Tappi i awantura z olbrzymem

Okładka książki Tappi i awantura z olbrzymem Marta Kurczewska, Marcin Mortka
Okładka książki Tappi i awantura z olbrzymem
Marta KurczewskaMarcin Mortka Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: TAPPI literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
TAPPI
Zielona Sowa
2017-04-26
2017-04-26
32 min.

Okładka książki Najpiękniejszy ogródek Borsuka Marsha Diane Arnold, Ramona Kaulitzki
Najpiękniejszy... Marsha Diane Arnold...
Okładka książki Synek Gruffala Julia Donaldson, Axel Scheffler
Synek Gruffala Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Misia i jej mali pacjenci. Niespodziewani goście Aniela Cholewińska-Szkolik, Agnieszka Filipowska
Misia i jej ma... Aniela Cholewińska-...
Okładka książki Edzio. Przyjęcie w blasku księżyca Marc Boutavant, Astrid Desbordes
Edzio. Przyjęc... Marc Boutavant, Ast...

Z ochotą zaprosiłabym Tappiego do miejsca, w którym jestem zatrudniona, żeby wytłumaczył kilku osobom, co to jest PRACA.

Nasze pierwsze spotkanie z Tappim zaliczam do udanych, choć ten sympatyczny wiking musiał trochę poczekać na półce, by młody się z nim oswoił. Bardzo spodobały mi się ilustracje w tej książce, są naprawdę bardzo ładne, czytelne, niezbyt skomplikowane. Historia opowiedziana w książce jest ciekawa. Mój prawie czterolatek na początku trochę się tego olbrzyma bał, ale przełamał strach i opowieść mu się spodobała. Ciekawe jest zakończenie książki. Olbrzym się naprzykrza mieszkańcom lasu, ale każdy zasługuje na szansę naprawienia swoich błędów. Przy okazji lektury można też przemycić rozmowę o samodzielności :)

Najbardziej cenię wszystkie książki o Tappim za humor, ciepło, empatię, i pacyfistyczne rozwiązywanie konfliktów. Wspaniałe opowiadania 💚❤🧡💜

Tym razem Tappi znówudowodni, że przyjaźń i dobro wszystko zwyciężą, nawet w 'starciu' z Olbrzymem 😁

Fantastyczna literatura!

Fantastyczna literatura!

Wraz z żoną codziennie naszemu synowi wieczorem czytamy różniste książki, ale bardzo często wracamy do serii z Tappim. Ten poczciwy wiking sprawia, że uśmiech na twarzy się pojawia i jakoś też tak na serduchu lżej. Awantura z olbrzymem to opowieść o cierpliwości, przyjaźni i zrozumieniu. W zasadzie w ten sposób można opisać wszystkie przygody Tapiego, ale... to taki w sumie znak rozpoznawczy Marcina Mortki.

Kolejny raz w biblioteczce Krzysia zawitał Tappi.
Już po pierwszym spotkaniu z tym bohaterem, wiedziałam, że musimy mieć pozostałe części.
_
Tym razem czytamy sobie "Tappi i awantura z olbrzymem".
Książka jest bardzo ciekawa, opowiada o tym jak w Szepczącym lesie pojawia się nieprzyjazny olbrzym, który zakłóca spokój mieszkańców i chce powyjadać im zapasy jedzenia. Wszyscy są wystraszeni i nie wiedzą, co robić, więc proszą o pomoc Tappiego.
Czy poradzi On sobie z olbrzymem?
Jak dalej potoczą się losy mieszkańców lasu?
_
To niezwykle mądra książeczka, traktuje o przyjaźni, akceptacji, dawaniu drugiej szansy.
Na dodatek jest niesamowicie śmieszna, bardzo spodoba się dzieciom w wieku przedszkolnym.
Nie tylko wiele ich nauczy, ale też rozbawi do łez 😊
I oczywiście ta oprawa, grafika- uwielbiamy 💕

Kolejny raz w biblioteczce Krzysia zawitał Tappi.
_
Tym razem czytamy sobie "Tappi i awantura z olbrzymem".

Lubimy książeczki z Tappim. Mądre, proste historyjki dla młodszych dzieci. Mimo, że synek do najmłodszych już nie należy (ma 8 lat :D ) - często sięga po nie w bibliotece. To chyba najlepsza ocena :)

Mój prywatny superbohater – Tappi. Zawsze z chęcią sięgam po książki opisujące jego przygody, a mój mały czytelnik dzielnie wspiera mnie w tej pasji. Dobroduszny wiking potrafi ocalić Szepczący Las przed każdym nieszczęściem, nawet takim, które jest dużo większe i silniejsze od niego. Co więcej, gdy metody jakie wybierze okażą się nie do końca zgodne z przekonaniami naszego bohatera, lub gdy postąpi po prostu źle umie się do tego przyznać, przeprosić. A nauka płynie w sposób nienachalny zarówno dla małego, jak i dużego czytelnika. Gorąco polecam.

Po przeczytaniu tej opowiastki doszłam do wniosku,że dorośli również powinni czytać bajki. Można w nich odnaleźć prostotę o której chyba co raz częściej zapominamy.
Jedno jest pewne Tappi jest mądrym wikingiem :)

Jedno jest pewne Tappi jest mądrym wikingiem :)

• Dla dzieci
  • Domowa biblioteczka

Dodaj cytat z książki Tappi i awantura z olbrzymem