Opodatkowanie dochodów transgranicznych

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
youstyna

Opracowanie zawiera omówienie zagadnień związanych m.in. z opodatkowaniem: -dochodów z działalności gospodarczej prowadzonej bezpośrednio na terytorium innego państwa w formie zakładu, w tym kwestie związane z opodatkowaniem dochodów z działalności opartej na technologiach cyfrowych, -dochodów spółki zagranicznej oraz jej udziałowców, w tym europejskiej spółki akcyjnej, -odsetek oraz...

Opracowanie zawiera omówienie zagadnień związanych m.in. z opodatkowaniem:

dochodów z działalności opartej na technologiach cyfrowych,
-odsetek oraz należności licencyjnych w stosunkach międzynarodowych,
-dochodów z pracy najemnej na gruncie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Adresaci:
Publikacja przeznaczona jest dla przedsiębiorców działających transgranicznie bądź korzystających z usług personelu zagranicznego. Zainteresuje pomioty świadczące usługi doradztwa podatkowego, pracowników administracji podatkowej, a także słuchaczy studiów podyplomowych oraz studentów.

"Książka stanowi zbiór tekstów dotyczących regulacji prawnych związanych z opodatkowaniem międzynarodowym i ich aplikacji w praktyce gospodarczej. Osią pracy są uregulowania Konwencji Modelowej OECD w sprawie unikania podwójnego opodatkowania, podatkowe uregulowania unijne i krajowe zasady opodatkowania dochodów zagranicznych oraz otrzymywanych przez nierezydentów. Temat ten jest interesujący dla osób dokonujących rozliczania podatków w sytuacji występowania zbiegu ograniczonego i nieograniczonego obowiązku podatkowego".

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/opodatkowanie-dochodow-transgranicznych/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/opodatkowanie-dochodow-transgranicznych/