Jak bezpiecznie i bez pośpiechu wejść w świat kryptowalut

Okładka książki Jak bezpiecznie i bez pośpiechu wejść w świat kryptowalut Rafał Łapać
Okładka książki Jak bezpiecznie i bez pośpiechu wejść w świat kryptowalut
Rafał Łapać Wydawnictwo: Leniwcowate biznes, finanse
biznes, finanse
Leniwcowate
2023-01-02
2023-01-02
kryptowaluty bitcoin inwestowanie kryptowalut inwestycja krypto Jak inwestować jak bezpiecznie

Z jednej strony książka przedstawia wszystko co najważniejsze i spełnia swoją rolę jako wprowadzenie w świat kryptowalut - i tego się od takiej pozycji oczekuje. Konkretna lista rozwiązań, wprowadzenie podstawowych terminów i generalnie zwrócenie uwagi na rzeczy ważne. Bardzo przydatny rozdział 11 tj. Gdzie szukać informacji o kryptowalutach. Widać, że autor jakiś czas już w tym siedzi i udało mu się przebrnąć przez sporą liczbę rozwiązań. Wydanie jest dosyć ładne.

Z drugiej strony niestety styl pisania p. Łapacia nie jest najlepszy - ciągłe informowanie, że o czymś się jeszcze powie, albo że już się o tym mówiła jest bardzo irytujące. Stylistyka oraz organizacja rozdziałów pozostawia wiele do życzenia, a treści są zupełnie nieuporządkowane. Rozdział 7 o DeFi jest całkowicie położony. Dużo terminów jest albo w ogóle niewyjaśnionych albo bardzo słabo. Mam wrażenie, że wielu nieco bardziej zaawansowanych autor sam nie rozumie. Czy w książce o kryptowalutach potrzebny jest rozdział o innych aktywach (rozdział 9)? Moim zdaniem nie. Myślę, że książka mogłaby być o połowę krótsza i niosłaby tyle samo treści.

Reasumując uważam, że pomimo wielu wad książkę jednak warto polecić - co też czynię.

Ma wszystko co powinna zawierać książka dla początkujących w crypto

Ma wszystko co powinna zawierać książka dla początkujących w crypto

Książka jest kompleksowa! Dowiemy się z niej:
– czym są kryptowaluty?
– jak powstały?
– gdzie je można kupić i jak nimi handlować?
– w jaki sposób możemy je chronić czy również, w jaki sposób rozliczyć ewentualne zyski z urzędem skarbowym?

Na te i wiele jeszcze innych pytań, autor bardzo wnikliwie odpowiada. Generalnie jest w niej wszystko i to stanowi o jej wartości dla osób chcących wejść w ten świat.

Książka jest kompleksowa! Dowiemy się z niej:
– czym są kryptowaluty?
– jak powstały?
– gdzie je można kupić i jak nimi handlować?

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Treść zawarta w książce jest bardzo wartościowa i można się dowiedzieć sporo praktycznych informacji dotyczących tego jak zacząć z kryptowalutami. Niemniej sposób pisania Autora jest strasznie zaburza czytanie i jest bardzo irytujący. 1/4 książki zajmują stwierdzenia typu: "o tym już napisałem, więc nie będę się powtarzać", "tego nie napiszę, bo nie jest tematem książki", "o tym napiszę później". Powtarza się to tak często, że jest to wręcz komiczne.

Po raz pierwszy zdecydowałem się założyć konto tylko po to, aby móc podzielić się moją opinia na temat tej książki - i muszę przyznać, że było warto! Książka ta przekroczyła wszystkie moje oczekiwania, dostarczając nie tylko znakomitej treści, ale również oferując dodatkowe gadżety, które znacząco wzbogaciły całe doświadczenie.

Bardzo dobra książka dla takiego krypto-zieleniaka jak ja.

Bardzo dobra książka dla takiego krypto-zieleniaka jak ja.

Kupiłem książkę jako osoba już będąca w świecie krypto, natomiast pomogła mi ona uporządkować swoją wiedzę i dodała kilka kluczowych informacji. Zdecydowanie polecam!

To doskonała lektura dla osób zainteresowanych tym tematem. Książka nie tylko fajnie się słucha, ale również klarownie wyjaśnia zagadnienia od podstawowych po bardziej skomplikowane mechanizmy rynkowe. Autorem zabawnie odwołuje się do leniwców, co nadaje historii lekkości i humoru. Ciekawym rozwiązaniem jest także podsumowanie każdego rozdziału z najważniejszymi informacjami, które pomaga w utrwalaniu wiedzy. Dodatkowo, autor dostarcza wiele linków do dodatkowych źródeł, co pozwala na pogłębienie tematu. Gorąco polecam tę książkę wszystkim, którzy chcą zdobyć solidną wiedzę na temat kryptowalut.

Przeczytałem całą książkę i mogę szczerze ją polecić innym. Bardzo przyjemna i zarazem konkretna. W mojej opinii to bardzo dobra pozycja dla początkujących osób, które dopiero zaczynają lub planują wejść w świat kryptowalut. Sądzę, że książka z pewnością pomoże innym początkującym, ponieważ nawet skomplikowane kwestie wyjaśnione są w sposób prosty. Bezcenna wiedza i prosty przekaz dla każdego. Dla mnie super.

Serdecznie zachęcam do przeczytania. Czyta się przyjemnie i lekko. Na rynku jest wiele rożnych źródeł wiedzy na temat kryptowalut, ale nigdy nie wpadł mi w oko tak skondensowany materiał wyjaśniający tajniki tej technologii. Przeczytałam tę książkę i z pełną odpowiedzialnością polecam ją dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć ten temat i dowiedzieć się jak to działa. Naoisałam nawet krótką recenzję na moim blogu: https://www.oszczedzanienaprzyszlosc.pl/2023/07/jak-bezpiecznie-i-bez-pospiechu-wejsc-w-swiat-krpytowalut/

Autor wyjaśnia czym są kryptowaluty, po co powstały, gdzie je kupować i sprzedawać. Z książki dowiemy się też sporo o giełdach kryptowalut, bezpieczeństwie, a także o strategiach inwestowania. Możn poznać nie tylko rodzaje „wirtualnych walut”, ale też dowiedzieć się czym są NFT czy DeFi. Nic tylko czytać i uczyć się, bo kryptowaluty chyba zostana z nami na dłużej, jeśli nie na zawsze :-)

• Rozwój osobisty/poradniki
  • Do kupienia
  • Samodzielne
  • Podręczniki/nauka
  • Do kupienia

Rafał Łapać Jak bezpiecznie i bez pośpiechu wejść w świat kryptowalut Zobacz więcej