Między literaturą a medycyną. Literackie i pozaliterackie działania środowisk medycznych a problemy egzystencjalne człowieka XIX i XX wieku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
83-227-2434-9

Książka ma nowatorski charakter w zakresie interdyscyplinarnych badań nad literaturą i medycyną, dotychczas niebędących przedmiotem pogłębionych zainteresowań naukowych. Zawiera wiele ciekawych konstatacji na temat lekarzy - ich osobowości, leczonych przez nich chorób, relacji z pacjentami. Prezentuje ich pracę w przeszłości i teraźniejszości, w czasie wojny i pokoju, na ziemi ojczystej i w różnych przestrzeniach geograficznych. Ukazuje, jak potrafią łączyć wiedzę medyczną z szerokimi zainteresowaniami humanistycznymi.

(Eugenia Łoch, Grzegorz Wallner (red.))

źródło opisu: http://press.umcs.lublin.pl/

źródło okładki: http://press.umcs.lublin.pl/