Patrzeć, jak świat płonie. Rok Trumpa, Brexitu i Dobrej Zmiany. Marcin Makowski w rozmowie z Matthew Tyrmandem

Okładka książki Patrzeć, jak świat płonie. Rok Trumpa, Brexitu i Dobrej Zmiany. Marcin Makowski w rozmowie z Matthew Tyrmandem
Matthew Tyrmand Wydawnictwo: Zysk i S-ka reportaż
368 str. 6 godz. 8 min.
Kategoria:
reportaż
Tytuł oryginału:
Patrzeć, jak świat płonie. Rok Trumpa, Brexitu i Dobrej Zmiany. Marcin Makowski w rozmowie z Matthew Tyrmandem
Wydawnictwo:
Zysk i S-ka
Data wydania:
2017-07-01
Data 1. wyd. pol.:
2017-07-01
Liczba stron:
368
Czas czytania
6 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788381160803
Tagi:
tyrmand matthew tyrmand makowski polityka trump usa polska pis
Średnia ocen

                5,8 5,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Jestem Tyrmand, syn Leopolda Kamila Sypniewska, Matthew Tyrmand
Ocena 5,9
Jestem Tyrmand... Kamila Sypniewska, ...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,8 / 10
21 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1405
157

Na półkach:

W przeciągu ostatnich lat na deskach teatrów politycznych wielu krajów zmienili się główni aktorzy. Czy była to dobra zamiana ról? Zdania są podzielone. Matthew, syn Leopolda Tyrmanda stawia odważną tezę: Rok 2016 i jego następstwa to był czas populistycznej rewolucji. W unikalnych rozmowach z redaktorem tygodnika “Do Rzeczy” mówi o upadku lewicowych elit czy fenomenie Donalda Trumpa.

Intrygował mnie Leopold Tyrmand, jego Dzienniki, to była dla mnie jedna z najciekawszych książek podczas studiów historycznych. Intrygował mnie jego styl, luz, takie bumelanctwo w czasach głębokiej komuny. Kiedy się dowiedziałem, że ma syna, który trochę idzie w jego ślady pod względem charakteru, charyzmy, takiej zadziorności pomyślałem, że warto przeprowadzić z nim wywiad. ~Marcin Makowski

Marcin Makowski w grudniu 2015 r. przeprowadził wywiad z Matthew Tyrmandem. Początkowo miało być to jedno spotkanie. Życie ułożyło się jednak trochę inaczej. Panowie zaczęli rozmawiać cyklicznie co tydzień, dzięki czemu powstał cykl felietonów ukazujących się w tygodniku "Do Rzeczy". Trwało to 1,5 roku. Rozmowy zostały zebrane w całość, dzięki czemu powstała publikacja "Patrzeć jak świat płonie. Rok Trumpa, Brexitu i dobrej zmiany. Matthew Tyrmand rozmawia z Marcinem Makowskim". Wiele osób stwierdzi co Tyrmand wie o Polsce? Od dziecka mieszka w Stanach. Nawet nie mówi po polsku! Niech opowiada o USA ale o naszym kraju? Sam zainteresowany ma wielu znajomych w Polsce z którymi regularnie dyskutuje o bieżących wydarzeniach z naszej ojczyzny. Mało tego, rozmawia z naszymi politykami m. in. Jarosławem Kaczyńskim czy Januszem Korwin-Mikkem.

Nie zawsze się zgadzamy, ale to autor bardzo interesujący, niekiedy frapujący. Wojownik pióra i nie tylko pióra. Mogę powiedzieć jedno: warto przeczytać. Nawet jeśli ktoś będzie zgrzytał zębami, co i mnie się zdarzyło, to jednak warto, bardzo warto. ~Jarosław Kaczyński

Zacznę banalnie, ale pierwsze co zwróciło moją uwagę gdy lektura trafiła w moje ręce, to przepiękne wydanie. Niebanalna grafika, współgrające kolory, dobrej jakości papier oraz niepowtarzalne zdjęcia. Nic dodać nic ująć. Przechodząc do treści… Większość pozycji o tematyce historyczno-politycznej napisane są ciągiem. Suche fakty, żargon niezrozumiały dla większości narodu, w najlepszym przypadku teza często niepodparta argumentami bądź faktami... Makowski i Tyrmand serwują nam coś unikatowego. Już sam fakt, że to dialog sprawia, że książkę czyta się lekko i płynnie. Tyrmand to trudny rozmówca, charyzmatyczny posiadający swoje zdanie, a co najważniejsze ogromną wiedzę. Michał Makowski wywiązał się z zadania znakomicie, był godnym rozmówcą, świetnie odbijał piłeczkę. Doskonale wiedział kiedy słuchać a kiedy ciągnąć za język. Ze względu na to, że każdy rozdział posiada podtytuł, który jest datą opublikowanej w nim konwersacji, łatwo można stwierdzić, że Matthew Tyrmand wiele spraw przewidział. Zresztą widać to nawet dziś, ponieważ niektóre z jego prognoz ziszczają się obecnie.

Bezczelny, autentyczny, niezależny - te słowa najlepiej opisują Matta. Redaktor Lisiecki napisał: Można go kochać albo się wściekać. Jedno jest pewne: obojętnym się nie będzie. Można to zauważyć już po przeczytaniu 3-4 rozdziałów. Mówi co myśli, używa mocnego języka. Widać, że wiele rzeczy analizuje, a jego poglądy nie są do końca podporządkowane żadnemu ugrupowaniu czy doktrynie. Śmiało mogę stwierdzić, że to jedna z najciekawszych pozycji politycznych jakie czytałam.

W przeciągu ostatnich lat na deskach teatrów politycznych wielu krajów zmienili się główni aktorzy. Czy była to dobra zamiana ról? Zdania są podzielone. Matthew, syn Leopolda Tyrmanda stawia odważną tezę: Rok 2016 i jego następstwa to był czas populistycznej rewolucji. W unikalnych rozmowach z redaktorem tygodnika “Do Rzeczy” mówi o upadku lewicowych elit czy fenomenie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    24
  • Przeczytane
    24
  • Posiadam
    4
  • ROK 2019
    1
  • Reportaże/eseje/ itd.
    1
  • Publicystyka
    1
  • Papierowe
    1
  • Współpraca
    1
  • 2017
    1
  • 01 BZ
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także