Fragile Longing

Fragile Longing
Cora Reilly
2020-08-26
2020-08-26

CORA REILLY "Krucha tęsknota"
Hmm chyba nie zaczęłam od dobrej strony, bo nie czytałam "Złamanej Dumy"gdzie była historia Serafiny.Tutaj mamy opis życia Sofii,która musi zastąpić siostrę,bo ta miała zostać żoną Danilo,ale zostaje porwana sprzed ołtarza.W wyniku intrygi mafijnej Sofia ,czyli siostra Serafiny,która skrycie kocha Danilo ,ma zostać jego żoną.Nie wiem dokładnie co tu się zadziało,bo ja uwielbiam książki Cory Reilly ,ale ta mnie nie porwała. W porównaniu do innych książek, które czytałam ta wypadła wg mojej oceny dość słabo. Główna bohaterka była niestabilna ,sama nie wiedziała czego chciała, jej zachowanie momentami było bardzo dziecinne. 🤭Główny bohater natomiast przez pół książki cierpi ,z powodu tego,że jego męska duma została podeptana.Imię tej ,która go zdradziła w pewnym momencie mnie już irytowało.Brakowało mi dynamicznej akcji,fabuły, która spowoduje ,że będę miała ciarki ,niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą mafijny świat, ale nic takiego się tu nie zadziało. Dla mnie to opowieść o miłości dwojga ludzi ,która została zbudowana na chwiejących się fundamentach .Zanim odkryli, że łączy Ich prawdziwe uczucie, to sporo minęło. NO więc jak dla mnie ta pozycja jest słaba,
Ale to nie przekreśla autorki bo uwielbiam jej książki i będę dalej czytać.

CORA REILLY "Krucha tęsknota"

Książka opowiada o Danilo i Sofii, bohaterach, których znamy ze świata mafii z Las Vegas. Czy to zmysłowa, pełna pasji opowieść?
Sofia - dziewczyna żyjąca w cieniu nie tylko swej siostry, lecz także własnym. Odkąd pamięta próbuje zdefiniować siebie. I ciągle próbuje.
Danilo - zdradzony podszef, mężczyzna ceniący honor. Czy zemsta to jedyny cel w życiu, który przesłoni inne aspekty życia?
Czytając tę historię, miałam wrażenie, że czytam bajkę dla dorosłych. Duża różnica wieku, inne priorytety, różne charaktery. Jak to ma się udać?
Moim zdaniem Sofia została dobrze przedstawiona - w końcu to tylko nastolatka. Nie dziwi więc fakt, że popełnia błędy, szuka akceptacji i zakochuje się w kimś nieodpowiednim. Nie do końca polubiłam jej postać, bo mam wrażenie, że stale próbowała zadowolić wszystkich wokół.
Danilo to też specyficzna postać. Dziecko w ciele dorosłego. Okej, spłynęło na niego dużo obowiązków, mogliśmy poznać go z tej wrażliwszej strony, jednak przez połowę książki był stale obrażony na świat. Członek mafii, tak?
Książkę czyta się przyjemnie, w końcu autorka ma lekkie pióro. Znajdziemy też sporo erotyki. Myślę, że główna bohaterka powinna mieć więcej tego pazura.
Myślę, że książka warta przeczytania, uzupełnia serię. A co do przemyśleń - każdy wyrobi swoją opinię.

To chyba najsłabsza książka jaką napisała Cora Reilly. Sofia przez większość książki była dla mnie zbyt irytującą postacią.

Słabe spodziewałam się czegoś lepszego strasznie wkurzało mnie zachowanie sofii zachowywała się jak małe dziecko .Mało akcji i wogule mnie ta historia nie porwała szkoda

2081

Książka „Fragile Longin", czyli "Krucha tęsknota” Cory Reilly zabiera czytelnika w świat Sofii, młodszej siostry Serafiny, która jest w związku z Remo.
Sofia została obiecana w zastępstwie swojej siostry- Danilo. Niestety czuję się gorsza, wpada na różne pomysły przypodobania się przyszłemu mężowi. Niestety to doprowadza do kilku nieporozumień. Wpada w tarapaty, które kończą się traumą.
Książka opiera się głównie na wewnętrznych rozterkach bohaterów, złamanej dumie, chęci zemsty. Mafia to wątek poboczny, gdzie panuje spokój.
Uwielbiam książki Cory i z miłą chęcią sięgam po kolejne tomy, sprawdzić co nowego słychać u nowego pokolenia.

