Z Biblią przez 52 tygodnie

2022-12-06
9788382024579
Justyna Grzegorczyk
Biblia kobieta

Kimberly D. Moore autorka ''Z Biblią przez 52 tygodnie. Studium Biblii dla kobiet na cały rok '' to pastorka w Emmanuel Missionary Baptist Church w Gastonii, w Karolinie Północnej, założycielka Kimberly Moore Ministries (organizacji non profit dla potrzebujących) mająca na celu wzmacnianie innych poprzez wykłady, sesje szkoleniowe, ćwiczenia czy warsztaty. Uzyskała tytuł doktora teologii, jest podróżniczką, głosząca na całym świecie Ewangelię Jezusa Chrystusa, oddająca Chwałę Bogu i ucząca tego, by dziękować Mu za wszystko, co spotyka nas w życiu.

Postanowiłam już na samym wstępie mojej recenzji przybliżyć nieco informacji o samej autorce, ponieważ uważam, że jest ona niewątpliwie bardzo interesującym człowiekiem o bardzo pozytywnym nastawieniu i z wiarą i optymizmem przekazuje nam cenne wartości. Kimberly M. Moore w prosty rzetelny sposób, konkretnie i na temat zwraca się do czytelnika, dostarcza mu masę wiedzy i przekazuje swoje spostrzeżenia na temat wiary, istnienia i działania samego Boga, co dla wielu będzie na pewno zrozumiałe, ale dla większości studiujących będzie to wszystko miało ogromny sens i wielką wartość.

Wracając jeszcze na sekundę do opisania tego, co przykuło mój wzrok, jeśli chodzi o ten tytuł, to jest to przepięknie wydana książka, skłaniająca do głębokich refleksji z bardzo interesującą grafiką (nie tylko na okładce),ale też z ciekawymi, barwnymi ilustracjami w środku książki, co uważam za wielki plus. Dzięki cennym wskazówkom pastorki możemy lepiej poznać, zrozumieć Biblię, która dla wielu okazuje się nie do końca zrozumiała. Autorka przedstawia nam w ciekawy sposób czytanie Pisma Świętego, odniosłam nawet wrażenie, iż biorę udział w wycieczce, która przybliża mi to, co skrywa się w Biblii.

Dodatkowo Kimberly D. Moore zamieściła w swoim przewodniku dla nas czytelniczek: "Czytania na każdy dzień" - za każdym razem zaznaczając przy tym, iż ostatni dzień tygodnia, dzień siódmy - to ten moment, by nadrobić zaległości i wrócić do czytania, które pominęliśmy. Znajdziemy tu również ciekawe i mądre kwestie do przemyślenia, wersety, zadania na dane tygodnie, by stawały się one coraz to bardziej wartościowe i lepsze.

Lektura trochę przypomina mi ćwiczeniówkę... Dlaczego? Ponieważ Jest w niej naprawdę sporo miejsca do pisania w wyznaczonych miejscach. Autorka nie jest w swoim opisie także natrętna, nie odczułam żadnego nakazu, że mam wierzyć w to, czy tamto oraz tak samo, jak autorka postrzegać osobę Boga. Książka ta pomogła mi bliżej poznać Pana Boga. Nawet może spojrzeć na wiarę z innej perspektywy, ale na pewno dużo brakuje mi do tego, by być tak pozytywną i mieś takie nastawienie jak sama Kimberly.
Pastorka chce przekazać każdemu, opierając się na Biblii, historiach z niej wziętych i powołując się na biblijne postacie, że jesteśmy w stanie poradzić sobie ze wszystkim, cokolwiek robimy i jaką pracę wykonujemy. Autorka chce nam dać gwarancję, że Bóg da nam siłę i możliwości oraz aby nigdy nie wątpić w to, że nasze życie jest bez sensu i nic nie warte, bo nasze talenty, uśmiech czy uczucia, jakie dajemy naszym bliskim, wszystko to ma służyć Jego boskiemu celowi.
To, co wnosisz, jest częścią boskiego planu.

Czy będą w naszym życiu takie drzwi, których Bóg nam nie otworzy? Tak! Bóg przed nami ich nie otworzy, ponieważ nie pasują do Jego planu... ale warto się cieszyć z tego, że otwiera zawsze takie drzwi, które, choć nie wiesz tego od razu, są wspanialsze, niż sobie wyobrażasz...

