Btooom!, Vol. 02

Wydawnictwo: Éditions Glénat
komiksy
angielski
Villiana

Ryota Sakamoto to młody bezrobotny mężczyzna uchodzący za jednego z najlepszych graczy Btooom! – bojowej gry online. Pewnego dnia budzi się na wyspie nie wiedząc jak się tam znalazł. Prosi o pomoc napotkanego człowieka, jednakże w odpowiedzi zostaje zaatakowany przedmiotem, który szybko rozpoznaje – bomba z gry Btooom!. Bohater szybko uświadamia sobie, że znajdujcie się w świecie Btooom!

Villiana | 2017-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2017

Wciąga się tą historię szybko, bo gadaniny tam niewiele, więcej akcji, ale wciąż nie jestem przekonana do tej mangi.

Fakt, główny bohater ma coś intrygującego w spojrzeniu. Pojawiają się też kolejni gracze, w tym jeden psychopatyczny dzieciak, który przeraził mnie do szpiku kości, ale generalnie nie bierze mnie ta historia. Nie mogę pojąć, jak osoby, które całe dnie spędzały przed komputerem, rzucone w tropiki wyspy okazują się nagle jakimiś Rambo, wytrzymują to wszystko psychicznie, a zwłaszcza fizycznie. Co innego rzucać bomby w grze, a co innego biegać, być narażonym na czynniki zewnętrzne. To mi nie daje spokoju.

Czekam jak się akcja dalej rozwinie, ale póki co wszystko jest średnio ciekawe i przewidywalne.

Gatts | 2017-12-13
Na półkach: Mangi, Przeczytane