczyzny, którego kocha. Scarlett nie waha się, podpisuje cyrograf. Mężczyzna od tej chwili jest jak nowo narodzony.

Tylko jest jeden problem, co się stanie gdy sam Lucyfer nie będzie chciał już czekać i upomni się o duszę kobiety?

Książka bardzo lekka i przyjemna. Jako fanka fantastyki przeczytałam ją bardzo szybko i z zaciekawieniem. Historia bardzo mi się podobała. Sam diabeł pragną kobiety, która potrafiła się sprzeciwić, swoją wolą walki i siłą jaką w sobie miała. Myślała, że ma spokój, że wygrała już na początku, lecz nic bardziej mylnego. Diabeł nie odpuszcza i ma wobec kobiety niecny plan, tylko nie przewidział jednego... nie zdradzę wam czego, musicie sami przeczytać i się przekonać.

Autorka daje nam romans fantasy pełen tajemnic i zwrotów akcji. Książka z pewnością rozpali w was ogień i zabierze czytelnika do samych czeluści piekła. Zakończenie wprawiło mnie w osłupienie, w życiu nie przewidziałabym takiego obrotu sprawy. Z niecierpliwością czekam na kolejną część.

Do czasu, aż on traci przytomność...

Wtedy pojawia się Anoku z ofertą,...

• Brak
  • Romans