Autorka chciałaby, byśmy zdobyły się na szczerość wobec samych siebie, zajrzały w głąb tego, co nas trapi najbardziej i zawierzyły to Bogu, pozwoliły, aby „On się tym zajął ", jeśli my same jesteśmy już bezsilne. I czasami wydaje nam się to takie błahe i głupie, ale gdy my czekamy, aż On nam łaskawie pomoże, być może to On czeka na to, byśmy do Niego osobiście i szczerze zawołały?

Kimberly D. Moore otworzyła mój umysł, duszę i ciało oraz powaliła lepiej rozumieć Słowo Boże i sprawić, by było częścią mojego życia.

Osobiście polubiłam spojrzenie i przekaz Kimberly, dlatego też mogę polecić tę lekturę każdemu, a w szczególności takiej osobie, która poszukuje przewodnika do studiowania Biblii samemu, czy też w grupach.

Z biblią przez 52 tygodnie rozpoczęłam czytelniczy rok i miałam go tą książką również zakończyć. Niestety tak się nie stanie. Mimo iż zapoznałam się z opisem i wiedziałam, że będzie to interaktywna wędrówka, to chyba jednak liczyłam na coś innego. Po prostu nie czułam się komfortowo obcując z tą pozycją. Znacznie łatwiej jest mi aktualnie czytać Jezus mówi do Faustyny i do Ciebie. Czasem warto odpuścić, by wrócić do tej książki za jakiś czas.

Nowy rok to czas na nowe zmiany, postanowienia i kalendarze. Każdy w inny sposób planuje swój czas dlatego istnieje niezliczoną ilość różnego rodzaju notatników.

Tutaj mamy religijna wersję kalendarza. Książka ta ma prowadzić prze całe 52 tygodnie czyli przez cały rok. Codziennie znajdzie się tam komentarz biblijny, który ma skłonić do namysłu i przemyślenia.

Graficznie pięknie przygotowana, ciekawa książka.

Graficznie...

,,Modlę się o to, aby ta książka dodała ci otuchy, przyniosła Boże uzdrowienie w tym, co cię boli, i przypomniała, jak bardzo jesteś niezwykła".

Aby nikt się nie wystraszył, że nie będzie potrafił z niej korzystać, zaraz po wprowadzeniu od autorki, napotkamy informacje jak z niej korzystać. Według słów autorki wystarczy zaledwie piętnaście minut dziennie na lekturę. W rozdziałach przedstawione będą czytania na każdy dzień. Będą zawierały cytowane fragmenty z Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu. Spodobało mi się tu pytanie ,,Co robisz, gdy czekasz tak długo i ktoś mówi ci, że niemożliwe nadal jest możliwe? Co robisz, kiedy jakaś obietnica po prostu nie ma sensu?" Zawarte pytanie ma swoją odpowiedź w formie przekonań autorki. Następnie do wykonania będziemy mieli kilka zadań, takich jak, kwestie do przemyślenia, czy też zadania na ten tydzień. Książka ma na celu zbliżyć nas do Boga i wytłumaczyć chwile zwątpienia, które często nas oplatają. Wpierw poznajemy historie, które zostały opisane w Piśmie Świętym. Są krótkie i każde z nich ma na celu ukazanie nam innego problemu. Przede wszystkim do niczego nas nie zmusza. Jej celem jest pomóc nam przezwyciężyć nieśmiałość, zwątpienie, nerwy i inne. Pokazuje, że tak naprawdę wszystko zawsze zależy od nas. Nie należy osądzać Boga za nasze nieszczęścia, bo to On dał nam wolną wolę i to Nasze błędy my musimy naprawić, nie Jego. Każde nieszczęście ma na celu nakierowanie nas na coś, coś na kształt myśli, cóż takiego uczyniliśmy, że nie dane nam było czegoś dostąpić.
Jak dodać sobie otuchy w trudnych czasach? Czy naprawdę do pocieszenia potrzebujemy kogoś, czy też sami sobie możemy ulżyć w cierpieniu? Jest wiele rzeczy za które możemy być wdzięczni, tylko dlaczego w obliczu nieszczęścia o nich nie pamiętamy? Ta pozycja to najprawdziwszy przyjaciel, którego nie tylko się czyta, lecz rodzi w nas wiele myśli, do których niekiedy samemu ciężko jest dojść. Ja odniosłam wrażenie, że to coś na kształt spowiedzi o której będziemy wiedzieli tylko my i z grzechów których, sami sobie wybaczymy. Jest piękna!

"Z Biblią przez 52 tygodnie" KIMBERLY D.MOORE

Studium Biblii dla kobiet na cały rok
Napisała go kobieta pastor, która angażuje się w liczne szkolenia, warsztaty skierowane do kobiet, aby wzmocnić ich wiarę.

Jestem bardzo zaskoczona tą lekturą.
Zupełnie nie wiedziałam czego się spodziewać.
Z wielką ciekawością przeglądałam jej zawartość.
Znajdziemy tutaj Pismo Święte w zupełnie innym wydaniu.
Prosty i bardzo czytelny język oraz styl zachęca do przeczytania.
Piękne i bardzo pomysłowe wydane tej lektury przyciąga.

Jest to świetna interaktywna podróż po Biblii dla kobiet.
Znajdziemy w niej czytania na każdy dzień, kwestie do przemyślenia i zadania na ten tydzień.
Te 52 tygodnie mogą stać się lepsze i pełniejsze.
Dzięki podpowiedzią autorki, jej sugestią i prowokującym pytaniom będziemy się zastanawiać.
Możemy uczynić to samemu lub w grupie.

Na końcu znajduje się bardzo pomocny przewodnik do studiowania w grupach.

Dla mnie, to bardzo zaskakująca lektura skłaniająca do refleksji.

P O L E C A M :)

"Z Biblią przez 52 tygodnie" KIMBERLY D.MOORE

Studium Biblii dla kobiet na cały rok

Jestem bardzo zaskoczona tą lekturą.
Zupełnie nie wiedziałam czego się spodziewać.
Z wielką ciekawością przeglądałam jej zawartość.
Znajdziemy tutaj Pismo Święte w...

„… Wszystko wisi na włosku i zawsze będzie zwycięzca i pokonany. Nie wiem ja ty, ale ja postanowiłam, że wygram ten mecz …”

Na samym początku warto zaznaczyć, że będąc kobietą w dzisiejszych czasach, nie warto nikomu dorównać. Nasze obowiązki sprawiają, że musimy być odpowiedzialne, silne, czasami romantyczne, ale i odporne. Nie zawsze też wierzymy. Chcemy otrzymywać znaki, że będzie dobrze.

Przed Wami ciekawe podejście do duchowości i świata. Każda kobieta rozumie pewne kwestie życia, posiadania rodziny, ale i prawdziwej roli kobiety we współczesnym świecie. Osoby wierzące zapytają, na której szali, tej niby sprawiedliwej wagi znajduje spokój duszy i ciała?

Autorką książki jest dr Kimberly D. Moore. Ukończyła Gardner – Webb University School, gdzie zdobyła stopień doktora teologii. Podróżuje po świecie prowadząc wykłady, sesje szkoleniowe i warsztaty.

Odbiorca otrzymuje interaktywną wędrówkę przez całą Biblię skierowaną dla kobiet. Poznajemy też niektóre biblijne niewiasty. Pierwsza najważniejsza, to Maryja, która została wybrana spośród wielu dziewcząt na matkę Zbawiciela. Anna, ta nie miała łatwego życia. Jej mąż Elkana skorzystał z prawa, jakie dawała mu tradycja – do posiadania dwóch żon. Maria Magdalena, miała odwagę, by pokonać własną słabość i stać się wspaniałą służebnicą Jezusa Chrystusa. Miriam, wykazała się wielką mądrością. Wszak udało jej się przekonać córkę faraona. Biblia mówi też o Rachab, jako o nierządnicy. Nie ukrywa tego faktu. Nie zataja również przemiany, jaka zaszła w sercu kobiety. Samarytanka, jak wszyscy wiemy, doświadczyła wspaniałego spotkania z Jezusem przy studni, z której czerpała wodę. Każda z wspomnianych kobiet jest inna. Może dlatego też godna uwagi …?

