Łzy bogini Nuwy

2017-10-11
2017-10-11
Julia Chimiak

Okładka książki Wielki turniej Damien Gay, Gyom, Manuro
Wielki turniej Damien Gay, Gyom, M...
Okładka książki Magiczny rytuał Manuro, Ottami
Magiczny rytuał Manuro, Ottami

Okładka książki Giant Days #6: Nie wariuj, Daisy John Allison, Max Sarin
Giant Days #6:... John Allison, Max S...
Okładka książki Słowa mogą wszystko Sualzo, Silvia Vecchini
Słowa mogą wsz... Sualzo, Silvia Vecc...
Okładka książki Rat Queens tom 1: Magią i maskarą Roc Upchurch, Kurtis J Wiebe
Rat Queens tom... Roc Upchurch, Kurti...
Okładka książki Giant Days #1: Królowe dramy John Allison, Lissa Treiman
Giant Days #1:... John Allison, Lissa...

Wyobraźcie sobie, że jesteście bohaterem/-ką książki i to od Was zależy jak potoczy się fabuła.

Tutaj wcielacie się w łowcę nagród i macie jeden dzień, żeby uratować miasto. Dostajecie na początek jeden talent, który sami wybieracie, do tego dostajecie kilka artefaktów i 16 punktów życia. Tak wyposażeni ruszacie na przygodę.

W tym wypadku mamy komiks i każde okienko daje nam wybór co robić dalej i przekierowuje do kolejnego. Po drodze oczywiście napotykamy mnóstwo przeszkód. I ja Wam powiem, że kiedy spojrzałam na tę niepozorną książeczkę, byłam pewna, że pyknę to w pół godziny. A tu zonk! Spędziłam przy tym dwa dni i dopiero za czwartym razem udało mi się wygrać 🤭 Nie wiem czy powinnam się tym chwalić 🤣

Jedyne czego potrzebujecie do tej gry, to kartka (można tez pisać w książce) i coś do pisania. Zasady są proste, a zabawa przednia. To trochę taka gra komputerowa, tylko bez gapienia się w ekran. Fajne, co?

Gra przeznaczona dla starszych nastolatków i dorosłych.

W tym wypadku mamy komiks i każde okienko...

Lisioł bogini Nuwy
Lisioł postanowił spróbować czegoś nowego – połączenia książki i komiksu, gdzie to czytający jest głównym bohaterem. „Łzy bogini Nuwy” autorstwa Jurdic Manuro przyciągają wzrok ładną okładką, dlatego Lisioł postanowił wsadzić tam nos i sprawdzić, jak to jest skakać między kadrami.
Lekturę należy zacząć od zapoznania się z kartą postaci, która nie jest skomplikowana, więc nawet jeśli to Wasze pierwsze spotkanie z grą paragrafową, poradzicie sobie bez problemu. Potem wybieramy jedną z trzech umiejętności – oczywiście, że Lisioł postawił na złodziejstwo – oraz poznajemy symbol upływającego czasu. Tak wyposażeni możemy wkroczyć w główną fabułę.
Wcielamy się w postać młodej łowczyni nagród, która musi odzyskać skradzione łzy bogini Nuwy, inaczej na krainę spadną plagi, krowy będą dawać kwaśne mleko, a alkohol zwietrzeje do ostatniego procenta. Nie można dopuścić do takiej tragedii!
Czytelników tradycyjnych książek na pewno zaskoczy sposób lektury. Otóż wybieracie startowy kwadracik i od tej pory jest to wędrówka od jednego numeru do drugiego, więc z 29 na 50, z 50 na 9, z 9 na 100 i tak już do końca skaczecie po całej pozycji, zgodnie z instrukcją. Przy czym należy pamiętać o zawartości kwadracików oraz symbolach czasu. Tutaj tracicie zdrowie, tam dokonujecie mordu, czas leci. I tak Lisioł biegał z językiem wywalonym na zewnątrz, bo na odnalezienie łez ma czas do wieczora. Futrzak jednak tutaj piśnie, że niektóre skoki w kwadraciki, które nie dawały żadnego wyboru, tylko kazały skakać dalej, irytowały Jego Wielką Lisiołkowatość.
Decyzje, które podejmujecie, mają wpływ na fabułę. Tak, dobrze myślicie – można też umrzeć w wyniku własnych pomysłów. Dzięki tej różnorodności książkę można czytać, a raczej rozegrać, kilka razy co najmniej i za każdym razem uzyskać inny efekt. Zwłaszcza jak dorzucicie do tego żonglowanie umiejętnościami.
Lisioł musi przyznać, że możliwość bycia głównym bohaterem w książce jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Komiks ma ładną kreskę, do tego twarda oprawa. Jednak tej pozycji nie da się czytać na szybko gdziekolwiek. Tutaj trzeba mieć wygodne miejsce, ciszę i spokój, żeby można było się skupić. Inaczej zginiecie marnie!

