Shoujo Kakumei Utena: Midori no Omoi (novel)

Cykl: Shoujo Kakumei Utena (novel) (tom 2)
Wydawnictwo: Shogakukan
9784094202441
light novel, shoujo, utena
japoński
Ciara

Trzeci projekt z serii "Shoujo Kakumei Utena" (w Polsce znana jako "Rewolucjonistka Utena"), tym razem w formie light novel. Ilustracje do książki wykonała Chiho Saito, autorka mangowej wersji tej opowieści. Kilka lat temu Utenę Tenjou od utonięcia uratował pewien tajemniczy "książę". Młodzieniec podarował jej sygnet z różanym motywem, a także budujące słowa, które zainspirowały dziewczynę,...

Kilka lat temu Utenę Tenjou od utonięcia uratował pewien tajemniczy "książę". Młodzieniec podarował jej sygnet z różanym motywem, a także budujące słowa, które zainspirowały dziewczynę, by samej stać się księciem! Z listów, które Utena otrzymuje od swego wybawcy, wynika, iż ponownie spotkać mogą się w prestiżowej szkole Ohtori. Czy dziewczyna odnajdzie swego księcia?

Fabuła tomu "Midori no Omoi" łączy ze sobą wydarzenia z odcinków poświęconych samorządowi szkolnemu oraz Czarnej Róży. Skupia się na postaciach Saionjiego i Wakaby, zmieniając lub rozwijając przy tym niektóre wątki.

źródło opisu: Opis autorski

Ciara | 2017-07-11