10 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8390190281
technika
cARTon

W dziejach polskiego kolejnictwa trakcja parowa zajmowała szczególną pozycję." Atlas parowozów" choć w części przybliża jej historię. Zakres tematyczny publikacji obejmuje wszystkie serie parowozów eksploatowanych przez PKP po II wojnie światowej na liniach normalnotorowych. Oprócz opisów lokomotyw eksploatowanych przez PKP, zamieszczone zostały sylwetki kilku wybranych parowozów przemysłowych oraz informacja o eksporcie lokomotyw parowych, stanowiącym niegdyś znacząca pozycję polskiego handlu zagranicznego.

źródło opisu: http://www.shk.org.pl/wydawnictwa/atlas-parowoz%C3%B3w

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

cARTon | 2016-11-27

Opis parowozów pełniących służbę na PKP po 1945 roku w pigułce. Najważniejsze fakty i dane techniczne zgromadzonych na 160 stronach. Dodatkowo opis rodzimych fabryk lokomotyw oraz wyjaśnienie zasad oznakowania parowozów.

Stan | 2017-03-31
Na półkach