Anatomia PC. Wydanie II

Wydawnictwo: Helion
8385701958
LubimyCzytać

Kolejne wydanie znanej książki Piotra Metzgera, będącej całościowym omówieniem architektury komputerów zgodnych z IBM PC. Wszystkim, których zainteresowanie komputerami sięga dalej niż zwyczajne użytkowanie, przedstawiamy rozszerzone wydanie znanej książki popularnego autora. "Anatomia PC" jest opracowaniem zawierającym całościowy, obszerny opis standardu sprzętowego stworzonego przez...

"Anatomia PC" jest opracowaniem zawierającym całościowy, obszerny opis standardu sprzętowego stworzonego przez najpopularniejszy na naszych biurkach komputer - IBM PC i jego wersje rozwojowe. Opisano tu wszystkie podstawowe elementy architektury, począwszy od układów płyty głównej, poprzez napędy i sterowniki dysków aż do układów wejścia-wyjścia. Zawarte w dodatkach opisy typowych programów Setup pozwolą zainteresowanym na samodzielne konfigurowanie i optymalizację posiadanych systemów.
Przystępny język wsparty licznymi ilustracjami, schematami i przykładami programów umożliwi łatwe przyswojenie zawartej w książce wiedzy. Wytłumaczenie mechanizmów rządzących komputerem, ich fizycznej realizacji, a także wielu pojęć związanych z architekturą nowoczesnego komputera nie powinno przysporzyć kłopotów nawet użytkownikom nie posiadającym specjalistycznego przygotowania.
Bardziej zaawansowani mogą wykorzystać przedstawione przez autora informacje i rozwiązania do konstrukcji własnych kart rozszerzających możliwości ich komputerów.
Do książki dołączona jest dyskietka zawierająca ciekawe programy freeware, shareware i Public Domain, które umożliwiają kontrolę podzespołów komputera.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!