Tu emocje, spostrzeżenia, a nawet charaktery poszczególnych kobiet w Biblii są złożone. Metaforyka w literaturze zawsze ma ogromną moc. Etapy, plany, miłość i modlitwa. Dla mnie ta ostatnia najlepsza w ciszy, kiedy biegiem pędzę do spóźnionego tramwaju, ale na dwie minuty odwiedzam Kościół oo. Franciszkanów w Krakowie z moim ulubionym witrażem Stanisława Wyspiańskiego. Bóg przedstawiony jest w momencie aktu tworzenia, a sama twarz jest pełna ekspresji. Gra świateł jest najlepsza, kiedy słońce przebija się przez te kolorowe szkiełka. 😉

Gdy chodzi o podniesienie na duchu i znalezienie pokoju w trudnym czasie, chrześcijańskie kobiety zawsze zwracały się o pomoc i radę do Biblii. Książka „Z Biblią przez 52 tygodnie” jest inspirującą wędrówką dla chrześcijańskich kobiet. Sprawia, że Pismo Święte staje się codzienną, możliwą do wykonania lekturą.

Biblia liczy 66 ksiąg. 39 ksiąg Starego Testamentu i 27 Nowego. Stary Testament dzieli się m. in na Księgi prawa, pisma historyczne, pisma poetyckie i pisma proroków większych i mniejszych. Nowy Testament składa się z czterech Ewangelii, historycznych Dziejów Apostolskich, listów Pawła, innych listów i proroczej księgi Apokalipsy.

Bez względu na to, czy ta interaktywna książka jest wykorzystywana do studiowania osobistego czy grupowego, codzienny komentarz biblijny, prowokujące do namysłu pytania i miejsca przeznaczone do zapisywania swoich myśli pomogą czytelnikowi zdobyć nowe spostrzeżenia i umocnią jego relację z Chrystusem. Poświęcając 15-20 minut każdego dnia uporasz się z całą Biblią przez 12 miesięcy. Rezygnacja, przeszkoda, a może błogosławieństwo? Wybór zależy od czytelnika, bo to, co sami wyniesiecie z lektury publikacji jest tylko wasze.

Gorąco polecam

Liczba stron: 208
Wydanie I
Przełożyła: Justyna Grzegorczyk
(nowość wydawnicza)

„Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauki, do strofowania, do poprawiania, do wychowywania w sprawiedliwości”.

II Tymoteusza 3:16 UBG

Biblia to jedna z najpopularniejszych pozycji świata. Na jej temat napisano wiele, co nie przeszkadza tworzyć nowych publikacji. Dla Chrześcijanina to Święta Księga, dzięki której wiemy, że Pan Jezus Chrystus przyszedł na świat, aby świat zbawić, a wszyscy, którzy w Niego wierzą, nie umrą, a będą żyć wiecznie. Wśród całego ogromu komentarzy biblijnych, różnych przekładów tej księgi, wszelkiego rodzaju słowników biblijnych, map, pozycji poświęconych chronologii etc. mamy także poradniki, z którymi jest często problem.

Dla mnie jako Chrześcijanki ciężko na rynku znaleźć poradnik w tematyce biblijnej, a zwłaszcza taki, który mówi o życiu z Biblią na co dzień, ale nie jest podpięty pod żadną religię, a opiera się na samym Piśmie Świętym. Tak samo było z kalendarzem, szukałam długo czegoś, co będzie całkowicie podparte tylko Słowem Bożym i w końcu trafiłam na Dobry Zasiew. Niestety z poradnikiem jak zorganizować czytanie Biblii, aby zapoznać się z nią podczas całego roku, oraz wynieść coś z tego dla siebie było trudniej.

Całkiem niedawno otrzymałam pozycję Z Biblią przez 52 tygodnie studium Biblii dla kobiet na cały rok. Pierwsza rzecz, jaką zrobiłam, to sprawdzenie kto to napisał. Pani Kimberly Moore jest starszym pastorem w Kościele Baptystycznym w Gastonii. Zastanawiałam się przez chwilę, czy książka napisana przez kobietę, która nie powinna nauczać, jest wartościowa, choć prywatnie naprawdę lubię np. Joyce Meyer. Postanowiłam dać jej szansę i otworzyć, tę pozycję.

