Alicja w krainie czarów

Wydawnictwo: Format
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Alice in Wonderland
Abdita

Wskakuj do nory białego królika, weź łyk napoju z fioletowej butelki, poznaj pomarańczowego kota, niebieska gąsienica, szalonego kapelusznika… Poznajesz ten świat? To „Alicja w Krainie Czarów” – w specjalnym wydaniu, dla najmłodszych czytelników, już od pierwszego roku życia. Dwie doświadczone autorki specjalnie dla maluchów przygotowały serię BabyLit® - książki przeznaczone do wspólnej...

Dwie doświadczone autorki specjalnie dla maluchów przygotowały serię BabyLit® - książki przeznaczone do wspólnej lektury
i zabawy z rodzicami: z kanonicznych utworów („Romeo i Julia”, „Sherlock Holmes”, „Księga dżungli”, „Frankenstein”, „Moby Dick”) wydobyły przezabawne elementy, by sprytnie i poprzez zabawę wprowadzić dzieci do dwujęzycznej nauki o kolorach, częściach ciała, liczbach, zwierzętach czy pogodzie. Proste kształty, kontrastowe barwy, sympatyczne postacie oraz uroczy projekt graficzny całości spodobają się nie tylko dzieciom. Dzięki serii BabyLit® powszechnie rozpoznawalne tytuły klasyki światowej w przewrotny i komiczny, ale nieodparcie atrakcyjny sposób zagoszczą w wyobraźni naszych najmłodszych.

Małe dzieci to pilni obserwatorzy. Więcej nauczą się, podglądając dorosłych, niż słuchając tego, co mówią. Nie od parady psychologowie przestrzegają rodziców, by nie oczekiwali, że dziecko zacznie czytać, jeśli sami tego nie robią. Seria BabyLit® daje coś więcej - wspólnotę czytelniczą wynikającą nie tyle z czytania w ogóle, co czytania tego samego.
Tatiana Audycka-Szatrawska („Mamo, to ja”)

źródło opisu: http://www.wydawnictwoformat.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoformat.pl