The Invisible Library

Wydawnictwo: Pan Macmillan
1101988649
angielski
Karolina

Irene jest profesjonalną poszukiwaczką książek na zlecenie Niewidzialnej Biblioteki położonej gdzieś pomiędzy równoległymi światami. Wraz ze swoim uczniem i asystentem, Kai, zostaje wysłana do alternatywnego Londynu, w którym koegzystują wampiry i cyberpunkowe wynalazki, żeby odnaleźć i pozyskać wyjątkowy egzemplarz baśni braci Grimm.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: https://www.panmacmillan.com

Mikrofag | 2017-09-06
Przeczytana: 06 września 2017

Nie będę opisywać o czym jest Niewidzialna Biblioteka, krótkie streszczenie jest już na górze strony. Przedstawię moje odczucia. Zacznę od stylu. Przeczytałam w tłumaczeniu niemieckim, angielskie wydanie może pod tym względem trochę odbiegać. Zdania są długie i wymyślne. Czyta się płynnie, ale styl pisania (tłumaczenia) jest ciężki z masą pompatycznych słów, których normalnie się nie używa. Choćby dialogi, jest ich znaczna ilość w książce, stają się niezbyt realne ze względu na użyty język. Na początku czytania dosyć mnie to zraziło, co spowodowała, że wróciłam do książki dopiero po paru tygodniach.
Autorka skupia się na akcji i nadaniu opowieści detektywistycznej nutki. Postacie są za bardzo powierzchownie opisane (może poznajemy ich bliżej w następnych tomach). Nie potrafiłam się do nich przywiązać. Jedyna ciekawsza postać Silver, pojawia się, wzbudza zainteresowanie i ...prawie znika ze stron Niewidzialnej Biblioteki.
Długie dyskusje prowadzone między bohaterami, oddają...

Karolina | 2016-12-27
Przeczytana: 30 grudnia 2016