Publikacja podzielona jest na tygodnie, każdy tydzień ma swój temat przewodni, np. Wszystko ma swój cel, Błogosławienie albo przeklęci, czy Bóg mnie zachował. Każdy tydzień, także zawiera fragmenty Biblii do przeczytania w ciągu tych siedmiu dni, oraz pytania prywatne, na które można sobie odpowiedzieć po zapoznaniu się z dedykowanym fragmentem Słowa Bożego, plus zadania na ten tydzień. Myślę, że jest to jeden z najbardziej rozbudowanych interaktywnych wędrówek przez całą Biblię, dopasowana komentarzem typowo dla kobiet. Trzeba również przyznać, że książka posiada wspaniałą grafikę utrzymaną w pastelowych kolorach, co zachęca do tego, aby do niej zaglądać.

Najlepsze w tej pozycji moim zdaniem jest to, że Autorka mimo tego, że pisze swój komentarz do każdego tygodnia, nie narzuca swojego toku myślenia i za każdym razem zachęca, aby czytać Biblię w pierwszej kolejności. W ogóle właśnie takie słowa, że najpierw Biblia jest dla mnie najważniejsze we wszelkich pozycjach, które się nią podpierają, o niej piszą i ja komentują. Publikacja może się wydawać typowo protestancka, ale myślę, że Katolicy, jak i ludzie wyznający inną religię podpierającą się Pismem Świętym świetnie się w niej odnajdą.

Na ten czas Świąt Narodzenia Pańskiego, warto mieć w ręku coś wartościowego. Zachęcam do zapoznania się z tą publikacją.

II Tymoteusza 3:16 UBG

Nie jest to zwykły przewodnik po Biblii. Książka ta wskazuje wybrane teksty z Biblii przyporządkowane na każdy dzień z 52 tygodni jakie autorka przygotowała dla czytelnika.
Przez 52 tygodnie naszym zadaniem jest czytanie wybranych tekstów, a następnie mamy wskazane elementy do przemyślenia i zadania do wykonania.
Takie poznawanie Biblii ma pomóc nam samym na poznanie siebie i odnalezienie spokoju wewnętrznego i duchowego.
Ta roczna wędrówka przez biblię opracowana przez Kimberly D. Moore przeznaczona jest dla kobiet .
Muszę przyznać, że jest to ciekawe opracowanie, które z pewnością pozwoli małymi krokami, codziennie poświęcając ok 15 minut na poznanie całej biblii i wykorzystanie jej tekstów we własnym życiu.
Bardzo podoba mi się oprawa graficzna- grubsza okładka, zielone strony i miejsce na zapiski, to wszystko sprawia, że chce się sięgnąć po to wydanie i podążać jego krokami...

Takie poznawanie Biblii ma pomóc nam samym na poznanie...