Lisioł bogini Nuwy
Lekturę należy zacząć od zapoznania się z kartą postaci, która nie jest...

Jakie to było świetne! Bardzo szybka gra, ale przy tym zapewniająca niezwykłą rozrywkę. W tym komiksie wcielamy się w rolę łowczyni nagród, która ma za zadanie złapać trzech złodziei boskich pędów, jednak ma na to ograniczony czas.

Bardzo podobała mi się dynamika tej gry, wszystko toczyło się szybko, lecz niezwykle płynnie i przemyślanie. Decyzje przed którymi momentami stawałam były okropnie stresujące i nie ukrywam, że cały czas czułam oddech uciekającego czasu na karku.

To była niezwykle ekscytująca przygoda, która umili conajmniej kilka godzin, ponieważ, gra posiada kilka różnych ścieżek, w które możemy zagrać.

Komiks pod względem graficznym jest absolutnie świetny i dobrze czytelny. Podobała mi się kreska jaka została w nim wykorzystana.

Świetna propozycja dla osób, które niekoniecznie lubią główkować nad zagadkami, jednak lubują się w przygodach i ciągłej akcji.

Tym razem wcielamy się w młodą łowczynię nagród. Naszym zadaniem jest je odzyskać, zanim miasto spotka katastrofa. Mamy na to jeden dzień. Gdy słońce zajdzie za horyzont, będzie już za późno.
Jako łowczynią mamy liczne niebezpieczne talenty, które będą nam potrzebne do wykonywania tej profesji. Jest to: zdolność do całkowitej zmiany wyglądu, umiejętność posługiwania się broniami miotanymi oraz umiejętność kradzieży. Na początku gry wybieramy tylko jedną zdolność.
Nasza kondycja zależy od liczby punktów żywności, które możemy zarówno stracić jak i zyskać. Bardzo ważnym elementem tutaj jest również upływ czasu. Od nas będzie zależało jak dalej potoczy się los, gdy odpowiemy na pytanie: Ile czasu już upłynęło.
W swoim ekwipunku mamy pierwsze przedmioty. Są to: para noży motylkowych oraz łańcuch zakończony dwoma okrągłymi ciężarkami. Mamy przy sobie również kilka świeczek, krzesiwo i lampion. No i są też trucizny, ale również eliksir leczniczy. A po co nam zestaw do makijażu?
Aby zagrać w tę grę jedyne czego potrzebujemy to kartki papieru, ołówka i tej książki. Napisana jest ona w postaci komiksu. Po wstępie, który wprowadza nas w fabułę gry, przechodzimy od paragrafu do paragrafu i wykonujemy swoje zadanie. Może się tak zdarzyć, że zginiemy. Ale nic nie stoi na przeszkodzie by zacząć zabawę od nowa.
Książka została pięknie wydana. Reguły gry w niej zawarte są proste, a sama przygoda sprawia wiele zabawy. Bardzo polecam!

Kolejną grą paragrafową, po ktorą sięgnęliśmy była #łzybogininuwy.

Fabuła opiera się tu na kradzieży boskich pędów - tytułowych łez bogini, które zapewniają miastu życie.

My wcielamy się w łowczynię nagród, która łapie zbirów. Pakujemy ekwipunek, fiolki z lekarstwem i trucizną i ruszamy w drogę. I tu pojawiają się pierwsze schody. 😎

Gra ma bardzo przejrzyste reguły. Wszystko jest dokładnie wytłumaczone, oznaczone i rozrysowane.

Już w pierwszym polu musimy dokonać kluczowych wyborów. Cała gra opiera się na wyborze kolejnych okienek, do których przeskakujemy wg instrukcji, posiadanych przez nas elementów ekwipunku lub podjętych decyzji.

Niektóre wybory mogą kosztować nas utratę czasu lub punktów życia, nie jest więc trudno stracić jedno lub drugie. 🤭

Polecam wydrukować kartę postaci ze strony foxgames.pl - dzięki temu kolejne partie będziemy rozgrywać na czystych stronach. A zdecydowanie warto rozegrać to kilkukrotnie.

Ilustracje i komiksowa forma to również coś, co warto pochwalić. Wszystko jest dokładnie rozrysowane, dialogi są krótkie i treściwe, a kreska fajna.

Jak na swoją cenę (około 25 zł) książka jest naprawdę solidnie i fajnie wydana. Twarda oprawa, grube kartki i tłoczone opisy na okładce - ideał dla okładkowej sroki.

Polecam każdemu, kto lubi zagadki, papierowe gry rpg i dobrą zabawę.

Kolejną grą paragrafową, po ktorą sięgnęliśmy była #łzybogininuwy.

