czarnykwarc

Bohaterom Życia którzy bezwiednie przemienili się w Bohaterów Opowieści: Bestii, Darkowi, Darkowi, Estecie, Guciowi, Jackowi i jego towarzyszkom z pokoju, Konradowi, Ptysiowi i reszcie ekipy z Polibudy, Sziwie, i Wszystkim Innym oraz - Jescze Nieznajomemu; a także Klausowi i Leonowi, bez których Opowieść pozostałaby w rękopisie - DZIĘKUJEMY. Dziękujemy, że mogłyśmy (lub będziemy...

Bohaterom Życia
którzy bezwiednie przemienili się
w Bohaterów Opowieści:
Bestii, Darkowi, Darkowi,
Estecie, Guciowi,
Jackowi i jego towarzyszkom z pokoju,
Konradowi, Ptysiowi
Dziękujemy, że mogłyśmy
(lub będziemy mogły)
Was Spotkać.

***
(...)To, co pomyślała Istota, brzmiało mniej więcej tak: "Rozgniewał mnie. Jestem przecież na tyle dumna, że nie zawsze musi przechodzić jego wola. W końcu pozwoliłam mu zostać. Potrzebne mi to było do dobrego samopoczucia. Jestem może trochę próżna, ale w zdrowych granicach."

Po upływie minuty, może dwóch Skąten odsunął się. Chwila ta wydawała się Istocie wiecznością, gdyż przez cały czas wzrok mężczyzny dotykał jej aż do wewnątrz, jakby znalazł wejście w głąb niej samej.

Pierwsza przeszkoda została usunięta. Skąten nie czuł już do niej żalu. Zapanowała między nimi względna zgoda. (...)

źródło opisu: http://www.scmt.cieszyn.pl/wyd29.htm

źródło okładki: http://www.scmt.cieszyn.pl/wyd29.htm