Odzyskiwanie danych w praktyce

Wydawnictwo: Helion
8371979738
LubimyCzytać

W czasach, gdy coraz więcej cennych informacji przechowywanych jest na dyskach komputerów, utrata danych może się okazać prawdziwą katastrofą. Nowy komputer możemy kupić, oprogramowanie możemy ponownie zainstalować. Rzeczą niepowtarzalną, a zatem mająca największą wartość są dane. Bagatelizowanie prawdopodobieństwa wystąpienia awarii to ślepa uliczka. Znacznie lepiej nauczyć się...

Znacznie lepiej nauczyć się zabezpieczać ważne informacje, niż wmawiać sobie, że na pewno nic złego się nie zdarzy. Jak to zrobić? Kilka praktycznych sposobów podano w tej książce. Jednak nawet gdy stracimy dane, nie powinniśmy załamywać rąk. Istnieje wiele metod ich odzyskania. Istnieją specjalne programy, dzięki którym możemy uratować nasze informacje.

Książka "Odzyskiwanie danych w praktyce" nauczy Cię korzystania z tych programów. Pomoże również odzyskać dane zabezpieczone zapomnianym hasłem. Opisano między innymi:

Różne rodzaje awarii jakie mogą przydarzyć się naszemu komputerowi
Metody zabezpieczenia danych przed awariami, wykonywanie kopii zapasowych
Kopiowanie uszkodzonych dysków
Programy Norton System Works, Norton AntiVirus i Data Advisor
Odzyskiwanie zapomnianych haseł w systemie Windows
Odczytywanie danych z zaszyfrowanych plików Office XP

Jeśli przydarzyła Ci się utrata ważnych plików, nie ma jeszcze powodów do rozpaczy. W wielu przypadkach możesz je odzyskać. Wystarczy, że będziesz miał pod ręką tę książkę i zachowasz odrobinę zimnej krwi, a uda Ci się uratować to, co najcenniejsze.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion