Przesłanki dopuszczalności wykonywania jurysdykcji przez międzynarodowy trybunał karny. Studium międzynarodowoprawne

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar

Prezentowana monografia dotyczy przesłanek dopuszczalności wykonywania jurysdykcji przez Międzynarodowy Trybunał Karny, czyli określonych w obowiązujących przepisach warunków, od których uzależniona jest możliwość prowadzenia sprawy przed tym Trybunałem. Szczegółowej analizie poddano przesłanki wymienione w art. 17 Statutu MTK: – brak działania państwa, – brak woli, – niezdolność do...

Szczegółowej analizie poddano przesłanki wymienione w art. 17 Statutu MTK:
– brak działania państwa,
– brak woli,
– niezdolność do prowadzenia postępowania,
– wystarczającą wagę sprawy oraz
– zakaz ne bis in idem.
Opracowanie wypełnia lukę w polskim piśmiennictwie oraz weryfikuje tezy postawione przez autorów zagranicznych. W żadnej z pozycji literatury zagranicznej czy polskiej nie przedstawiono pełnego standardu zachowania państwa w odniesieniu do postępowań przed MTK. W tym zakresie niniejsza monografia stanowi wkład do dyskusji nad międzynarodowym prawem karnym.

źródło opisu: http://scholar.com.pl/sklep.php?md=products&id_p=2543

źródło okładki: Zdjęcie wydawnictwa