Gdzie się zmieści żyrafa?

Okładka książki Gdzie się zmieści żyrafa? Bartek Brosz
Okładka książki Gdzie się zmieści żyrafa?
Bartek Brosz Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada literatura dziecięca
28 str. 28 min.
literatura dziecięca
Wydawnictwo Adamada
2020-01-01
2020-01-01
28 min.

1992

Czytam tę książkę co wieczór, bo moje dzieci ją uwielbiają. Teraz już cały tekst mówią z pamięci i wystarczy tylko pokazywać im obrazki :)

Większość dzieci chce mieć jakiegoś zwierzaka. Często ich pragnienie się spełnia. Psy, koty, chomiki, króliki.... zasiedlają nasze domy i mieszkania. A co jeśli, ktoś najbardziej na świecie pragnąłby mieć własną żyrafę? 😁Gdzie by ją zmieścił?

O tym właśnie "problemie" opowiada niewielka, rymowana książeczka. (To część większej serii). Mała dziewczynka szuka w niej miejsca dla swojego wielkogabarytowego pupila. Tylko, że pod łóżkiem, w szałasie ani nawet w ratuszowej wieży nie ma dość miejsca dla tak dużego ulubieńca. Dzięki temu, nieco absurdalnemu ukazaniu żyraf, jako domowych zwierząt, opowieść jest bardzo humorystyczna, lekka i przyjemna. Jestem przekonana, że będziecie się przy niej zaśmiewać do łez 😉

Książka została ładnie wydana. Uroczy, niewielki format, twarda oprawa i świetne ilustracje to jej wielkie atuty. Kontrasty, nasycone kolory przyciągają wzrok, a rymowany tekst bawi i pozwala miło spędzić czas.

Mimo, że z rymami bywa różnie, wszyscy dobrze to wiemy, to tutaj nic nie zgrzyta. Opowieść czyta się bardzo płynnie.

Nie znam jeszcze pozostałych książek z tej serii, ale ta nam się bardzo podoba!

Tak jak i inna książka tego autora fajna, wesoła, z pomysłem i cudownym poczuciem humoru.

Książka opowiada o dziecięcych marzeniach. Dziewczynka zastanawia się, gdzie może zmieścić żyrafę. Takie zwariowany pomysł:)

Tak absurdalna, że aż śmieszna.

Tak absurdalna, że aż śmieszna.

• Dla dzieci
  • Dzieciakowo
  • Dla dzieci, Poziom 0
  • Matylda (4-5)l
  • Przeczytane w 2024

Dodaj cytat z książki Gdzie się zmieści żyrafa?