Jesse Livermore – Boy Plunger – człowiek, który przechytrzył Wielki Krach

Okładka książki Jesse Livermore – Boy Plunger – człowiek, który przechytrzył Wielki Krach Thomas Anthony John Rubython
Thomas Anthony John Rubython Wydawnictwo: Fundacja Trading Jam Session biznes, finanse
biznes, finanse
Jesse Livermoore – Boy Plunger
Fundacja Trading Jam Session
2021-01-01
2021-01-01
Małgorzata Halaba

Bardzo interesująca pozycja pokazująca pełne spektrum wzlotów i upadków na przykładzie niezwykłego życia Jesse'ego. Piękny przykład jak szybko zdobyta fortuna może zrujnować życie wielu pokoleń.

Bieżąca pozycja nie jest poradnikiem, lecz drogowskazem do dalszego samodzielnego zgłębiania tematu. Główny bohater książki, Jesse Livermore metodą prób i błędów uczy się spekulacji. Doznaje w sowim życiu upadków i wzlotów finansowych. Niestety nie liczy się z pieniędzmi i szasta nimi na lewo i prawo rozpieszczając swoje żony oraz synów. Takie beztroskie zachowanie musi skończyć się źle, bo gdy nie ma reguł nigdy nie wiadomo co się wydarzy... Po książce mam mieszane uczucia. Dużo w niej jest niepowodzeń i smutku, a bohaterom można współczuć problemów, które sami sobie stworzyli.

Nigdy w życiu nie interesowała mnie giełda, tą książkę wysłał mi znajomy, przeczytałem ją gdy miałem kaca książkowego po "Locie nad kukułczym gniazdem" Absolutnie nie spodziewałem się niczego po tej książce, po prostu chciałem wchłonąć następną, a dostałem historie od której nie byłem w stanie się oderwać i po 5 dniach miałem kolejnego kaca książkowego, który trwa niestety do dzisiaj.. To nie jest zwykła biografia, ta historia jest tak ciekawa, że zapominasz o tym, że to jest biografia, nie wierzysz, że tak ciekawe życie mogło wydarzyć się naprawdę. Mam cholernego kaca po tym tytule i oddałbym wiele za chociażby namiastkę tak dobrej historii.

Jedna z najlepszych książek o spekulacji, dogłębnie opisująca życie najlepszego spekulanta giełdowego, lektura warta więcej niż tysiąc szkoleń

Ciekawa lektura, zostawia jednak bardzo duży niedosyt dotyczący giełdowego żecia Jessiego po 1929. O ile to jak zdobył 100 milionów jest opisane dokładnie i skrupulatnie, to jak je stracił jest streszczone w kilku zdaniach - i właściwie nie mamy pojęcia jak to się stało, że nagle przestał cokolwiek trafiać (mimo tego, że miał najlepszy sztab specjalistów)

Biografia największego spekulanta, którą każdy powinien przeczytać kto interesuje się tematem giełdy. Historia opowiedziana jak żył, jakie miał odczucia, jak inwestował, jak tracił, jak upadał, jak się podnosił. Można wyciągnąć wnioski i przemyślenia dla siebie po tej historii. Jesse Livermore osiągał spektakularne wyniki, miał też ponad przeciętne koszty z tym związane. Książka nie jest tania w zakupie, ale warta przeczytania.

Dzięki Rafał Zaorski i TJS za tę książkę

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Pomimo tych wszystkich bogactw, których doświadczył Jessie w swoim życiu, czyta się biografię ze współczuciem do jego osoby, osoby która zatraciła całkowicie swoją duszę w pieniądzach, materializmie

Pzdr

Dzięki Rafał Zaorski i TJS za tę książkę

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Pzdr

Co tu dużo pisać. Pozycja obowiązkowa dla każdego gracza, inwestora, tradera, ale też dla zwykłych ludzi, których interesuje jak wygląda giełda i ogólnie system finansowy, który rządzi światem. Do tego napisana świetnym językiem. Polecam!

Co tu dużo mówić, świetne uzupełnienie „Wspomnień gracza giełdowego”, tutaj mamy więcej o życiu prywatnym słynnego spekulanta. Szczególnie zakończenie daje do myślenia, gigantyczne życiowe hossy, ostatecznie zakończone bessą bez szans na odbicie, człowiek który wycisnął z życia wszystko co się dało.
Nie najtańsza jak na książkę, ale zdecydowanie warto, może ktoś da więcej, a może nie, czas i wykres pokaże xD.

Nie najtańsza jak na książkę, ale zdecydowanie warto, może ktoś da więcej,...

Pozycja jest super ciekawa i o głównej Postaci mówi wiele więcej niż "Wspomnienia".

Podziękowania dla Sułtana.

Podziękowania dla Sułtana.

• Do kupienia
  • Wishlist
  • Chcę kupić
  • Półka

Thomas Anthony John Rubython Jesse Livermore – Boy Plunger – człowiek, który przechytrzył Wielki Krach Zobacz więcej