Wszystko dla lajków? Powiedz STOP fikcji w internecie

Okładka książki Wszystko dla lajków? Powiedz STOP fikcji w internecie Jennifer Moore-Mallinos
Okładka książki Wszystko dla lajków? Powiedz STOP fikcji w internecie
Jennifer Moore-Mallinos Wydawnictwo: Jedność Seria: #S.O.S. literatura dziecięca
36 str. 36 min.
literatura dziecięca
#S.O.S.
Jedność
2022-03-24
2022-03-24
36 min.
dla dzieci dla rodziców media społecznościowe internet

Okładka książki POROZMAWIAJMY O TYM! - Czy masz sekret? Marta Fabrega, Jennifer Moore-Mallinos
POROZMAWIAJMY ... Marta Fabrega, Jenn...
Okładka książki POROZMAWIAJMY O TYM! - Mój tatuś się żeni Marta Fabrega, Jennifer Moore-Mallinos
POROZMAWIAJMY ... Marta Fabrega, Jenn...

"#S.O.S - edukacja emocjonalna w szkole i w domu" to warta uwagi seria książek od Wydawnictwo Jedność.
Poruszane w niej problemy mogą spotkać ucznia w każdym wieku. Niełatwe relacje, presja ze strony otoczenia, toksyczne przyjaźnie i fikcyjne życie promowane w internecie to tylko niektóre z nich.
Czy warto wierzyć we wszystko, co widzimy na ekranie smartfona czy komputera? Czy bajkowe życie relacjonowane w mediach społecznościowych zawsze takie właśnie jest? Czy ludzie, których obserwujemy, są sobą, czy tylko udają? Jak uczulić dzieci i pokazać im, że bardzo łatwo można wpaść w sidła kłamstwa i fikcyjnej rzeczywistości?
Przeczytajcie wspólnie książkę "Wszystko dla lajków? Powiedz STOP fikcji w internecie" i poznajcie historię Lidki, która czuje się zupełnie pospolitą dziewczynką. Chce przekonać się, czy ktoś polubi relacje z jej wymyślonego życia. Tworzy nierzeczywisty wizerunek i publikuje pierwszy post. Machina rusza. Początki są obiecujące, jednak z czasem nowe wirtualne życie staje się problematyczne. Dlaczego?
Zakłamanie rzeczywistości może wydawać się fascynujące. Niestety to tylko pozory.
Ta książka pomoże przekonać Wasze pociechy by nie wierzyć we wszystko, co widzą w mediach społecznościowych.
Czytajcie, rozmawiajcie, uświadamiacie.
Polecam!

Wszystko dla lajków?
Książka ta porusza bardzo ważny i trudny temat.
Zakłamanie rzeczywistości. W internecie można spotkać ludzi, którzy pokazują jakie mają idealne i cudowne życie. Chcemy tego samego - chcemy być lubiani, podziwiani, chcemy być idealni...
jak dzieciom przekazać, że życie wbrew temu co widzimy w internecie nie jest tylko kolorowe?
Ta książka to świetny wstęp do tego, aby to dzieciom wytłumaczyć, żeby nie wpadły w sidła zakłamania.

Wszystko dla lajków?
Książka ta porusza bardzo ważny i trudny temat.
Ta książka to świetny...

Książka porusza bardzo ważny temat, jak dla nas super 😊

Książka porusza bardzo ważny temat, jak dla nas super 😊

Bohaterką książki jest Lidka, która czuła się tak bardzo zwyczajna i pospolita, że zaczęło jej to ciążyć. Postanowiła stworzyć w Internecie wizerunek dziewczyny, która będzie ładniejsza, bardziej interesująca, a tym samym bardziej lubiana. Okazało się, że fikcyjne życie było bardzo uciążliwe i daleko od tego, czego Lidka pragnęła. Nieustanne dążenie, do prezentowania czegoś co nie było jej codzienności, oszukiwanie innych i przede wszystkim siebie doprowadziło dziewczynkę do skrajnych emocji.

Książka to jednocześnie bolesna lekcja, jak i przestroga, pokazująca, że to co widzimy w Internecie zazwyczaj jest fikcją stworzoną na potrzeby "lajków", akceptacji zupełnie obcych osób.

Narratorką książki jest Lidka, dzięki czemu jej przeżycia i emocje, młody czytelnik odbiera, jak prawdziwe wyznanie.
Książki z serii #S.O.S uświadamiają i jednocześnie pomagają, dając wskazówki dzieciom i rodzicom.

• ..DO CZYTANIA Z LIDUSZKĄ
  • Przeczytane Kubusiowi i Mai