Lekcje mediolańskie

Wydawnictwo: Cricoteka
teatr
Shane

Lekcje mediolańskie to zapis teoretycznego plonu pracy Tadeusza Kantora z grupą włoskich aktorów w Szkole Elementarnej Sztuki Dramatycznej w Mediolanie (Piccolo Teatro di Milano) w okresie 25 VI-25 VII 1986, zakończonego realizacją cricotage’u:" Un matrimonio" (Ślub). Tekst wydany pierwotnie po włosku i francusku jest swoistym manifestem artysty, teoretyczną wizją teatru. Publikacja zawiera reprodukcje szkiców Kantora, odnoszących się do poszczególnych Lekcji.

źródło opisu: http://sklep.cricoteka.pl/pl,shop,viewProductBasket,313,41

źródło okładki: http://sklep.cricoteka.pl/images/commodity/0hnz8h_002.jpg