Super książka. Akcja dzieję się na przestrzeni lat, więc dokładnie możemy poznać głównych bohaterów. Szybko się czyta.

Dobrze się czyta, ciekawa fabuła.

Dobrze się czyta, ciekawa fabuła.

Przyjemnie się czytało , choć liczyłam na coś więcej .

Przyjemnie się czytało , choć liczyłam na coś więcej .

Od książki z perspektywy Dante i Valentiny, gdzie mogliśmy przyjrzeć się sytuacji z Serafiną od strony oddziału Chicago, tak od tego czasu nie przepadałam za Danilo ani trochę. Widziałam w nim same głośne, alarmujące z każdej strony red flagi. Coś było z nim mocno nie w porządku, kego zachowanie, sposób wyrażania… wszystko. Jeszcze żadna postać nie zrobiła na mnie tak złego wrażenia, a jednak sięgnęłam po książkę o nim i Sofii, bo byłam ciekawa, czy dam radę znieść jego personę na dłuższą metę. Z trudem, ale podołałam. Wciąż, nawet po przeczytaniu, nie jest to mężczyzna, którego będę wspominać z nostalgią i przyjemnością, bo po prostu był oporny, toporny i częściej skłaniałam się ku temu, by zniknął z radaru, bo tylko mnie irytuje.

Niemniej jednak cieszę się, że razem z Sofią znaleźli swój świat, odpowiedni język po tym wszystkim, co ich spotkało. Dotarli - przebili się - przez grube skorupy i jakoś zaczęli wyglądać na naprawdę szczęśliwą parę.

Zabierałam się za tą pozycję wiele razy i w końcu skończyłam czytać.
Historia Danillo (byłego narzeczonego Serafiny ze Złamanej dumy) oraz Sofii (siostry Serafiny). Porwanie i związek Serafiny z Ramo krzyżuje życiowe plany Danillo. Jako rekompensatę ma dostać Sofię – młodziutką siostrę Serafiny (oczywiście, gdy ta skończy osiemnaście lat).
Od razu zaznaczę, że to nie tak, że ta część jest bardzo zła, czy coś… Po prostu, rozwleczony, mega długi początek a właściwie… Do dorosłości Sofii i faktycznego czasu, gdy buduje swoje relacje z Danillo, mamy ponad połowę książki.
Pierwsza, stanowczo dłuższa część książki, to dwie perspektywy, które mogą trochę zmęczyć.
(Okej - mnie wyczerpały, dlatego tyle razy zabierałam się za czytanie... bo serio ile można narzekać i stękać jak bohaterowie?)
Sofia z jej wariactwem na temat idealnego narzeczonego kontra Danillo i jego chęć zemsty.
U Sofii to opisy wzdychania młodej dziewczynki, a potem nastolatki, do swojego narzeczonego. Sofia bez wątpienia jest bardzo zauroczona Danillo. W bardzo dziecinny sposób zresztą. Mamy więc całą masę rozkmin jej i Anny (córki Dantego i Valentiny). Poza tym dziewczyna za wszelką cenę pragnie upodobnić się do siostry, który odeszła, by zaleczyć rany u bliskich, ale to przynosi tylko odwrotne skutki i szybko się zatraca.... Jest mega bezpłciowa w tej pierwszej części.
Danillo skupia się właściwie głównie na sobie, jest przez sporą część książki egocentrykiem ze zranioną dumą, ale to bez wątpienia lepsze niż gdyby miało go ciągnąc do nieletniej narzeczonej.

Potem, po akcji na imprezie wszytko nabiera lepszych barw. Sofia nabiera charakteru, a starania Danillo sprawiają, że udaje mi się w końcu zaakceptować bohaterów.
PS. trochę smutne, że druga część to głownie ich łóżkowe docieranie się, a brak akcji z mafijnym albo rodzinnym wątkiem.

To z pewnością nie będą moi ulubieńcy, ale miło się o nich czytało.

Polubiłam za to Annę <3 jest świetna i bardzo charakterna :)

I wzmianka przy końcówce o pewnym spotkaniu…

Mimo wszystko nie żałuję, że poświęciłam czas na przeczytanie.

Zabierałam się za tą pozycję wiele razy i w końcu skończyłam czytać.
Od razu zaznaczę, że to nie...

• Mafia
  • Romans