zdrowe stopy

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
zdrowie, medycyna

Przeciętna osoba pokonuje w ciągu życia dystans równy czterem okrążeniom wokół ziemi. Nasze stopy doskonale amortyzują wstrząsy i drgania, ale pokonane kilometry dają się w końcu we znaki. Po trzydziestym roku życia rozpoczynają się procesy doprowadzające do upośledzenia czynności nerwów, spadku masy mięśniowej i kostnej. Tkanka tłuszczowa podeszwowej powierzchni stóp zaczyna zanikać lub kurczyć się. U wielu osób dochodzi do deformacji palców u nóg. z wiekiem te niekorzystne procesy ulegają nasileniu. Tylko 3 procent sześćdziesięciolatków nie uskarża się na dolegliwości stóp.zdrowe stopy pozwalają na aktywność, która utrzymuje w dobrej formie. Leczenie wielu przewlekłych schorzeń jest skuteczniejsze, gdy terapii farmakologicznej towarzyszy aktywność fiizyczna i odwrotnie choroby stóp mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie. W poradniku zebrano porady na temat pielęgnacji i leczenia stóp. Opisano, jak o nie dbać, jakich kosmetyków używać, jak dobierać skarpetki, obuwie i wkładki. Przedstawiono także schorzenia stóp oraz sposoby ich leczenia.zadbana skóra i paznokcieUrazy i schorzenia stópOdpowiednie buty i wkładkiĆwiczenia i masaże

lena1973 | 2013-04-27