Łzy bogini Nuwy

Wydawnictwo: FoxGames
Les larmes de Nüwa
komiksy
macias

Zostań bohaterem gry! Stwórz swoją własną niepowtarzalną fabułę. Komiksy, gry paragrafowe czy też gamebooki, bo różnie można je nazywać, to znakomita zabawa dla wszystkich, którzy chcą mieć wpływ na losy bohaterów książek. Gracze wcielają się w postać i eksplorują świat poprzez nielinearną rozgrywkę, skacząc pomiędzy ponumerowanymi kadrami komiksów. Fabuła każdego z komiksów jest...

Zostań bohaterem gry! Stwórz swoją własną niepowtarzalną fabułę.

Gracze wcielają się w postać i eksplorują świat poprzez nielinearną rozgrywkę, skacząc pomiędzy ponumerowanymi kadrami komiksów. Fabuła każdego z komiksów jest doskonale przemyślana, wciągająca i bardzo emocjonująca. Gracze podczas gry zdobywają nowe umiejętności i przedmioty, mogą walczyć z przeciwnikami zgodnie z wymyśloną na potrzeby gry mechaniką, rozwiązywać zagadki i przeżywać niesamowite historie. Jest wiele dróg do zakończenia rozgrywki, a w niektórych tytułach również wiele zakończeń. Wszystko zależy od gracza i jego wyborów.

Komiksy paragrafowe można czytać wielokrotnie i za każdym razem odkrywać nowe możliwości i rozwiązania.

źródło opisu: https://www.gwfoksal.pl/lzy-bogini-nuwy.html

źródło okładki: https://www.komiks.gildia.pl/komiksy/lzy-bogini-nuwy/1,okladka

ksiazkawprezencie | 2018-12-19

Awantury dalekowschodnie
Wiek 14+

Osadzona w umownych, ale sugestywnych realiach średniowiecznych Dalekiego Wschodu sensacyjno-przygodowa opowieść. Wcielamy się w niej w łowczynię nagród i ruszamy śladem trójki złodziei, którzy ukradli ze świątyni bezcenne, święte pędy (tytułowe „łzy bogini Nuwy”), bez których miastu, w którym rozgrywa się akcja, grożą rozmaite nieszczęścia.

Czytaj dalej:

śmieszniasta808 | 2018-07-03
Przeczytana: 03 czerwca 2018

Świetny pomysł, sam jesteś bohaterem, dosyć ciekawe. Ogólna historia też bardzo ciekawa

mcagnes | 2018-03-24
Przeczytana: 24 marca 2018

"Łzy bogini Nuwy" to już drugi komiks paragrafowy, z jakim miałam do czynienia. Holmes był fajny, ale jednorazowy, za to bogini Nuwa jest zarąbista! Grałam w to kilkanaście razy, do upadłego walcząc o odzyskanie skradzionych pędów!...

Ale zaraz, zanim się na dobre rozpędzę, naszkicuję wam, z czym to się je. Zasada działania gry (bo to jest gra, tylko w formie komiksu) jest właściwie prosta* . Wcielam się w rolę dziewczyny doskonale władającej mieczem i umiejącej rozwiązywać zagadki, aby odnaleźć sześć pędów bogini Nuwy, które trzech złoczyńców skradło ze świątyni (łajdacy). Mam wyposażenie: broń, fiolki z trucizną, mam czas do zachodu słońca - toteż nie zwlekając ruszam w drogę, skacząc od kadru do kadru.
* - tylko trzeba porządnie przeczytać dwie strony instrukcji. Porządnie, mówię!
Genialnie się gra! To znaczy strasznie! Początkowo szukałam zawzięcie tych pędów, czasem nawet udawało mi się znaleźć dwa z sześciu, ale co z tego, gdy zaraz potem gra wyrzucała mnie z miasta,...

macias | 2018-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2018

Co prawda na początku pogubiłem się nieco w oznaczeniach jakie stosuje książka, ale po kilku krokach mogłem się już całkiem nieźle bawić. Komiksy traktowane są po macoszemu, jako głupsza odmiana książek, ale w przypadku gier paragrafowych sprawdzają się moim zdaniem lepiej, bo w obrębie jednego obrazka są w stanie zawrzeć więcej informacji, niż mógłby przekazać tekst w tym samym polu. A przy tym komiks może zgodnie ze swoją konwencją stosować także oznaczenia kroków (do jakiego kafelka przejść, czy ile upłynęło czasu).

Niniejsza pozycja jest wydana schludnie, rysunki przyciągają wzrok, do samej gry potrzebna jest tylko kartka i coś do pisania, więc możemy zagrać i w domu i w podróży. Do wad edytorskich zaliczyłbym jedynie numerowanie stron, co jakiś czas myliłem je z numerem kafelka.

Natomiast jeśli chodzi o wady samej koncepcji -- brak losowości. Niby to plus, bo nie potrzeba kości, ale to także minus, bo jeśli kowal znalazł Cygana na kafelku 80, to znalazł go niezależnie od...