Matylda Odważna i Pralkowy Potwór

Okładka książki Matylda Odważna i Pralkowy Potwór Ilona Kostecka
Okładka książki Matylda Odważna i Pralkowy Potwór
Ilona Kostecka Wydawnictwo: Mamania Seria: Mogę Wszystko opowieści dla młodszych dzieci
40 str. 40 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Mogę Wszystko
Mamania
2021-09-01
2021-09-01
40 min.

Okładka książki Matylda, Tymon i Supermoce Ilona Kostecka, Anna Simeone
Matylda, Tymon... Ilona Kostecka, Ann...

Wiesz, co to odwaga? Czy to wejście na wysoką górę? Wzięcie do ręki żaby, która właśnie wskoczyła na ulicę? A może to brak strachu w działaniu?

Łatwo jest przytoczyć przykłady przejawów odwagi. Trudniej jest wytłumaczyć dziecku, co to tak naprawdę jest ta odwaga. I to tak, żeby uwierzyło, że ma ją też w sobie. Nie musi być superbohaterem z komiksów Marvela, aby poczuć się odważnym.

Matylda to rezolutna dziewczynka, która lubi robić to, co jej się podoba. Ale najbardziej lubi spędzać czas ze swoim bratem. Chce być taka, jak Tymon. Ale jest mała i... trochę strachliwa. Ale gdy słyszy o pralkowym potworze, a brat odmawia pomocy, tworzy "zbroję" i idzie na poszukiwania zaginionych skarpetek.

To wesoła historia o odwadze, działaniu mimo strachu, na przykładach bliskich każdemu dziecku. Takich, do których łatwo jest im się odnieść, przełożyć na własne doświadczenia. Są wzloty i upadki. Jest... Prawdziwie. Z punktu widzenia dziecka.

Po przeczytaniu tej barwnej i miłej w odbiorze książki, warto porozmawiać z dzieckiem o jego treści. A potem... Opowiedzieć o swoich sytuacjach i zapytać o jego doświadczenia. Kiedy czuło strach, a mimo to podjęło się próby wykonania zadania? Co wtedy czuło? Można się pokusić o wspólne przełamanie barier. Jak? Skacząc przez wielkie kałuże, wchodząc na wysoką zjeżdżalnię czy pajęczą sieć na placu zabaw.

Czy słyszeliście już o akcji, którą w miesiącu marcu prowadzi @wydawnictwomamania ?
#mamaniawspieradziewczynki to kolejny z genialnych pomysłów , dzięki któremu zamiast szerzyć stereotypowe myślenie mamy szansę budować poczucie wartości i wiarę we własne możliwości.❤️

Przy tej okazji nie mogłam przejść obojętnie obok serii, która w moim rozumieniu jest jedną z tych, która na czytelniczej półce powinna na stałe zagrzać miejsce.
Mowa oczywiście o serii autorstwa @ilonakostecka ,właścicielki bloga "Mum and the City" która należy do dumnych prekursorek wartościowych idei.

Będąc dzieckiem wychowywanym czynnie wśród stereotypów z ogromną nadzieją spoglądam na tytuły jak te, w których rodzeństwo, Matylda i Tymon uczą się poznawania otaczającego świata w otwartości i uważności.
Zerknijcie sami!

Przy okazji cennej współpracy, jaką udało mi się nawiązać z wydawnictwem otrzymałam wszystkie trzy tytuły jakie się pojawily:
✨️"Matylda odważna i Pralkowy Potwór"
✨️"Matylda, Tymon i Supermoce"
✨️"Matylda, Tymon i Różowa Banda".

Matylda to dziewczynka, która ceni własną opinię i z zaangażowaniem ją wyraża. Jej starszy brat, Tymon, również pełen samoświadomości towarzyszy siostrze w najróżniejszych okolicznościach codzienności.
Takim sposobem rodzeństwo mimo niezgody, która bywa w każdej rodzinie na porządku dziennym uczy się wzajemnego wsparcia, porozumienia i szuka własnych sposobów na rozwiazywanie konfliktów.

Co znajdziecie wewnątrz publikacji?
Rodzinę bez postawionych ograniczeń, ale z wartościami. Równość w szerokim tego słowa znaczeniu. Łzy i róż, które nie są zarezerwowane dla konkretnej płci.
A dla fanów taty w fartuszku... też coś się znajdzie!🤭🤩

Co myślisz o takiej akcji?
Wspierasz swoje dzieci w wyrażaniu własnego zdania?🤔😊

Marzec to przepiękny miesiąc, który kojarzy nam się głównie z wiosną, odrodzeniem i kwiatami... Jest to również bez wątpienia miesiąc, który należy do KOBIET i DZIEWCZĄT!

