Okładka książki Limitless - Upgrade your brain, learn anything faster and unlock your exceptional life Jim Kwik
Jim Kwik Wydawnictwo: Hay House Inc. poradniki
poradniki
Hay House Inc.
2020-04-07
2020-04-07
9781401958237

"Limitless - Upgrade your brain, learn anything faster and unlock your exceptional life" to fascynująca książka, której autor, Jim Kwik, już jako dziecko miał do czynienia z superbohaterami w postaci strażaków, którzy stanowili dla niego wielką inspirację. Jednak los sprawił, że doznał poważnego uszkodzenia mózgu, co utrudniło mu myślenie i zapamiętywanie przez całe dzieciństwo.

"Limitless" jest książką pełną wiedzy, która otworzyła autorowi oczy na wiele tematów, o których wcześniej nie słyszał. Zawiera motywujące historie oraz przydatne wskazówki, które mogą zmienić sposób, w jaki myślimy i działamy na co dzień.

Książka porusza temat szybkiego uczenia się, odblokowywania potencjału naszego mózgu i osiągania wyjątkowego życia. Autor podziela się nie tylko swoimi przeżyciami, ale również wiedzą zaczerpniętą z innych znanych książek na ten temat.

Jeśli szukasz motywacji, chcesz poprawić swoje umiejętności uczenia się i otworzyć się na nową wiedzę, ta książka jest dla Ciebie. To niezwykle inspirujące dzieło, które dostarcza mnóstwo wartościowej wiedzy i motywacji do rozwoju osobistego i intelektualnego.

Autor będąc dzieckiem miał okazję obserwować strażaków, których postrzegał jako super bohaterów. Obserwował ich podczas jednej z akcji pożarniczych która miała miejsce nieopodal jego przedszkola. Niestety, jakieś dziecko pociągnęło go za ubranie, a ten spadł z parapetu, upadając na głowę i doznając uszczerbku na zdrowiu tak wielkim, że lekarze stwierdzili ciężkie uszkodzenie mózgu, co sprawiło, że autor przez całe swoje dzieciństwo nie był w stanie “myśleć”, zapamiętywać, co przedtem przychodziło mu bez większych problemów. Motywacją do nauki, przede wszystkim do nauki czytania, był fakt, iż Jim Kwik chciał móc zagłębiać się w komiksy o superbohaterach. Nie potrafił czytać, więc z komiksami musiał czekać aż pomoże mu ktoś z rodziny. Poza swoimi własnymi przeżyciami, zauważył jak ważny jest sprawny mózg, kiedy jego babcia zachorowała na demencję.

No i to tyle ze streszczenia. Jeśli chodzi o samą książkę, to jest ona nie tylko nudna, ale i właściwie bezużyteczna, ledwo liźnie wiele tematów na raz, i właściwie to sięgnięcie po dowolną książkę związaną z nauką uczenia się, z dietą pożyteczną dla umysłu i ciała, z trikami dot. zapamiętywania i czytania będzie lepszym rozwiązaniem. Jeśli mam być szczery, to prawdopodobnie nie dowiecie się z niej więcej niż z dowolnego artykułu na jakimś portalu dot. zdrowia.

Książka to jedna wielka reklama produktów z nazwiskiem autora, i niezdrowego podniecania się tematyką superbohaterów.

Niesamowita książka. Bardzo dużo wiedzy, o której nigdy wcześniej nie słyszałem - otworzyła mi oczy w wielu sprawach. Daje mnóstwo motywacji. Polecam

Nic nowego się nie dowiedziałem z niej w sumie. Czyta się to jak streszczenie kilku innych znanych książek o tej tematyce (które autor de facto sam przytacza),zrobione trochę po łebkach.

• Kupić trzeba nie na kindlu
  • Rozwój osobisty