Punkt wyjścia. Wytwórnik geometryczny

Wydawnictwo: Wytwórnia
Róża_Bzowa

WYTWÓRNIKI to seria autorskich zeszytów kreatywnych. Tu talent i pomysłowość artysty ilustratora łączą się z nieskrępowaną twórczością artysty dziecka. Punkt wyjścia to zaproszenie do poznawania niezwykłego świata figur geometrycznych. Co stanie się z punktami, jeżeli połączymy je w pary prostą kreską? A dlaczego proste równoległe otacza chmura smutku? Autorka przedstawia matematyczne...

Punkt wyjścia to zaproszenie do poznawania niezwykłego świata figur geometrycznych. Co stanie się z punktami, jeżeli połączymy je w pary prostą kreską? A dlaczego proste równoległe otacza chmura smutku? Autorka przedstawia matematyczne definicje punktu, odcinka, wielokątów czy koła w zaskakujący sposób. Połączenie uporządkowanej geometrii i pełnej swobody ilustracji sprawia, że inaczej patrzymy na otaczający nas świat. Bo czy ktoś by pomyślał, że można hodować gwiazdy na poletkach, które tworzą linie proste przecinające się? Łap coś do rysowania i baw się dobrze!

Marta Kopyt ukończyła matematykę na Uniwersytecie Warszawskim i wydział Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Punkt wyjścia. Wytwórnik geometryczny jest jej pierwszą opublikowaną książką i efektem nagrody od wydawnictwa Wytwórnia w konkursie Illustration StartUp. Ilustracje z tej książki zostały wyróżnione w międzynarodowym konkursie Golden Pinwheel Young Illustrators Competition na Targach Książki w Szanghaju w 2015 roku.

źródło opisu: http://wytwornia.com/index.php/s/karta/id/84

źródło okładki: http://wytwornia.com/index.php/s/karta/id/84

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!