Chciałabym w związku z tym wspomnieć Wam o tym, że na stronie @wydawnictwomamania trwa do końca miesiąca promocja na wszystkie książki, które pomogą nam dbać o rozwój Dziewczynek już od wczesnych lat. W ofercie znajdziecie wiele ciekawych pozycji, które pomagają budować pewność siebie, odwagę i poczucie własnej wartości.

Jedną z takicj pozycji jest ,,Matylda odważna i pralkowy potwór'' autorstwa @ilonakostecka.

Pewnego dnia Matyldzie ginie jej ulubiona czerwona skarpetka w serduszka. Dziewczynka prosi swojego brata, by pomógł jej znaleźć potwora z pralki, który co chwila zjada jakąś skarpetkę... Niestety brat odmawia i wraca do swoich aktywności.

Lecz Matylda nie zraża się i postanawia sama wyruszyć w poszukiwaniu skarpetkowego potwora! Niezbędne będą jej kask, łapka na muchy, latarka brata...

,,Jeśli mimo strachu próbujesz, to znaczy, że jesteś BARDZO odważna!"

Wydawca: @wydawnictwomamania
Data premiery: 08.09.2021
Wiek: 3-5

#mamania #marzec #kobiety #dziewczyny #matyldaodważna #odwaga #poczuciewłasnejwartości #rozwoj #wspieramykobiety #ksiazkidladzieci

Śliczna , mądra książeczka z przesłaniem o odwadze.
Jeżeli mimo strachu , podejmujemy się czynności, której się boimy to znaczy ,że jest się odważnym.
Każdy niezależnie od wieku młody czy stary ,chłopiec czy dziewczynka może się czegoś bać i jest to zupełnie normalne.

Akcja toczy się w normalnej rodzinie: mama, tata, syn 6 letni, córka 4 letnia.
Mama ma ciągły problem , gdyż bez przerwy giną podczas prania pojedyncze skarpetki i zabawki pluszowe.
Mama żartuje sobie ,że chyba zjada je pralkowy potwór.
Słyszy to córeczka Matylda i jest cała wzburzona, bierze słowa mamy na poważnie i głęboko do serca.
Przecież sama odczuwa na własnej skórze, że nie ma jednej skarpetki w czerwone serduszka.
Owszem , mała lubi czasem założyć skarpetki nie do pary, ale tylko dlatego, że ma na to ochotę danego dnia. Ale nie żeby drugiej takiej samej skarpetki nie było wcale.
Biegnie do Tymona, starszego brata, prosi o pomoc w znalezieniu pralkowego potwora, gdyż sama ogromnie się go boi.
Tymon zajęty jest tabletem i pociesza siostrę, że żadnych potworów nie ma. Nazywa ją głuptaskiem.
Ta jednak mu nie wierzy do końca.
Mimo lęków postanawia sama go wytropić. Zakłada kask rowerowy, gdyż w nim czuje się bezpieczna, bierze łapkę na muchy do jednej rączki a do drugiej latarkę, którą pożycza bez pytania od brata.
Rusza na podbój domu. Na pewno potwór gdzieś się ukrywa i przy następnym praniu znowu coś pożre.
Przeszukuje wszystkie pomieszczenia, zagląda pod szafy, do pralki, do koszy itp…
Nigdzie go nie ma. Chwilowo zostawia potwora ,gdyż brat nie może patrzeć na smutną siostrę i chce ją rozweselić. Proponuje zabawę w chowanego.

I co z tej zabawy wynikło?
Czy zagadka pralkowego potwora będzie rozwiązana?

O tym wszystkim przeczytacie w tej pięknej książeczce i obejrzycie kolorowe obrazki.

Dodam jeszcze ,że lektura przekonuje ,że w rodzinie drzemie ogromna siła i bardzo ważne jest wzajemne wsparcie . Siostrzana i braterska miłość. Zrozumienie.

A teraz ja idę sprawdzić u siebie, czy w domu nie zakradł się jakiś pralkowy potwór. Oj! Te skarpety!
U nas też giną.

Śliczna , mądra książeczka z przesłaniem o odwadze.

Akcja toczy się w normalnej rodzinie: mama, tata, syn 6 letni, córka 4 letnia.
Mama ma ciągły problem ,...

Bardzo fajna

Bardzo fajna

Czym dla dziecka jest odwaga? Ostatnio sporo rozmawiamy na ten temat z córką. Jak każde dziecko mierzy się ze swoimi lękami. Warto w takiej sytuacji sięgać po książki, których dziecięcy bohaterowie mają podobne obawy.

