Turn Your Pain Into Art

Okładka książki Turn Your Pain Into Art Ariel Bloomer
Okładka książki Turn Your Pain Into Art
Ariel Bloomer Wydawnictwo: Happy Hurts Publishing Co. biografia, autobiografia, pamiętnik
Happy Hurts Publishing Co.
2018-01-12
2018-01-12

"Turn Your Pain into Art" jest idealnym obrazem tego, jak chęć zapanowania nad własnym życiem i myślami może zdziałać cuda w życiu każdego z nas. Moja opinia na temat tej książki z góry jest nieco zawyżona, ze względu na fakt, że jest ona autorstwa wokalistki mojego absolutnie ulubionego zespołu, dlatego też wszystkie historie, przemyślenia i rady zawarte w lekturze zrobiły na mnie jeszcze większe wrażenie.

Dzięki zapoznaniu się z tą pozycją przekonałam się, że Ariel ma niezwykłą moc docierania w głąb ludzkich dusz nie tylko za pośrednictwem swojej muzyki, ale też twórczości pisarskiej. Dzięki szczerym wyznaniom i całkowitym zaufaniu czytelnikowi, między nadawcą, a odbiorcą powstaje niepowtarzalna więź, która pomaga w zrozumieniu treści i w pewnym sensie w współodczuwaniu z uczuciami przedstawionymi w książce.

Jest to jednak nie tylko autobiografia, z jakimi większość z nas miało okazję obcować, ale lektura, która może realnie wpłynąć na życie każdego z nas. Książka nie daje uniwersalnych rozwiązań na problemy natury człowieka, a naprowadza go na odpowiedni tok myślenia, by sam mógł znaleźć optymalne dla siebie rozwiązanie. Poprzez umieszczanie w książce pytania każdy z nas ma przestrzeń na autorefleksję i wyrażenie siebie w bardzo przyjemny sposób.

Osobiście, poruszył mnie sposób w jaki prowadzona jest narracja, gdyż na rzecz wydania profesjonalnej książki, Ariel nie porzuca swojej autentyczności i przedstawia swoje problemy w sposób ludzki, mimo że próbuje ona pokazać nam jak ulepszyć jakość swojego życia, nie przedstawia siebie jako guru, a jako osobę, która nadal podąża drogą do pokochania siebie. Lekturze bliżej jest do notatek ucznia, niż do podręcznika samorozwoju autorstwa pewnego siebie coacha, których setki można znaleźć obecnie na półkach we wszystkich księgarniach.

Myślę, że książkę mogę spokojnie polecić każdemu, nieważne na jakim etapie życia jest odbiorca, dosłownie każdy czytelnik znajdzie w niej coś, czego wcześniej nie wiedział, a może mu pomóc na drodze jeszcze większej akceptacji siebie i swojego życia. Jedynym niuansem, który może przeszkadzać polskiemu czytelnikowi jest fakt, że książka ma jedynie anglojęzyczne wydanie. W moim przypadku jednak nie było większych problemów ze zrozumieniem tekstu i jest on napisany przystępnym językiem dla średniozaawansowanych osób. Pozwolę sobie podsumować tę opinię moim ulubionym cytatem z książki:

"Simply being yourself is a powerful act of self-love"

• Po angielsku

Ariel Bloomer Turn Your Pain Into Art Zobacz więcej