Przeprowadzka i inne zwroty akcji. Małe i duże zmiany. Rodzina Treflików

Okładka książki Przeprowadzka i inne zwroty akcji. Małe i duże zmiany. Rodzina Treflików praca zbiorowa
praca zbiorowa Wydawnictwo: Trefl literatura dziecięca
literatura dziecięca
Trefl
2021-04-14
2021-04-14
dla dzieci przeprowadzka pakowanie porządki Trefliki

To kolejna książka dla dzieci z wesołymi bohaterami bajki „Trefliki”. Tym razem dziecko dostaje do ręki zbiór opowiadań, które czyta się z wielką ciekawością. Do tego dość duża czcionka sprzyja samodzielnemu czytaniu przez malucha dopiero uczącego się tej trudnej sztuki. Tym razem Trefliki będą zmagały się z różnymi emocjami, nie tylko tymi związanymi z przeprowadzką. Będzie to też np. utrata ukochanej zabawki czy kłótnia z przyjacielem.

Więcej na: https://konfabula.pl/przeprowadzka-i-inne-zwroty-akcji/

To już moja kolejna książka z serii Rodzina Treflików. Bardzo polubiłam tę wspaniałą i nieco szaloną rodzinkę, która często ma swoje małe kłopoty i kłopociki, lecz tak naprawdę w każdej sytuacji znajduje rozwiązanie. Poprzednia książka, którą miałam okazję przeczytać czyli "Sprzątamy zabawki" była przeznaczona dla najmłodszych. Duży format, w pełni ilustrowane strony i niewiele tekstu - tak by zainteresować dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z książkami.

"Przeprowadzka i inne zwroty akcji" to zbiór opowiadań dla starszych dzieci. W publikacji znajduje się osiem opowiadań, dla nieco starszych dzieci - z powodzeniem zainteresują 4-6 latka a 7-8 latek sam będzie mógł zapoznać się z tekstem.

Każde opowiadanie to inna historia, ale wszystkie z nich opierają się trudnych z psychologicznego punktu widzenia problemach, które dotykają dzieci. Wraz z Treflikami dziecko podejmie trudne tematy oscylujące wokół zmiany otoczenia, odrzucenia, zazdrości, opuszczenia przez bliskich, straty przedmiotów materialnych. Ale dzięki wsparciu psychologa, Karli Orban wszystkie treści zostały dostosowane w taki sposób, by pokazać dziecku, że dla każdego problemu można znaleźć rozwiązanie a radzenie sobie z trudnościami jest wpisane w ludzkie życie.

Książka opatrzona jest wspaniałym wstępem, który wprowadzi rodzica w świat radzenia sobie z dziecięcymi problemami. Próba zrozumienia małego człowieka to niezbędna czynność, którą należy podjąć, by wesprzeć swoje dziecko. Najgorsze co można zrobić, to bagatelizować małe problemy dziecka.

Rozmowy z dziećmi bywają trudne, emocje jakie towarzyszą niełatwym rozmową mogą utrudnić komunikację na drodze rodzic-dziecko. Książka "Przeprowadzka i inne zwroty akcji" w łatwy sposób pozwoli dziecku przenieść się do świata fikcji. Dzięki sympatycznym bohaterom najmłodsi zrozumieją, że nie tylko oni mogą mieć problem. A przeczytane przez rodzica opowiadanie będzie wspaniałą okazją do podjęcia rozmowy o emocjach, lękach i obawach. Każdy z nas czegoś się boi, ale najgorsze to tłumić emocje w sobie.

"Przeprowadzka i inne zwroty akcji" to wspaniały zbiór opowiadań terapeutycznych, które prowadzone pod okiem psychologa pozwolą dziecku zrozumieć swoje problemy. Zabawne historie, które spotykają lubianych przez nich bohaterów pozwolą dziecku oswoić się z lękami. Dzięki nim dziecko zrozumie, że nie każdy problem powinien urosnąć do rangi olbrzymiego kłopotu, ale o każdym problemie warto rozmawiać, bo razem łatwiej znaleźć rozwiązania. Polecam szczególnie rodzicom dzieci, które boją się przeprowadzki, czują się odrzucone czy opuszczone.

Dzieci różnie reagują na zmiany. Jedna zmiany dotyczą: pojawienia się nowego członka w rodzinie inne związane są ze zmianą miejsca zamieszkania, a jeszcze inne są całkiem błahe. W tej książeczce różne przygody Treflików pokazują czytelnikowi, że zmiany nie muszą być wcale takie straszne. Tak czy inaczej warto rozmawiać z dzieckiem o zmianach, a przy okazji wprowadzać do tych momentów nutkę śmiechu - tak jak robią to właśnie Trefliki. Dla nich każda zmiana to nowa przygoda. Warto wspomnieć również o tym, że "Przeprowadzka i inne zwroty akcji" zostały stworzone pod okiem psychologa. Te pełne ciepła i humoru opowieści pozwalają dziecku oswoić się ze zmianami, tak aby czuło się ono ważne i bezpieczne.

Więcej w recenzji:

Zmiany w życiu każdego z nas są z jednej strony fajne i ekscytujące , ale często też towarzyszą im strach i obawy przed nieznanym 🙈 a co dopiero dla takiego małego człowieka , który dopiero uczy się otaczającego go świata 🌍 z pomocą przychodzi kolejna książka Rodziny Treflików pt . ' Przeprowadzka i inne zwroty akcji ' 😉 na wstępie została opatrzona kilkoma słowami od psychologa jak możemy wesprzeć dziecko w nadchodzących zmianach . Całość pięknie wydana w przyjemne dla oka obrazki i ciekawe , pełne humoru dialogi 🥰 szczerze polecam , mamy kilka książek z tej serii I bardzo pomogły nam w sprawach organizacyjnych ;)

Moje dzieci kochają Trefliki dlatego kupiłam tą książkę, ale nie wiedziałam, że to takie mądre opowieści! Dzieci wybierają sobie temat i czytamy z przyjemnością na dobranoc. Akurat czeka ich wakacyjny wyjazd do dziadków, więc rozdział o tym baaaardzo się przyda. Plus za wstęp dla rodziców

Dodaj cytat z książki Przeprowadzka i inne zwroty akcji. Małe i duże zmiany. Rodzina Treflików