Gra ma bardzo przejrzyste reguły....

"Łzy Bogini Nuwy" to komiks paragrafowy od @foxgames.pl , w którym wcielamy się w młodą łowczynię nagród. Kolejna misja jest szczególnie ważna, bo naszym zadaniem jest odzyskanie skradzionych ze świątyni świętych pędów - Łez Nuwy - bez których bezpieczeństwo miasta jest zagrożone...

Jest to pełna akcji, walki i etniczności przygoda, której ścieżkami podąża się z przyjemnym zaangażowaniem. Wciągające było eksplorowanie uliczek miasta, wchodzenie w, często niebezpieczne, interakcje z mieszkańcami i dopadanie złoczyńców w spektakularnych finałach poszukiwań. Podobały mi się tętniące życiem okolice (nawet w tle wydarzeń zawsze coś się działo!) oraz poznawanie coraz bardziej nawet bohaterki, w którą się wcielamy, bo i rachunki do wyrównania były ze znanymi już jej postaciami.

Wplecenie w opowieść wierzeń, bytów znanych z mitologii azjatyckiej, charakterystycznych broni, a nawet wizualnych przestrzenii np. w architekturze, doskonale budowało klimat i intrygowało na tyle, że nawet chętnie poszerzałem swoją wiedzę w trakcie lektury, doczytując więcej szczegółów o niektórych istotach 😁

Świetna kreska to wisienka na torcie całości. Doskonale pasowała do fabuły i oddziaływała na wyobraźnię oraz immersję 😊

Nie jest wcale tak łatwo przy pierwszym podejściu wykonać misję z maksymalnym sukcesem, więc warto spróbować kilka razy i dobrze odkryć wszelkie niuanse i smaczki opowieści. To interesująca i pełna filmowych wrażeń paragrafówka, którą serdecznie polecam 😊

Współpraca z @foxgames.pl
Kolejny komiks to Łzy Bogini Nuwy i ten znacznie różni się od Sherlocka.
Tym razem mamy tylko jedną postać, ale jest ona rozbudowana jak postaci znane z gier wideo. Mamy wypisane jej umiejętności oraz to ile razy może zostać otruta.
Ponadto tym razem mamy ograniczenie czasowe!
Komiks tak samo jak te sherlockowe jest bardzo ładnie narysowany, pomimo tego, że teoretycznie gra polega tylko na przechodzeniu od kadru do kadru to nie udało mi się dostarczyć wszystkich Łez Nuwy.
Mam ogromną ochotę za jakiś czas wrócić do tego komiksu i spróbować jeszcze raz.
~Idris

Współpraca z @foxgames.pl
Kolejny komiks to Łzy Bogini Nuwy i ten znacznie różni się od Sherlocka.
Ponadto tym razem mamy ograniczenie czasowe!
Komiks tak samo jak te sherlockowe jest bardzo ładnie narysowany, pomimo...

To jak na razie jedyna gra paragrafowa, która nie trafiła w mój gust. Musimy wcielić się w rolę łowczyni nagród i odebrać trzem złoczyńcom łzy bogini Nuwy. Na wykonanie zadania mamy jeden dzień.

Za pierwszym razem nie przeszłam tego bo zabrakło mi czasu, kto by się spodziewał ze czas w komiksie leci tak szybko. No ale otrzepałam swoją dumę, wróciłam na początek i postanowiłam spróbować ponownie bo przecież ja tego nie przejdę, potrzymajcie mi lemoniadę a Wam udowodnię że się da.

No i za drugim razem poszło mi zdecydowanie lepiej, od razu ruszyłam do strony gdzie mogę podliczyć swoje punkty i cóż to było za kolejne rozczarowanie. Maksymalnie można było zdobyć 28 punków, a ja miałam mniej niż 25 ale więcej niż 15, więc komiks pretransportowal mnie na kartki bym poznała swój los. No to co robiłam jako łowczyni nie było szczytem moich marzeń ale nie narzekam.

Komiks jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży od 10 roku życia. Zachwyca kreską i jest chudziutki więc nie zanudzi podczas gry. Jednak fabuła do mnie nie trafiła, dusiłam się klimatem na kolejnych stronach. Też historia nie była tak ciekawa jak myślałam że będzie, a zagadka nie pobudzała mojego kreatywnego myślenia. Jednak to fajna odskocznia po ciężkim dniu więc polecam.

Ciekawy eksperyment z wprowadzeniem paragrafówek do medium komiksu. Moim zdaniem jednak narracja komiksowa wymaga zachowania ciągłości obrazu (w jakikolwiek sposób) niż latania po stronach (co sprawdza ię lepiej w książce). Sama historia nawet w porządku, a rysunki poprawne.

fajna zabawa

fajna zabawa