Okładka książki Zaczarowany księżyc Joanna Sztroman
9788381194747
wierszyki dla dzieci

Joanna Sztroman

Wydawnictwo Psychoskok

Zaczarowany księżyc to przepiękna książeczka dla naszych najmłodszych pociech, która zawiera aż 15 wyjątkowych wierszowanych rymowanek, których zadaniem jest wprowadzenie naszych dzieci w spokojny rytm wieczornego zasypiania.
Treściwe i bardzo pouczające wierszyki, pozwalają na spokojne wyciszenie i poprawę nastroju przed snem. Ponadto uczą nasze maluchy dobrych nawyków, sprzątania, dbania o higienę jak również poszerzając ich wyobraźnie i wiedze.
Książeczkę bardzo fajnie się czyta, Emilka bardzo polubiła jej bohaterów - czyli kocyk, podusie lub niewidzialne duszki.
Rytm wierszyków wprowadza ją w spokojny i harmonijny stan, a ciekawe opowieści nie nudzą.
Bardzo podobają nam się ilustracje, które w piękny i niepowtarzalny sposób odzwierciedlają czytane słowa, całość idealnie do siebie pasuje i stała się ulubioną książką przed snem.
Powiem Wam szczerze, że sama też lubię je czytać Emilce, bo i mnie pomagają się trochę wyciszyć i odetchnąć po całym szalonym dniu :)

~~~~~~

Ocena: 10/10
Liczba stron:34
Okładka : miękka
~~~~~~~~~~~~~~
Gorąco polecam Wam książkę, którą znajdziecie oczywiście na stronie wydawnictwa

Serdecznie dziękuje Wydawnictwu Psychoskok oraz Autorowi za możliwości przeczytania.

Joanna Sztroman

Wydawnictwo Psychoskok

„Zaczarowany księżyc” to 15 różnych wierszowanych opowiadań, które mają na celu wyciszyć dzieci. Każda historia nawiązuje do snu i zasypiania, więc jest to idealna propozycja na wieczór. Melodyjne rymy sprawiają, że słowa płyną niczym muzyka, a nawet pokusiłabym się o stwierdzenie, że można je wyśpiewywać w takt kołysanek.
Na uwagę zasługują także przepiękne akwarelowe ilustracje, nawiązujące do treści. Feria barw cieszy oczy i na pewno zainteresuje, nie tylko maluchy.
Większe dzieci z łatwością same sobie przeczytają tę pozycję, ćwicząc umiejętność czytania.
Bardzo mi się podobała i mogę ją z czystym sercem polecić.

Na uwagę zasługują także przepiękne akwarelowe...

Jak czytam takie bajki to przypomina mi się wiersz Jana Brzechwy – „Pchła Szachrajka”. Nie wiedzieć czemu, jedną z moich książkowych miłości jest właśnie ten rodzaj literatury, dla najmłodszych, co jakby nie patrząc jest dość wymagającą formą do pisania.

Zatem cóż mogę napisać o owej pozycji? Na pewno to, że rymowanki nadal są na czasie! I naprawdę jestem pełna podziwu dla każdego autora, który potrafi sobie poradzić z takimi wierszykami! Tutaj mamy ich aż 15! Są łatwo i przyjemnie skonstruowane. Są kolorowe, przyozdobione różnorodnymi obrazkami, które na pewno umilą czytanie, nawet tym najbardziej opornym czy też wymagającym. Cała książeczka na pewno jest odpowiednim wyborem na wieczór, bo znajdziemy tu kilka wierszyków na dobranoc, myślę, że to świetny pomysł, bo każdy z tych wersów ma nawiązanie do snu =) Znajdziemy tu Misia Przytulaka, Lampkę, Kocią melodię i wiele wiele innych – na pewno spodoba się waszym pociechom, ale i wam! Dziecięca wyobraźnia na pewno zadziała, na pewno przysłuży się do tego, by Maluch zapragnął czytania bądź i uśnie przy tak przyjemnej literaturze =)

• Wyzwanie czytelnicze LC 2019
  • EBook

Dodaj cytat z książki Zaczarowany księżyc