Historia. Matura.Ćwiczenia w analizie tekstów źródłowych

Wydawnictwo: Albus
LubimyCzytać

Jest to zeszyt ćwiczeń, który ma ułatwić uczniom zdobycie niezbędnych historykowi kompetencji wyrażających się w umiejętności analizy tekstów źródłowych. Praca ze źródłem wymaga bowiem specyficznych umiejętności i systematycznych ćwiczeń. Wchodzące w skład niniejszej publikacji zestawy tekstów oraz ćwiczeń mogą ułatwić przygotowanie do sprawdzianów, powtórek i???? przede wszystkim do egzaminu maturalnego, mogą też urozmaicić lekcję historii. Wszystkie zestawy tekstów źródłowych pogrupowaliśmy chronologicznie. Obejmują one różnorodny materiał źródłowy, także źródła ikonograficzne. Na końcu książki zamieszczono klucz odpowiedzi zawierający wyjaśnienia i komentarze, co powinno ułatwić samokontrolę uczniom pracującym samodzielnie z niniejszym zbiorem zadań. Odpowiedzi, które zamieszczono, są w wielu wypadkach przykładami i nie obejmują wszystkich możliwości rozwiązania zagadnienia. Możliwe są też inne odpowiedzi, jeśli uwzględniają aktualny stan badań historycznych. Zamieszczono też propozycję punktowania.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!