Czytając mnóstwo pozytywnych recenzji sięgnęłam po tę książkę. Główną bohaterką tej opowieści jest 4 letnia Matylda, która postanawia rozwiązać domową zagadkę i schwytać pralkowego potwora, odpowiedzialnego za znikające w domu skarpetki i zabawki. Poszukiwanie sprawcy jest dla dziewczynki okazją do walki z własnym strachem.

Poza tytułowym wątkiem, historia ukazuje relację siostry ze starszym bratem, a także wspierającą mamę, która cierpliwie tłumaczy córce czym jest odwaga. Autorka rozprawia się także ze stereotypem, że niebieski jest kolorem zarezerwowanym tylko dla chłopców i potwierdza, że dziewczynki mogą wszystko!
Całość świetnie dopełniają wesołe i kolorowe ilustracje. Polecamy waszej uwadze tę pozycję.

Bardzo dobra książka dla dzieci. Polecam.
Przedstawia przygodę 4 letniej Matyldy i potwora z pralki. Matylda żyje w bardzo kochającej rodzinie, w której wzmacnia się dziecko i wspiera rozwój.

Bardzo dobra książka dla dzieci. Polecam.

Poznajcie 4 letnią Matyldę i jej starszego brata Tymona.
Czy u was w domu tez giną skarpetki? To pewnie sprawa pralkowego potwora! Matylda rusza na jego poszukiwania! Przecież musi odnaleźć swoje ulubione skarpetki! Gdyby tylko chciała chodziła by w różnych ( i czasem tak robi) ale wtedy to jest jej wybór, a nie przymus.

Mimo iż przy pralce zamyka oczy (żeby jej nie było widać) dzielnie przeszukuje każdy kąt domu. Uzbrojona w kask dla ochrony. Mimo iż się boi, a jej brat nie chce jej pomóc w poszukiwaniach (przecież potwory nie istnieją) dziewczynka próbuje rozwiązać sprawę znikających skarpetek.
To historia o odwadze, pokonywaniu strachu, próbowaniu sobie z nim poradzić, bo Matylda zabiera ze sobą kilka rzeczy aby dodać sobie odwagi. Ale przede wszystkim jest to historia o pomysłowej dziewczynce, która podkreśla że FAJNIE JEST NIĄ BYĆ!
Zdjęcia:

Poznajcie 4 letnią Matyldę i jej starszego brata Tymona.

Mimo iż przy pralce zamyka oczy (żeby jej nie było...

Matylda ma 4 lata i nie boi się wspinać wysoko na krzesło. Ale jak to możliwe, że mama do pralki wkłada 2 skarpetki, a wyjmuje tylko jedną? To musi być sprawka Pralkowego Potwora.

Matylda to pogodna dziewczynka. Ma starszego brata i wie, że kiedyś będzie taka duża jak on. On umie różne fajne rzeczy, ale ona, choć jest mniejsza, też sobie świetnie radzi i jest bardzo odważna. Jednak kiedy usłyszała, że mama z prania wyciąga tylko jedną skarpetkę, a druga gdzieś przepada, jej odwaga w pobliżu pralki wydaje się gdzieś chować.

Naturalnym jest, że Matylda wpada na pomysł poproszenia starszego brata o pomoc. W końcu tak nie może być, potwora trzeba złapać. Jednak co zrobić, gdy Tymon tylko nazywa ją głuptaskiem i nie odkleja się od swojej gry na tablecie?

Dziewczynka nie ma wyjścia, musi rozprawić się z Pralkowym Potworem sama. Ale najpierw trzeba się uzbroić. Bierze łapkę na muchy, podwędza bratu latarkę (Tymon bardzo nie lubi, gdy ona dotyka jego rzeczy),jeszcze tylko kask, w nim zawsze jest bezpiecznie. Teraz jest gotowa, aby stawić czoła temu stworowi, który pożarł jej ulubioną skarpetkę w serduszka.

Sprawdźcie sami, czy misja Matyldy zakończyła się sukcesem.

Ależ ta książka jest fajna! To fantastyczna opowieść o tym, co to jest odwaga. Matylda myśli, że odważny jest ten, kto niczego się nie boi, a przecież odważni są też tacy ludzie, którzy czują lęk. Poza tym jest tu bardzo sympatyczny starszy brat, który lubi bawić się ze swoją siostrą i wcale się z nią nie kłóci. W ogóle emanuje z tej opowieści radość i humor, chociaż Matyldzie nie cały czas jest do śmiechu.

Co więcej mogę Wam powiedzieć? To świetna książka dla dzieci w wieku około 4+. Bawi, pokazuje emocje, ma wesołe i kolorowe ilustracje, które bardzo mi się podobają. Zdecydowanie warta uwagi i przede wszystkim lektury. Niebawem wychodzi drugi tom z serii i już nie mogę się doczekać czym tym razem zaskoczy mnie autorka.

• Dziecięce
  • Dla dzieci