Codzienna refleksja jest niesamowicie ważnym elementem naszego życia. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że aby niektóre rzeczy mogły zadziałać lub zacząć się dziać trzeba zatrzymać się, sięgnąć po teksty, które pozwolą nam się zdystansować i wydobyć z nas to, co jest w naszej osobowości najpiękniejszego. Jakiego rodzaju będą to teksty zależy od tego, jakie wartości wyznajemy. Ważne, aby były to teksty skłaniające nas do doskonalenia, szukania zmian w sobie, a nie namawiające do narzucania naszego spojrzenia na świat innym. Mogą to być nawet teksty religijne byle nie przyświecała temu misja prześladowania innych z powodu ich odmiennej wiary, poglądów, koloru skóry czy narodowości. Osobiście jestem sceptyczna wobec wykorzystywania ksiąg, które mają prawie dwa tysiące lat, bo wiele rzeczy w naszym życiu się zmieniło, na wiele spraw możemy spojrzeć szerzej, z perspektywy wiedzy, którą udało się poszerzyć naukowcom, ale zdają sobie sprawę, że te teksty są bardzo ważne dla wielu ludzi. Do tego zauważam, że wiele zdeklarowanych wierzących nie do końca zna teksty ważne w ich religii i potrafi wykorzystać je na co dzień. I tu z pomocą przychodzi książka „Z ‘Biblią’przez 52 tygodnie. Studium Biblii dla kobiet na cały rok”.
Kimberly D. Moore od lat związana jest z chrześcijaństwem. To sprawiło, że odnalazła się też w roli pastorki i wykładowczyni w studium biblijnym. Autorka jest mocno związana ze swoją lokalną społecznością religijną i do takiej postawy zachęca też swoich czytelników. Do tego działa na rzecz wyrównywania szans w hierarchii Kościoła baptystów i może stać się wzorem do naśladowania dla religijnych kobiet związanych z chrześcijaństwem.
Napisana przez nią publikacja pomaga wejść w codzienny rytm refleksji. Mamy tu spotkania, które nie zabiorą dziennie więcej niż 15 minut, a to sprawia, że łatwiej się do nich przekonać, bo mogą odbyć się przy porannej kawie, czy w czasie naszego odpoczynku od zajęć, mogą zastąpić utarte formułki modlitw i są uniwersalne dla chrześcijan. W publikacji dostaniemy wskazówki, w jaki sposób wykorzystywać „Biblię”.
W książce znajdziemy sugerowane fragmenty Biblii na sześć dni w tygodniu. Niedziela natomiast ma być czasem do nadrobienia pominiętych fragmentów. Każdy rozdział zawiera dokładny odnośnik do „Biblii”, dlatego łatwo znaleźć tekst (dostępne są też on line, jeśli ktoś nie ma papierowej wersji) i komentarz do tego konkretnego fragmentu. Później jest przejście do pytań zachęcających do refleksji, wprowadzania zmian w życie, pielęgnowania tego, co dobre oraz pozwalające nieco inaczej spojrzeć na wyzwania, z którymi trzeba się zmierzyć. Autorka zachęca też, aby teksty czytać samodzielnie lub włączać do lektury innych. Czytanie może stać się rodzinnym rytuałem lub pomogą stworzyć krąg religijny we lokalnym kościele. Każde spotkanie jest pewnego rodzaju motywującym kazaniem, w którym kobieta ma wykształcać w sobie cechy dobrej opiekunki domowego ogniska.
Książka jest pewnego rodzaju przewodnikiem po „Biblii”. Autorka wskazuje teksty, które będą świetnym punktem wyjścia do rozmyślań i budowania określonej postawy. Samo podejście do religijności jest tu z nastawieniem na uduchowienie, z nawiązaniem mistycznej więzi z Bogiem oraz dostrzegania uroków życia, podejmowania wyzwań, poświęcania czasu społeczności, budowaniu w niej dobrych relacji.
Książka jest dobrym punktem wyjścia dla osób wierzących, którzy chcą zacząć „Biblię”, ale nie wiedzą od czego zacząć. Do tego autorka ma dla czytelniczek codziennie konkretne zadania i warto zainwestować tu w notes, w którym będzie spisywało się ważne dla siebie rzeczy. To każdego siódmego dnia pozwoli na przeanalizowanie tego, co dostrzegłyśmy.
Całość ładnie wydana, z ciekawą szatą graficzną, strony bardzo dobrze sklejone i oprawione w solidną okładkę.

Przyznaję, że miałam zupełnie inną wizję tej publikacji. Myślałam o rzeczowym opracowaniu, dobrym teologicznym tekście, który ukaże mi kobietę w Biblii... a dostałam taki cóż... przewodnik? Pozmyślania Kimberly D. Moore, która jest pastorem i faktycznie czuć, że jest to taka właśnie filozofia religijna - amerykańska. Jest w tym niestety duża powierzchowność i nastawienie na wiarę "hip hip hurra", które to podejście nie przemawia do mnie - jednak...
Jednak są też plusy. Rzeczywiście idąc tropem i za wskazówkami autorki czytelnik pozna Biblię. To dobry sposób naczytanie Pisma Świętego w sposób konkretny, ze sprecyzowanym nastawieniem i chęcią poznania konkretnych zagadnień. Ma to na calu umocnić kobiety i tu właśnie nie wiem, czy faktycznie działa. Ja jednak skupiłabym się na jej roli edukacyjnej.
Pastorka przygotowała dla czytelniczek konkretne zadania, więc przyda się wam długopis. Jest to z jednej strony interesujące, ale z drugiej (jak już wspominałam) powierzchowne. Już samo słowo wstępne jest aż nadto natchnione i mnie np. nie przekonuje. Uważam, że o wierze można mówić bardziej konkretnie i rzeczowo, a mniej emocjonalnie.
Trzeba przyznać, że książka została bardzo ładnie wydana. Mamy śliczne ilustracje Agnieszki Żylińskiej, a całość została udanie zaprojektowana. Myślę, że jeśli tak książka pomoże choć jednej osobie, to to już jest warte zauważania. Ja nie jestem dobrym odbiorcom i miałam zupełnie inną wizję tej książki.

Biblia w oku kobiety
Wydawnictwo Zysk i S-ka