Magiczny pierścień

Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska
swita77

Ludmiła Kraśnicka, słynna śpiewaczka operowa, kupuje na straganie magiczny pierścień, któremu powierza skryte życzenie. Ale, co za pech! Pierścień wyślizguje jej się z rąk, upada na ziemię i koziołkuje po ulicy. Ludmiła rzuca się w pogoń za zgubą. Do pościgu po chwili dołączają się: kataryniarz, entuzjaści opery, młoda para i kolejne osoby. Wkrótce jest ich już cała gromadka… Wszyscy biegną, by pomóc Ludmile. Czy odzyska ona pierścień i spełni się jej marzenie?

źródło opisu: ezop.com.pl

źródło okładki: ezop.com.pl

Katarzyna | 2019-05-08
Przeczytana: 04 stycznia 2019

“Magiczny pierścień” – w tym tytule kryje się tajemnica. I jej uległyśmy, wypożyczając książkę z biblioteki. Na mnie zadziałał dodatkowy wabik: wyglądała inaczej niż typowa książka dla dzieci.

To książka, z którą mam prawdziwy problem. Niezwykle wartościowe wydają mi się ilustracje, przywołujące klimat XIX wieku. One, jak i opisywany świat, gdzie gwiazdą jest diwa operowa, w którym po ulicy przechadza się kataryniarz, a na rynku rajcują przekupki. Świat znany, nomen omen, z książek czytanych w podstawówce, i to bliżej końca niż początku.